• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
E moj kupljenec i jurek, nekad je to sve bilo drukčije, ja evo znam praktički sve bus radi one u Dalmaciji, i dubrovački libertas, promet makarska, Čazmatrans Hvar, Metković, Knin, Zadar, autotransport Šibenik, autotransport karlovac, Čazmatrans Zagreb, vukovar, županja, slatina, Čazma, brioni pula, sve su to bokci, bio sam u većini tih radiona, i da je zakona ni jedna ne bi smjela biti u radu, ali šefovi uvijek kažu da su radnici sami krivi, i kad bolje razmislim i jesu.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
E, vidiš, prijatelj, ne bi se složil.
Kriv je šef. Ako radnik krade, ne radi ili nešto treće, šef to mora znati. A ako to zna, mora reagirati. Ak je nestalo nekaj od alata, mora se najti, ili svima po džepu.
Ako netko ne želi raditi, probati ga “potaknuti”. Razgovarati s njim, vidjati u čemu je problem.
Ak i dalje neće, doviđenja.

Slučajno sam ja, bumo rekli, šef. Odgovaram za radnike, za posel i za sredstva za rad koja su nam povjerena. Svaki posel koji se kod nas radi, sam delal. Počel sam od “dna” i u svakom tom poslu sam dobar i mogu bilo koga od svojih ljudi zamijeniti u bilo kom trenutku.
Strog sam i ne puštam ni milimetra, kaj se posla tiče. Imamo jasno određena pravila i njih se treba držati. Nije mi problem tražiti od direktora da digne nekome plaću ako je taj dobar. Izboril sam se za masu stvari da nam bu bolje. Još nikad nisam nikome skinul s plaće, ali ako bude trebalo, budem.

Krivo je vodstvo, a to je u velikim firmama tak.
Svi gledaju samo na svoje dupe.
Krivljenjem radnika, šefovi skrivaju svoje smeće pod tepih.
A kad-tad bude netko taj tepih zdigel.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Ti pričaš o uređenom društvu, sredini, i to je uredu,
a ja sam ti po prirodi malo drukčije naravi,
i uvijek ću misliti, da je radnik nevaljana roba jer nemože i nije složan, pokazati zube, jer sam toliko puta bio izigrani od kolega, i od tada igram samo svoju igru i boli me đoka, a oni nek se dodvoravaju a isti ti kojima ližu dupe će ih opet škartati i odbaciti u prvoj prigodi kad budu mogli, npr. ja govorim ovoj dvojici s kojima sam sam ostao u firmi da ulažu u sebe u kvalifikacije i znanja,jer to nikad nije bačen novac, samo se smiju, i dalje misle sa je bolje ispijati kave sa šefovima, ostajati iza smjene ko da su beskućnici. Ma sve je to kvarna roba, ja sam se i iz sindikata isčlanio to su sve guzolizci ma odvratno.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
To da. Tu se u potpunosti slažem.
Ja sam mislil da govoriš o nečem drugom.
To je već nešto drugo.
ulizice ne trpim.
Već sam zaboravil kak je to.
Fala bogu na ovoj firmi de delam!
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
A ja sam moj završio, i u ponedjeljak nakon dva mjeseca počeo raditi. Tj moj je bio roditeljski dopust.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Znaš kaj, osim kaj imaju dobre palačinke niš drugo me nije impresioniralo.
Ona cesta kad se spušta dolje je koma.
Em je uska, em ima odlomljenog kamenja na kojem sjebeš gumu samo tak.
Na povratku je išlo prema dolje 4 auta jedan za drugim, stao sam malo u stranu da mogu proći, desni kotač je uhvatio malo blata i onda je krenuo cirkus. Natrag više nisam mogao jer bi zapeo za nekakvu stijenu a naprijed ni mm. Jedno 5 min sam se mučio dok se nisam izvukao iz tog sr***.
Uglavnom bio, vidio, pojeo fine palačinke i to je to.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Isto tak, pozdravljam sve iz debele hladovine
20200808_105212.jpg

...u Dugoj uvali...
20200808_111221.jpg

Usput, dođite na pivo, jeftino je
(1/2 litre točenog piva na plaži je 9kn, koliko su i palačinke).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Filipinci opslužuju, no vlasnici su iz HR.
Nema veze, lijepo je i nije skupo. More je čisto, gužva nije (pre)velika i nemamo kaj prigovoriti.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh