• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,653
A gde je parna brana između gips ploča i vune?
Glupost, kakva parna brana?
Se bu kasnejše pokril najlonom. Je daleko jednostavnije, a i vlaga od potopa nemre znati van! Bu gljive uzgajal.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Ulje je bolje mjenjati po potrebi, tj. kad mu dojde vreme za izmenu.

Ja sa slike mogu izvršiti kamijsku analizu i vidim da je vrijeme za izmjenu :hahah:
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Edit, sad vidim da je ZGseljak mjenjal ulje u mjenjaču.....
Nadam se da se da nebu vlagu navleklo na sebe preko zime .... :hahah:
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,616
Zadnje mu je vrijeme za izmjenu, a čeka ga malčer, teški plug i roto drljača....
Nego evo tijek razgovora danas:
TATA: Kak to da mjenjaš to ulje?
JA: Jeste kad mijenjali to ulje?
TATA: Pa nismo....
JA: (uputio pogled i ne kažem ništa)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Vidim po ono malo kaj se po karnisteru izlijalo da je to ulje sačuvano mada veliš da ga nije nikad mjenjal.
Ko zna kakvo bude kad nalupa sate koje je ovo nalupalo kroz te sve godine.
Kad se sjetim kakva sam ja sve ulja unutra nalazil.....

Bitno da si ti meni malo prizdravil s rukom jer vidim da pomalo radiš i pripremaš se za dalje :ppozdrav:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
A kaj misliš kaj je tek sve ostalo unutra? Ulja, mulja i špene.
To buš neki drugi put ispiral kad bu neki malo žešči remont hidraulika.

Takvo razgibavanje ti je bolje nego fizikalna terapija ;)
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,616
Moralo bude drugi put..... Kad smo kod ispiranja, s čim je to najbolje obaviti? Benzinom?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Taj talog koji se polovil je nemoguča misija isprati ako se ne rastavi, izvade dijelovi van i onda struganje i pranje nekim sredstvima za odmaščivanje, penzlom i minivašom.

Ispiranje benzinom, naftom ili sličnim preparatima koje su neki forumaši savjetovali zaboravi.
Sam bog da se ta špena i talog polovil za stjenke mjenjača i da se drži za njega. To ti je kak i drek, ne smrdi dok ne dirneš u njega.
Hoču reči, tim otapalima buš otopil taj talog kojeg ionak nebuš mogel ispustiti do kraja i on se bu izmješal s novim uljem i napunil ležajeve i pumpu špenom.
Veča šteta nego korist, to je tak dobro. Dobil je novo ulje koje nije razbito i nek se maže a talog nek bude tam gdje se smiril za sad.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,653
Kupil znanac Univerzala 445 duplaka. Uhvatio se posla oko njega.....
Filter nosi oznaku godine 1984!!!!
Popizdil i sve raskapa!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh