• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Pa ima on tri kombajna, ili je možda bio Golub iz Pušće
Jel bio adapter crveni?
 

Kiki96

Član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
76
Toga s gusjenicama sam viđal prije tjedan, dva kad sam se vozil s posla i na poso, fini stroj :D
A i sad neki dan su bila dva, tri zelenka u pogonu oko zagorske magistrale..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Mijenjalo se kotače na autima (sa zimskim gumama):


Stezalo po propisu:


a usput i je trebalo zamijeniti prednje kočnice:


Kak nije bilo mjesta za otpustiti nosače čeljusti dok je auto bil na tlu, pomogel je susjed s dizalicom:


Eh, kaj ti je godina...dvaput zamijeniš kotače i više je nema...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Kaj si potrošil ona 2 mm pločica 🤭 🤭

Ako ja dobro vidim sa slike niste baš po ps- ugradili diskove :unsure:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ja sam neki dan delal metalnu konstukciju za stepenište.
Cijevi su kupljene kod istog trgovca ali su očito iz različitih buntova ili od različitog dobavljača kupljene.
Bitno da na njima piše pravilna dimenzija a kolko jesu niko ne mjeri dok naiđe na problem s spajanjem i ne naljeganjem.

Deseta, sim, deseta ili dvije tam i eto ti uštede na materijalu.

20201030_111203.jpg 20201030_111154.jpg
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Sve ti je to u toleranciji, i što bi jedan moj poznanik rekao, nije ti to kuhinjski namještaj
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Možda ti šubler nije točan? 😂🙄🥴😳🤠🥱🤔🤭
Ozljeđen je, to je definitivno. Ali Japanac ga je sklepal davnih dana kad još ni oni nisu fušarili.

Sve ti je to u toleranciji, i što bi jedan moj poznanik rekao, nije ti to kuhinjski namještaj
Nisam u školu za tokara išel ali me profesor naučil da moj zanat mjere izražava u milimetrima, a građevinci u centimetrima. Toga se pokušavam i danas držati
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Misliš unutarnju mjeru ili debljinu stjenke?
Debljina stjenke je manja od onog kaj je deklarirano na njoj, to sam mjeril ali sam zaboravil kolko je manja mjera.
Mislim da je ostal još komadič u smeču pa izmjerim sutra.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Profesori puno pričaju, samo ne slušaju svi tako dobro... Ja znam puno majstora koji ne znaju zašto su jezičci na metrovima onako labavo zanitani s luftom...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Manje od dva. To sam zapamtil.
Pošvasal sam najbolje kaj sam znal. Slika varova nemam, a malo sam ih pobral s brusilicom da ljepše izgleda, pofarbal i ugradil.
Sad još samo da stolar gazišta napravi, a ja bum nekad još na njih i podest za dizalicu napravil i to ti bu to.
Bum onda slikal ili ako bum kad kaj prije bil prisiljen zataliti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Profesori puno pričaju, samo ne slušaju svi tako dobro... Ja znam puno majstora koji ne znaju zašto su jezičci na metrovima onako labavo zanitani s luftom...
Sramota, a samo 1 mm je bil taj labavi dio...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Ako ja dobro vidim sa slike niste baš po ps- ugradili diskove :unsure:
Kaj smo ih trebali ošmirglati? :unsure:

Ovo s cijevima je još i dobro. Moja je bila još i usukana?!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Usukana je bila i ova. Nije ni čudo ako im se bunt u transportu prevrnul ili kakav brzi transportni radnik...
To kaj je bila usukana mi je najmanji problem za poravnati, ali materijala se neda nadodati.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh