• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Malo se sredil šumski put. Sa strane se odronila zemlja, a izvire voda baš u razini puta i ta zemlja se ne može nikako osušiti. Odvodni jarki su se isto napunili zemljom. Malo motikanja i lopatanja pa bu suho za voziti drva.


IMG_20210224_105741.jpg IMG_20210224_132645.jpg IMG_20210224_133056.jpg
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ajme, @iwanho, nagovori mene kaj idem kopati s tobom. :)
Evo, sve bum, sam kaj bum v šumi. I motikom i loptom i sjekirom ak treba.
Ja jako volim šetati šumom, samo imam jedan jako velki problem. Sram me reći kaj. :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Bojiš se šklopca (ili zmije, ali to vam ženama ne bi trebal biti problem 🤫)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
To je kad ne paziju ljudi, a i kad paze za sekundu se sve vužge, kod mene vatrogasci moraju znat da se kuri tak na traniku. Ak im ne prijaviš dobiš kaznu.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Tko se razumije u geodetske izmjere?
Moja parcela 121 ima 5200m2 po katastru. E sad, parcela ima nagib od oko 18 stupnjeva. Da li je njena površina izračunata iz zraka tlocrtom pa ona zbog nagiba zapravo ima veću površinu od one izračunate ili ide neki sistem u koji se ne razumijem?
 

Prilozi

  • Screenshot_20210224_205326_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20210224_205326_com.android.chrome.jpg
    26 KB · Pregleda: 15
  • Screenshot_20210224_205124_com.google.android.gm.jpg
    Screenshot_20210224_205124_com.google.android.gm.jpg
    16 KB · Pregleda: 14

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Bojiš se šklopca (ili zmije, ali to vam ženama ne bi trebal biti problem 🤫)
Bah, zmije se ne bojim.
Bojim se otići sto metara od ruba šume jer ak odem dublje, izaći ću u Australiji.
Dok dođem u Zg, tam je lako - čim izađem iz auta vadim olovku i pišem ime ulice u kojoj ga ostavim. Jer ga, ak odem dvije ulice dalje više nikada ne bih našla. A kaj da zapišem u šumi - bukva deset metara visoka malo kriva pa onda ravna?
Orijentacija mi nije jača strana.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Znači kad premjerim bočne strane parcele, morao bih dobiti više metara dužine nego što piše kao mjera u katastru... Tko bi znao kolika je dužina hipotenuze pravokutnog trokuta ako je duža stranica na pravom kutu dužine 80m i sa hipotenuzom zatvara kut od 18 stupnjeva?
 
Posljednje uređivanje:

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
Nakon što je previklovat stator, zaliven učvrščivačem, danas sklopio brusilicu pa kad sam je probao više nego zadovoljan. Mislio sam da sam se zabrojao kod namotavanja, ali kad sam je probao fenomenalno radi sa jako malo iskrenja četkica. Vrijedilo truda.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Orijentacija u Trstu osadesetih godina. Otišla ekipa u Trst u šoping, i problem je uvijek bio (gdje parkirati). Tako da su kružili ulicama dok se nije oslobodilo koje parkirno mjesto. I nalete na jedno slobodno mjesto i nekoj uličici u blizini Ponte Rosa. Sv sretni da su našli mjesto i krenuše u trgovine. Prije nego su krenuli jedan od ekipe kaže "A da mi zapamtimo naziv ulice u kojoj smo parkirali". Jako lukavo, nadodao je drugi. Naziv ulice je bio "senza uniko". I super razletili se oni u kupovinu (obišli pola Trsta) nakupovali svašta. Vraćaju se i traže ulicu u kojoj su parkirali auto, i eto njima ulice sa nazivom "senza uniko" , eko super našli smo ulicu u kojoj smo parkirali, još samo da nađemo naš auto. Prođu oni cijelu ulicu a autu niti traga! Nastala panika, nema auta ima pauka itd... Jedan iz ekipe pita ovoga koji je dao ideju da zapamte ime ulice. Ma gdje si parkirao, ovaj odgovara u ulici "senza uniko". Dok ovaj drugi ga pita jel ti znaš što znači na Talijanskom "senza uniko". Ne znam!. Ma trube to ti je "jednosmjerna ulica".
A u Trstu ih ima dosta.:hahah::LOL:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh