• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Danas sam išel da bum malo klestil sitnije granje, ali kad sam došel na mjesto, predomislil sam se. Rađe sam potrošil rezervoar goriva i narezal nekaj kratkih furčecov. Kad sam tovaril prikolicu, skužil sam da je desni kotač slabo nadrukan (doma se pokazalo da je bil malo ispod 1 bar) pa sam ga malo poštedil opterećenja.
IMG_20211028_151852.jpg IMG_20211028_153807.jpg
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Čul sam i vidio da kotač zna pobjeć al ovo je prvi put da vidim da je blatobran pobegal :hahah:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Blatobran je na mjestu ali očito osovina nije bila pa je premještena.
Več smo vidjeli slike te prikolice ;)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Blatobran je na mjestu ali očito osovina nije bila pa je premještena.
Več smo vidjeli slike te prikolice ;)
Osovina se po potrebi premješta. Kad su kotači ispod blatobrana mogu punu ručno voziti po dvorištu. Već sam razmišljal da blatobrane odbrusim i pričvrstim na osovinu. No, kak bum onda skužil jel osovina u položaju da morem punu ručno premještati? :unsure: :hahah:

Može i malo ozbiljnosti. Gume (185/70-14) su bez zračnice i desna malo pušta na jednom mjestu uz felgu (približno 0,2 bar/dan). Vjerojatno bi je trebalo pošmirglati vodobrusnim papirom. Postoji li neki jednostavan način da je skinem bez vulkanizera. Probal sam jednom gaziti traktorom i pomagati montiračima, ali ne čuje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Ja sam nekad to doma delal uz pomoč auto dizalice. One škaraste od renoa.
Imam u podrumu idealno mjesto za takve zahvate. S jedne strane ju naslonim na zid a s druge dizalicu uprem u stepenice i stisnem gumu s felge dole a dalje montirači.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Jao boze... Sta danas vidim na poslu. Kakav lezaj... Unutra ima sve puno folije.. ali jos se vrti...
 

Prilozi

  • IMG_20211029_115834.jpg
    IMG_20211029_115834.jpg
    61.7 KB · Pregleda: 45

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Danas sam imal namjeru spiliti drva koliko je ostalo...

Priča o efikasnosti maski...
Koristi ovu 3M-ovu s filcanim debelim filtrom 20211029_151452.jpg

Iako savršeno pristaje uz lice, znuta poslije piljenja drva izgleda ovak:
20211029_151438.jpg
I sad nek me netko uvjeri kak one po pol kune štite od virusa???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
@ZJ, Jesi siguran da si ju na pravu stranu okrenul, iznutra je bolje postopana nego izvana :hahah:
 
  • Wow
Reactions: ZJ

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Igrom slučaja znam kaj se sa lancima događa....
I sad ti skini kotač na cesti kad nejde ni u radioni
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh