• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sta zasaditi u plastenik?? trenutno

S

starmo

Guest
pozdrav svima...
zamolio bi vas da mi kazete svoj prijedlog sta trenutno zasaditi u plastenike?...hvala :heart: sta bi bilo isplativo :roll:
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
pozdrav svima...
zamolio bi vas da mi kazete svoj prijedlog sta trenutno zasaditi u plastenike?...hvala :heart: sta bi bilo isplativo :roll:

Malo si zakasnio najbolje ništa ili ako imaš grijanje odradiš rasadu ili flance.
Pozdrav!
 
S

starmo

Guest
Malo si zakasnio najbolje ništa ili ako imaš grijanje odradiš rasadu ili flance.
Pozdrav!
paaaa nisam uspio prije oformiti plastenike, zakasnio jesam jbg, al valjda se i sad moze stogod zasaditi...??? da ne stoje prazni ???
 
S

starmo

Guest
Malo si zakasnio najbolje ništa ili ako imaš grijanje odradiš rasadu ili flance.
Pozdrav!
a grijanja neam brate, tek sam 2 malo veca plastenika postavio...prvi put oko plastenika radim, pa mi je svaka pomoc dobro dosla
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
a grijanja neam brate, tek sam 2 malo veca plastenika postavio...prvi put oko plastenika radim, pa mi je svaka pomoc dobro dosla

Ako si na kontinentu nemaš baš mogućnosti a ako si u priobalju stigne ti salata na foliji prije sadnje pome, paprike ili krastavca.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
a grijanja neam brate, tek sam 2 malo veca plastenika postavio...prvi put oko plastenika radim, pa mi je svaka pomoc dobro dosla

Kod mene ti je sada salata i mladi luk nađe se špinata blitve svega što se može prodati na tržnici a kada to povadimo ide paprika rajčica krastavci kod mene u 4 mjesecu sam proizvodim flance ili ti rasadu možda da sačekaš taj period pa da nešto od toga posadiš.
Sve što posadiš se isplati pogledaj si ostale teme .
Pozdrav!
 
S

starmo

Guest
Kod mene ti je sada salata i mladi luk nađe se špinata blitve svega što se može prodati na tržnici a kada to povadimo ide paprika rajčica krastavci kod mene u 4 mjesecu sam proizvodim flance ili ti rasadu možda da sačekaš taj period pa da nešto od toga posadiš.
Sve što posadiš se isplati pogledaj si ostale teme .
Pozdrav!
aha,
..uuhh aj razgledat cu jos malo, u svakom slucaju hvala
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
aha,
..uuhh aj razgledat cu jos malo, u svakom slucaju hvala

kupi ti sebi sjeme krastavaca ili paprike,plati nekome da ti napravi presadnice ( ili sam napravi ako imaš grijanje negdje i ako znaš ) i to posadi negdje pred kraj trećega u plastenik i nećeš ništa bolje smisliti.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
pozdrav svima...
zamolio bi vas da mi kazete svoj prijedlog sta trenutno zasaditi u plastenike?...hvala :heart: sta bi bilo isplativo :roll:

A šta ti je u planu da sadiš u ta dva plastenika i kad kažeš malo veći koliko je to malo veći.:scratch
 
S

starmo

Guest
kupi ti sebi sjeme krastavaca ili paprike,plati nekome da ti napravi presadnice ( ili sam napravi ako imaš grijanje negdje i ako znaš ) i to posadi negdje pred kraj trećega u plastenik i nećeš ništa bolje smisliti.

aha, razmisljao sam tako nesto ili pipun...kazu da ni pipun nije loshe saditi... a sad nekad mu je i vrijeme
 
S

starmo

Guest
A šta ti je u planu da sadiš u ta dva plastenika i kad kažeš malo veći koliko je to malo veći.:scratch

ma 2plastenika od po 200kvadrata, a savjetuju mi da pipun/bostan/sadim, stha mislis??
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
ma 2plastenika od po 200kvadrata, a savjetuju mi da pipun/bostan/sadim, stha mislis??

Sakupi sto ljudi na jedno mjesto i vjeruj mi da ćeš dobiti sto raznih savjeta ako je pipun bostan to onda znaqči lubenica a zar misliš da je dvjesto m2 dosta za to.Evo ti mog "pametnog" savjeta sada se sadi mahuna olovka sadiš u kontenere i presađuješ u plastenik početna cjena dosta visoka a prodaja nije baš teška.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
ma 2plastenika od po 200kvadrata, a savjetuju mi da pipun/bostan/sadim, stha mislis??


Baš kao što kaže Siki teško ti je davati savjete ali ako možeš riješiti grijanje na drva piljevinu i bilo koje drugo gorivo dobar i unosan posa ti je proizvodnja radsade ili flanac za prodaju naravno aku u blizini imaš zainteresiranih za sadnja . A u drugi posadi paradajz ili papriku krastavce ako si mislio lubenice to ti je malo prostora i sklaba zarada .
Pozdrav!
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Kad bi imali besplatnu toplinsku energiju za grijanje plastenika sto biste uzgajali, koje kulture su najzahtjevnije prema toplini a samim time su vjerojatmo i najprofitabilnije?

Iskusni povrtlari dajte kakvu ideju za razmisljanje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Maricu,žena me godinama nagovara na to a pogotovo kad sam vidio pre 10 dana akcija u Kauflandu rajčica 7,99
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
adonis, posadit treba ono što možeš prodat...
a da će te grijanje spasit, e teško...jedino na čemu je meni rentabilno je uzgoj prijesadnica, sve ostalo pokrivaju centri preko uvoza.
tebe pere ideja gdje sa otpadnom toplinskom energijom (otpad od elektrane?), pa stoga igra svaka toploljubiva kultura...
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Je. Moram od iduce godine iskoristiti najmanje 51% toplinske energije inace ide penalizacija na feed in tarifu.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
tebi bi dobro legle rožice...da prikriješ miris iz koca...:icon_mrgreen:
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Ha, ha :) , Dojdi na pivo do mene pa da se uvjeris da nema mirisa iz koca :icon_weed: . A mogli bi dogovoriti i nekvi posel, dobis zemlju besplatno u najam, sagradis plastenik, toplina bu na pol cijene...:drink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh