• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stajski gnoj - koliko stajskog gnoja staviti na 1 ha

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
sto vise gnoja to bolje al u odredenim uvjetima na jesen...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
svako koliko bacaš gnoj?

Bacam u jesen i u proljece, ali svaki put na drugu njivu i tako u krug.. Godisnje zagnojim s stajskim gnojem cca 3, 4 jutra..
A svake godine druge njive gnojim dok ne dodem opet do ove prve..
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
da, ali koliko prođe godina dok istu njivu nagnojiš? neki kažu 4 godine da je nekakav optimum...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Pa prode nekih 3, pa i 4 godine.. Nikad nisam to bas tocno racunao..
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
tako ja mislim pustiti 4 godine poslije bez gnojenja, a bas cu vidjeti jos za ovu analizu zemlje ako bude love i dali ko to tu radi...

a u istri je sve skuplje nego gore tak da i gnoj ima svoju cijenu, ma nemozes ga ni nac pa tim jos skuplji...

a probat cu i ja iskopat koju knjigu pa da vidimo sta tamo pise, a ako kad bude vise zemlje za raditi i zdravlja budem gnojio samo s rabašpanjom
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Misliš truju zemlju?

Ne mislim da truju zemlju, nego unose hraniva (dušik. fosfor, kalij, i druga mikrohraniva), a biljka ih nemože u dosta tala usvojiti zbog niskog pH koji ograničava usvajanje hraniva, tako kod pH 4 usvajanje je svega 30-40% dodanih hraniva
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja pak mislim da umetnjak truje i uništava zemlju
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Kod mene traže za ovčji 200 kuna po kubiku,250-300 slobodno tražiš jer je konjski najkvalitetniji
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Kad sam radio analizu zemlje, rekli su mi da je humoznost dosta loša i da bacim 50t/ha. Samo, problem je u količini i u cijeni jer je parcela dosta velika. Bit će red odraditi zelenu gnojidbu.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Koliko para da ponudim za 1 kubik konjskog gnoja? (Realno)

realno, ako ga sam voziš ne više od 50 kuna, a ako ga dobiješ na njivu max 80 kuna...
sve drugo je nerealno...ma što mtdejac rekao na to...:icon_e_wink:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Kojot,to je konjski gnjoj a ne onaj kravlji od silaže,razlika je očigledna :eek::
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Onda mu je bolje da uzme kravlji stajnjak, inače mu proizvodnja ne drži vodu po toj računici. Kod nas je s izvoženjem 7t tehnostrojka oko 500 kn, ovisno o dogovoru. A to je solidno, za 1500 kn možeš 1 ha nagnojiti.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pa dvadesetak tona /ha baš i nije neko gnojenje. Četerdeset bismo već mogli postaviti kao jednu solidnu količinu.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
mtdejac, ne sumnjaj u mene...eto, ovo proljeće sam hapio 90 kubika čistog konjskog (četr godine starog, a bez slame) za 4000 kunića...i dao čovjeku još 500 kaj mi je trpal cijeli dan u prikolice s kombinirkom...
lani sam izvezal 55 onih prikolica kaj sam kupil od tvog kuma, i ni jednu nisam platil više od 100 kuna...štoviše jedan stari passat iz 82. vrijedi 30 prikolica...hehehe...
dakle, onaj ko nema kam s gnojem mora bit sretan kaj to ja oću otpeljati...:(happy):
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
@johabica, zavisi kakva je zemlja :D: i koliko je teško đubre. I ja sam izvozio s farme dok god je bilo, na 1,5 kj 12 prikolica od 5 t. Da mi ga hoće netko opet tako poklonit, ručno bi ga tovario. Nikad ga dosta, kako god okreneš.

@ivan33, a pileći? Njega možeš jeftino (besplatno) dobiti, samo ga treba malo duže ostaviti da odstoji ili ga rijetko rasipati, dosta je jak.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Eeeeee, to je gnoj.
Sve stručne analize batali,ako imaš prilike kupuj i rasipaj.
Kada slušaš stručnog čovu on će mu naći tisuću mana,a kad ga biljčici na trpezu staviš - ima da se deblja i da raste ko Ivica i Marica u vještičinoj kući.

Moj je dobavljač otišao u mirovinu i imam mali problem.
Ali snaći ću se ja....Zadnji šleper sam platila 2200 kn.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Stajski kravlji riješavam sa utovarom i odvozom po 400 kn 3 kubika. Neki put ga nemam ni dosta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh