• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stajski gnoj - koliko stajskog gnoja staviti na 1 ha

Jackson1

Novi član
Tu od
6 Kol 2014
Poruka
14
realno, ako ga sam voziš ne više od 50 kuna, a ako ga dobiješ na njivu max 80 kuna...
sve drugo je nerealno...ma što mtdejac rekao na to...:icon_e_wink:
Tu sam i ja pretpostavio da se kreče cijena. Reko mi je čovijek da ako treba da če mi pomoči krcati jer ima traktor sa utovarivačem. A možda čemo se i mjenjati za sjeno jer ko zna sta ce biti do kraja godine. Čuo sam da konjski gnoj bas ne pogoduje ako dođe suša. Da li je to istina?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
ne vjeruj babama po selu...:konjski je jedan od najkvalitetnijih...(happy):
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
@johabica, zavisi kakva je zemlja :D: i koliko je teško đubre. I ja sam izvozio s farme dok god je bilo, na 1,5 kj 12 prikolica od 5 t. Da mi ga hoće netko opet tako poklonit, ručno bi ga tovario. Nikad ga dosta, kako god okreneš.

@ivan33, a pileći? Njega možeš jeftino (besplatno) dobiti, samo ga treba malo duže ostaviti da odstoji ili ga rijetko rasipati, dosta je jak.

Jedino ne znam koliko bi povećao humoznost. Hranjivih tvari u zemlji imam dovoljno, a udio humusa je katastrofa. Sigurno bi pomoglo, samo ne znam koliko.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
ima zemlje di je mineralizacija ubrzana (to se događa u naplavnim tlima) i nema šanse da se digne humus preko 2%...sam imam takav problem...skoro idealan ph, dobro opskrbljeno svim hranjivima, ali humus 1.5-1.8....
i uopće me to više ne brine, na zemlji raste sve, a to kaj nema humusa, kaj mu ja mogu...

takve zemlje prepoznaš najbolje kad zaoreš kukuruz, u jesen ga ima, u proljeće više niti traga...dok u zemljama sa slabijom mineralizacijom, tamo ga možeš izorati i drugu jesen van...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Točno.
Ak se i naide, cijena ko da je od zlata. :mur:

Mi hranimo svinje za sebe, sve kaj pokosim, ne palim kao drugi, :icon_question: nego vozim doma na kup i kod kidanja iz svinjca svaki put friški gnoj pokrijem sa slojem trave, djeteline ili komposta u početnoj fazi. Taj sloj čuva vlagu u gnoju i pospješuje zrenje. :icon_super: Ima s tim posla, ali na taj način si količinu gnoja udvostručim. :icon_weed:
Za krumpir i za vrt uvijek imam dosta, a poneka prikolica ode i pod druge kulture.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Kako je krenulo, neće nigdje u Hrvatskoj biti gnoja. Barem ne životinjskog porijekla.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ma kome jos i treba zivotinjski gnoj kad su politicari usrali sve sto se usrati dalo,,,:(
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Kod nas je skoro doslo do toga da ljudi moraju osigurati zastitarsku sluzbu za kurecak na zemlji:icon_rofl:
A ovaj kaj jos ima krave kod mene veli da 10godina nije gnojil vlastiti vinograd, jednostavno sve proda. Dosli do zakljucka da bi geneticari morali napraviti stoku samo za gnoj...ili da krave laksativom hrani:(rofl):
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ima gnoja samo ga nitko nebi htel pošteno platiti,pa se uzima samo umjetni koji je kakti jeftin
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E, ja imam pileči na jednoj zemlji uz cestu na deponiji, i svako malo netko potovari nešto - pet - šest vreća, dvoje -troje tačke....vozim se i gledam - opet fali....rekao neki dan jedan mještanin mužu u kafiču - a kaj, ono tam je tvoje, ja sam si otpeljal pet tački.
Jedan me pita - jel može otići si natovarati dvije auto prikolice, treba za vrt.....i tako...a jedan veli opet mužu,imali nešto luka mi posađeno - a nisam znao da je tvoj, bio bih si otišao nabrati vreću -dvije.
Tako, svi bi nešto....prestala sam reagirati, mirna sam ko mirna Mirna.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Curice ja ti nemam velku avto prikolicu,neg dal mozda znas on ranc na zaobilaznici,drzi ga legenda mislim,kak je tam konjski,jel uvrecan.:icon_anal:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A neznam,jel misliš na onaj ranč sa jahačim konjima?
E ako je to,budem se raspitala, kćerka odlazi na jahanje tamo - e a i nisam sigurna - ako je to onaj koji je u Mihovljanu prije bio,onda je to to,ako nije,neću moći znati.
Ali budem rekla kćeri da pita vlasnika, samo mi reci što te točno zanima.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Lepo ti se napri zahvaljujem,cena i nacin(vrece,prikolica)te starost a imam vPrelogu na ponudi od gljivara,mjesavina konjskog,slame a jos i gljive rastu al tek krajem decembra.Imas li mort iskustva s tem gnojem il ko od ekipe,to je negdi 40 s 60 cm te 15cm visine v najlonu za 5kn.Znaci ak sam dobro zbrojil koli 135kn gubik.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Pre par let imel sam naruđbu za gnoj, par prikolica za gorice. Rekel sam im da nije zrel, a kak je to bilo v žetvi, do jeseni još preprhne. Cijena 30 kuna po kubiku da si sami namečeju i otpeljaju. Došla je frajla s mužom, gledali su v gnojišće kak teleki v nova vrata. Veli mi frajla da je njena mama negda mela bole predelanoga gnoja. Lepo sam ji rekel nek si onda ide k mami po gnoja.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Imala je to moja znanica,vidjela sam na hrpi gdje je uskladištila do upotrebe,ali se meni vizuelno nije nikako dopalo. To je ona u plastenik metala, ja neznam, ali ja to nebih.
Njbolje ti je kupiti pileći gnoj - najmanje problema sa njim,a efekat fenomenalan - neznam jel imaš koju farmu u blizini - ma imaš sigurno, samo se moraš raspitati.

Ima u Hrženici - zapravo van nje jedna farma nesilica,izvoz gnoja je svakodnevno,dvijesto kuna prikolica,ali sviježi, no bez stelje. Oni natovare na njihovu prikolicu,veliku mislim da je pet ili šest tonka kiperica sa povišenim stranicama,puna - dođeš,uzmeš je i isti dan je moraš vratiti.
Mi smo uzeli četiri na proljeće.To se sada sleglo i fermentiralo i mislim to nešto potrpati u plastične bačve, zalijati vodom i procijeđeno puštati kpk sa zalijevanjem - osamsto kuna - tolko me dođe 50 kila vodotopivoga gnojiva, a ta kiličina mi je kakač na šibici koliko mi kroz sezonu u tri plastenika treba.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Fala za savjet,ma ja to nucam za goricei i vrt koli 400kvadrati,neg kolega vargas imam ti ja gorice v Bolfanu pa bi mi to bilo usput ce ga ve imas.:icon_anal:
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
V pondelek je odišla zadnja prikolica testu v Hrženicu, a ovo kaj Jahobica piše je v Svetom Đurđu. Tuđe prikolice ne puštaju na farmu da si ne donesu kakvo sranje od bolesti, ipak je Čurila prevelike peneze v to uložil.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Lepo ti se napri zahvaljujem,cena i nacin(vrece,prikolica)te starost a imam vPrelogu na ponudi od gljivara,mjesavina konjskog,slame a jos i gljive rastu al tek krajem decembra.Imas li mort iskustva s tem gnojem il ko od ekipe,to je negdi 40 s 60 cm te 15cm visine v najlonu za 5kn.Znaci ak sam dobro zbrojil koli 135kn gubik.


E nije to ono kaj sam mislila, ti konji su u Mihovljanu bili prije, pa u Dunjkovcu jedno vrijeme, a sada su opet u Mihovljanu. Veli kćer da ima nešto malo gnoja,ali konji su većinom na vanjskim livadama. Ove nedjelje ona neće ići na jahanje,ali bude nazvala gazdu i probala dobiti neke informacije pa ti bum rekla.
Ono kod zaobilaznice je drugo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh