• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stari modeli MF traktora!

A

Ado

Guest
8) Previše govorimo i pišemo o novim traktorima zašto ne bi malo posvetili više pažnje o starim modelima traktora izgleda kao da su" izumrli postali muzej" a, što se ne bi složio i danas se vide kako obrađuju našu zemlju. U stvari svi ovi traktori su nastali od njih samo sa boljim usavršavanjem i novom tehnologijom .Zato vas molim da malo više posvetimo pažnje prema starim modelima ili tipovima traktora. :arrow: U Engleskoj npr na internet portalu se stalno susrećemo sa starim modelima koji su već po starosti postali "unikat ili oldtajmeri". Pa da počnemo sa otvorenim temama na ovom portalu o, svim starim traktorima da svak iznese svoje mišljenje kakvi su i kako su koga poslužili i da li još funkcionišu .Nemojte pogrešno pročitati naslov pa da mislite da je samo riječ o massey fergusonu ne želim nikoga povrijediti niti omalovažavati ;) o, svim starim traktorima svim evropskim i svjetskim i našim,traktorima da se bolje upoznamo da znamo sve osobine o modelima šta se prije uvozilo i koliko je koji poslužio da nije imao kvarova npr i tako dalje.
- Ado _
 
B

Bobo

Guest
Re: Stari traktori svi modeli M.F 535 X.

Vise sam puta pisao o mom starom 539, pa cu ovdje to pokusati izostaviti...

MF je napravio odlican potez proizvodnjom svog "malog sivog traktora". Usavrsavali su ga s vremenom te je dosao do zavidne razine tehnoloskog napretka, te je bez problema u danu poorao ono sto bi covjek s parom konja radio cak i do tjedan dana. Napredak je ocit i svi su te male traktore zavoljeli, i danas se taj "mali sivi traktor" (U novije vrijeme obojan u crveno) nalazi na mnogobrojnim poljoprivrednim gospodarstvima za obavljanje sitnih poslova, ali i narjetko kao i jedini i glavni traktor na imanju. Pogledaj samo par zemelja u okruzenju, pa onda dalje prema Europi i vidjet ces da je u dosta dvorista parkiran i neki stari, oronuli, mali traktor, koji je u svoje vrijeme bio pravi div.

Danas mnogi koriste stare traktore male snage iz jednostavnog razloga jer novih vise i nema (izuzev IMT i TAFE te nima slicne) jer nikome u "normalnom svijetu" ne treba stara drlja koja "ne sluzi nicemu". Znam za mnogobrojna gospodarstva u mom kraju koja su se podigla bas na starim oronulim drljama koje je netko odbacio, te i dan danas rade neke sitnije poslove po dvoristu i njivama.

Uvijek sam rekao da cu svaki traktor prodati, ali 539 ne ide nikud iz dvorista, jer on pravi vise sati godisnje od mog "velikog traktora" bas zato jer je mal, okretan, moze se svugdje zavuci bez pol problema i pri tome trosi kao upaljac. Mali drljavi stari oronuli traktor je velikoj vecini ljudi koje poznam jos uvijek prijeka potreba, a znam ih jos vise koji imaju takve traktore kao jedini traktor i s njim sve poslove obavljaju, ma koliko on star i zaboravljen bio.


Malo sam se razvezao, a u biti nisam rekao nista... Nemojte mi zamjeriti ;)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Stari traktori svi modeli M.F 535 X.

A ja znam mnoge starije ljude kojima takav traktor sluzi iskljucivo kao osobni automobil :)
 
J

josip1

Guest
stari ferguson MF 35

Pozdrav svima,

novi sam ovdje i moram vas sve pohvaliti zbog toliko savjeta i mišljenja na jednom mjestu, odlično!!!

E sad, molim vas za pomoć, naslijedio sam MF35, 1960 godina, od priključaka samo tanjurače i dvobrazdni plug. Napravljena je generalka motora negdje sredinom 80-ih godina, brojač radnih sati je neispravan no kako moji imaju malo zemlje traktor je radio možda 30 sati godišnje. Ispravan je i radi normalno, neki dan sam orao kukuruzovinu. Slike ću staviti za koji dan.

Iako je meni taj traktor vrlo drag, i ne bih ga htio baš prodati, on je za moje potrebe je prevelik. Iza kuće imam voćnjak i poveći vrt + travnjak i za to bi mi bio pogodniji mini traktor - Kubota ili nešto slično......

Moje je pitanje- koliko moj MF vrijedi novaca?

Hvala na pomoći!
Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.
 
A

Ado

Guest
Re: stari ferguson MF 35

- Jarane ovaj traktor kakav je na fotografiji i koja je godina kod nas nebi vrijedio više od(2,000 dvije hiljade maraka tako je bez ljutnje i uvrede. Sa priključcima mogao bi jos naguliti mozda jednu hiljadarku. Star jest oldtajmer pravi ko uziva u kolekciji jedinstvena prilika za kupovinu. - Ado_
 
J

josip1

Guest
Re: stari ferguson MF 35

pa po ovom traktoru i jesu napravljeni IMT-ovi 533 i 539 - mislim na dizajn i mehaniku. Jedino je motor drugačiji, ima 4 cilindra i nije isti kao na IMT-u. O tome vjerojatno Bobo zna više......

E da, ima spojen + pol akumulatora na šasiju - to je izluđivalo autoelektričare....
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: stari ferguson MF 35

Ja kao veeeliki pocetnik bih dvojio dali ga se uopce isplati prodati, pod uvjetom da je ispravan. Sa nekim mini traktorom bi bio okretniji na okucnici, to je tocno, ali i ovaj nije bas neokretan.
 
V

Vujo

Guest
Re: stari ferguson MF 35

nemoj to niti prodavati ići če on još dugo nemreš dobit baš neku lovu 7000 do 10000kn
a ako ti treba manji razmisli o tomo vinkoviću
mislim da je to englezer !!!
 
A

Ado

Guest
Re: Stari traktori svi modeli M.F 535 X.

Ove modele nece niko za dugo odstraniti jos ce oni puno toga uciniti za poljoprivrednike .Ado_
 
A

Ado

Guest
Re: stari ferguson MF 35

- Orginal englezac 535 tri cilindra perkinsov motor .- Sto se tice komentara da je orginal 539 jest kopija koju je IMT lazirao a nije ni blizu .- Sa ovim motorom perkins brze ore,vuče bilo kojem stepenu brzine mislim sporom ili brzom hodu .-Hidraulika mu se brze spusta i dize to je provjereno i sto posto sigurno. Šperovan je diferencijal golemo koja je godina proizvodnje . Zato nemojmo se zavaravati da je" Massey Fergusson 535 ili 535X sa perkinsovim motorom" spada u IMT program . Stari dedo ce dosta poderati traktora svoje klase mislim na IMT . - Bez uvrede svima ali orginal je samo jedan "Massey Fergusson 535 " . Ćao svim forumašima . - Ado_ slika
Obrisan neispravan link.

Uploaded with ImageShack.us Moj traktor 535xEnglezac cetri cilindra 33kW-45Ks.
[URL=http://img844.imageshack.us


[URL=http://img837.imageshack.us/i
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Pozdrav svima,

novi sam ovdje i moram vas sve pohvaliti zbog toliko savjeta i mišljenja na jednom mjestu, odlično!!!

E sad, molim vas za pomoć, naslijedio sam MF35, 1960 godina, od priključaka samo tanjurače i dvobrazdni plug. Napravljena je generalka motora negdje sredinom 80-ih godina, brojač radnih sati je neispravan no kako moji imaju malo zemlje traktor je radio možda 30 sati godišnje. Ispravan je i radi normalno, neki dan sam orao kukuruzovinu. Slike ću staviti za koji dan.

Iako je meni taj traktor vrlo drag, i ne bih ga htio baš prodati, on je za moje potrebe je prevelik. Iza kuće imam voćnjak i poveći vrt + travnjak i za to bi mi bio pogodniji mini traktor - Kubota ili nešto slično......

Moje je pitanje- koliko moj MF vrijedi novaca?

Hvala na pomoći!
Neispravan link obrisan! Neispravan link je obrisan!
Neispravan link obrisan! Neispravan link je obrisan!
Neispravan link obrisan! Neispravan link je obrisan!

to je s 4 cilindara traktor, jako dobri, tihi u radu, samo ima 2 mane, motor STANDARD 23 C je slovio kao loš starter i dijelovi su dosta bili skupa i teško je bilo do njih doć, dok za 3 cilindra paše većina i IMT-ovih.
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Kupio sam ovog ljeta mali MF -F35,3 cilindra, snage 33 KS,4 brzine plus rikverc-naravno.Mali je 58 godište stajao je 4 godine ali je zapalio na 2 metra na šlep. Kupio sam mu akumulator,sva ulja, filetere i prednje gume.Koristim ga za kositi travu i vuču prikolice.Imam samo jedan problem jer nikako nemogu nači radne brzine.Dali ih uopče ima?
 
B

BAGERISTA

Guest
Kupio sam ovog ljeta mali MF -F35,3 cilindra, snage 33 KS,4 brzine plus rikverc-naravno.Mali je 58 godište stajao je 4 godine ali je zapalio na 2 metra na šlep. Kupio sam mu akumulator,sva ulja, filetere i prednje gume.Koristim ga za kositi travu i vuču prikolice.Imam samo jedan problem jer nikako nemogu nači radne brzine.Dali ih uopče ima?

Ja mislim ako se ne varam da ima sve direkt,,,Šta nema dvije poluge,,,ili samo jedna.,,,ali nisam siguran,:shock:,,a i rokni koju sliku,,,od oldtimera....:supz::supz:
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Ima samo jednu polugu ali pored treče se brzine(desno) može ubaciti mjenjač.Mislim da bi to moglo biti ili za radne brzine ili za paljenje.Ja ga palim kad je u normalnom leru ali ga palim direkt na šarafciger.Slike su mi tabu tema ali budem probal dogovoriti sa sinom.
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Kupio sam ovog ljeta mali MF -F35,3 cilindra, snage 33 KS,4 brzine plus rikverc-naravno.....................................Imam samo jedan problem jer nikako nemogu nači radne brzine.Dali ih uopče ima?

Zar on nebi trebao biti jači od 33ks? :scratch Imao sam MF 25 i on je imao 33 ks.
Što se tiče brzina, već se nešto pisalo o tim starim MF.
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=22407&page=2
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
- Orginal englezac 535 tri cilindra perkinsov motor .- Sto se tice komentara da je orginal 539 jest kopija koju je IMT lazirao a nije ni blizu .- Sa ovim motorom perkins brze ore,vuče bilo kojem stepenu brzine mislim sporom ili brzom hodu .-Hidraulika mu se brze spusta i dize to je provjereno i sto posto sigurno. Šperovan je diferencijal golemo koja je godina proizvodnje . Zato nemojmo se zavaravati da je" Massey Fergusson 535 ili 535X sa perkinsovim motorom" spada u IMT program . Stari dedo ce dosta poderati traktora svoje klase mislim na IMT . - Bez uvrede svima ali orginal je samo jedan "Massey Fergusson 535 " . Ćao svim forumašima . - Ado_ slika
Neispravan link obrisan!

Uploaded with ImageShack.us Moj traktor 535xEnglezac cetri cilindra 33kW-45Ks.


broj cilindara najbolje se vidi po položaju auspuha...
ako sjediš na traktoru, auspuh ti je s desne strane, onda isti ima 4 cilindra, tzv STANDARD 23C motor, ako ti je pak auspuh s lijeve strane, to je motor 3 cilindra PERKINS A3.152 identičan IMR -ovom M33 promjer 91,44 x hod 127 mm ili PERKINS A3.144 razvijen u Francuskoj promjer 88,9 x hod 127 mm, na 35-icu ugrađivan od 1963 do 1965., a kasnije na MF133 odnosno 135 samo za francuziće...
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
pomoć

broj cilindara najbolje se vidi po položaju auspuha...
ako sjediš na traktoru, auspuh ti je s desne strane, onda isti ima 4 cilindra, tzv STANDARD 23C motor, ako ti je pak auspuh s lijeve strane, to je motor 3 cilindra PERKINS A3.152 identičan IMR -ovom M33 promjer 91,44 x hod 127 mm ili PERKINS A3.144 razvijen u Francuskoj promjer 88,9 x hod 127 mm, na 35-icu ugrađivan od 1963 do 1965., a kasnije na MF133 odnosno 135 samo za francuziće...

Posedujem i ja MF 35 sa tri klipa sa lijeve strane auspuh ,samo bi te ja prijatelju pitao dali je zadnji dio traktora diferencijala i mjenjač isti kao na IMT 539 i 533 mislim dali su isti dijelovi,pošto mi curi hidraulično ulje na desni pogonski točak ulazi u kočioni sistem te nemogu da kočim.Jedan moj prijatelj traktorista mi je rekao da je otišao semering na osovini,pa me zanima dali je to problem zamijeniti i kako se to mijenja te dali mu odgovara semerin od IMT-a.UNAPRIJED ZAHVALAN:prayer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh