• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Starter za paljenje traktora i auta

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Ajmo ujkani ..koliko se može izvući iz ovog kina?

Spojeno je s dvije diode ,..ma , tko razumije shvatit će iz slike ..
Dodatno pitanje kako znati tj. spojiti 220V /380V ?..ima tri žice na rednoj stezaljci .
I kako opteretiti "na prazno" da izmjerim struju na sekundaru?

Koliko se ja razumem u medicinu...:scratch,i ako me oko nevara, sudeći vizuelno po ostalim delovim u uređaju...ovaj trafo nema ni blizu 1KW!
Tipujem da je negde između 500-600W

pozzz joe!
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
e jexem mu majku
dvije stranice objašnjenja pišem u 1h po ponoči i nakraju kriva tipka i sve zbrišem:madmana:

ukratko :korisna snaga (ne trajna nego 10tak minuta) je oko 4kw na 380v ili na 220v oko 3kw
spajanje je na luster klemi uzemljenje(nula), 1,2,3 faza, radi i ovako ali daleko od onog pravog,
trafo je s odvojcima na primaru i s njima se bira snaga(u ovom slučaju največa)
starter zašto ne, ali kako rješit visok napon u praznom hodu (40-60v)
uglavnom koristiti 380v i 160a da dobijete najaču struju
i nakraju što mi nije jasno odakle ove diode, i koliko vidim ima na sekundaru 3 izvoda, kako je bio spojen prije dioda, jer nekužim dali je to 2x60v pa je bio spojen paralelno, dakle srednji izvod na jednu žicu a ostala dva na drugu, ili je 2x30v pa su bili spojeni samo prvi i zadnji,u ovom slučaju bi mogli spojiti paralelno i pod teretom bi imali oko 13v (ali u leru 30v)
ma dosta pametovanja, pitajte ako mogu šta pomoči
 

Dejan90

Novi član
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
26
Pozdrav
Dali se kvadratura žice za 12 volti računa prema amperima ili watima.
 
Na vrh