• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

štelanje karburatora

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
javljajm se opet u ovoj temi iako nije riječ o semeringu ali radi se o istom stroju malomu kultivatoru mio 350.
Sad ne prima gas tj. kao da prima samo do polovice, nema onaj reski zvuk nego ko da mu fali snage.
Fergazer je čist, svjećica nova, to su stvari koje su mi odmah pale na pamet, filter zraka isto u redu, ali i dalje problem ostaje- pitam se da nije nekaj s paljenjem? Iskru baca ali ne prima gas.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: promjena semeringa

Prije nego ti je pocela zezat jesi kaj napravio?
U Kakvom je stanju sajla i poluge na centrifugalnom gasu?
Provjeri polugicu coka jel radi da nije pukla i ostala u zatvorenom polozaju pa ti malo zraka vuce pa nemre u vise okretaje.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Re: promjena semeringa

sad baš rastepam u garaži... nije ništa od navedenoga :icon_sad:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: promjena semeringa

ajmo ovako , probaj bez filtera za vazduh dal ce bolje raditi. probaj prstom na karburatoru kad upali direktno da das gas na poluzi gasa pa probaj dal prima gas do kraja , dal ima ostrine. ako ni to nije moze biti do platina ali tad trokira i teze pali u vecini slucajeva. ili ti je dotok goriva mali u karburatoru. pregledaj slavinicu za gorivo i nivo u karburatoru. ako tuce crn dim i trokira najverovatnije je veliki nivo i nemoze da proguta svo gorivo
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Re: promjena semeringa

ajmo ovako , probaj bez filtera za vazduh dal ce bolje raditi. probaj prstom na karburatoru kad upali direktno da das gas na poluzi gasa pa probaj dal prima gas do kraja , dal ima ostrine. ako ni to nije moze biti do platina ali tad trokira i teze pali u vecini slucajeva. ili ti je dotok goriva mali u karburatoru. pregledaj slavinicu za gorivo i nivo u karburatoru. ako tuce crn dim i trokira najverovatnije je veliki nivo i nemoze da proguta svo gorivo

Probao sam sve to, oštrine nema. Nije crni dim i ne trokira. Mislim da je do platina, teže je počeo paliti od ovoga ljeta inače je prije palio odprve. Izvadio sam magnet i platine. Inače moj stari je to paljenje slagao prije puno godina i kad je danas pogledao veli da se ne otvaraju platine u pravi čas, valjda se potrošila ona capica pa zato.
Kontakti su ok. Sutra budemo složili, nek on poštela kak je i prije pa budemo onda vidli da li radi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: promjena semeringa

Da mozda se poremetio kut paljenja al to treba staviti nove platine i dobro postelat.
Pa vidjet onda kak bude.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Nestala je slika, pretpostavljam uslijed moderiranja



Dakle paljenje složeno, platine očišćene i poštelane, iskra jaka, ali nije to, opet ne može doseći punu snagu.

Mislim da je problem tu u međudjelovanju one klapne koju goni zrak od rashladne turbine, crvena strelica. Ona pritišće polugicu na fergazeru (zelena strelica). Nisam siguran koja je funkcija toga, ali kad se pritisne rukom tu polugicu (zeleno) onda dobije snage, ta polugica ima oprugu koja je podesiva na jednom šarafiću, a i na par rupica gdje se zakači kraj opruge. Pojačavao sam tako otpor opruge da bude ali rezultat nije još zadovoljavajući. Zanima me kako bi trebalo pravilno poštelati fergazer da ima snage, a da ne troši previše goriva.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma pa reci da imas tomos motor gore,ja imam takav fergazer na kosilici k500 tomos.
Ta klapna ti nema veze s paljenjem nego otvara plasticnu klapnu za hladenje drugog djela cilindra kod veceg gasa ja ju nemam spojenu i normalno radi.
Sad probaj kad das na sajli gas jako i ona ne ode u turazu,sa prstom stisni prema dole taj dio di ti ide ta zica kaj spaja klapnu u k tcistu cilindra.
Tebi se je otpustio jedan saraf kaj spaja polugu gasa idi ide sajla i nasuprotnu polugu kaj sam ti rekel da ju stisni dok radi i morala bi ici u okretaje.
Kasnije cu slikat pa da vidis kak mora biti spojena.
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Isti problem imam i ja i naravno isti karburator, promenio sam karburator sa dellorto 1414 i reze koliko hoces, ovih dana nasao sam ovaj stari i mozgao sam cijeli dan pretrazio cijeli internet i u vecinu slucajeva ispada da glavna dizna je premala, i bez puno razmisjanja razbusio sam je za 2/10 bila je 0,8 sad je 1.0 montirao sam na frezi i reze ko luda e sad ostaje da vidimo kako ce biti potrosnja :icon_rolleyes: upravo sada krecem u selo da vidim sta ce biti
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
i kolegu je zajebavala honda 350 isto karburator...isto upalila do pol gasa radila ali se stalno gušila...probaj ju upalit,i ovu diznu kaj je s prednje strane(bliže usisu) probaj polako odšarafati ...bar te to bio problem kod ove,i dok smo ju dobro naštelali,ma rezala je ko luda..
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Ma pa reci da imas tomos motor gore,ja imam takav fergazer na kosilici k500 tomos.
Ta klapna ti nema veze s paljenjem nego otvara plasticnu klapnu za hladenje drugog djela cilindra kod veceg gasa ja ju nemam spojenu i normalno radi.
Sad probaj kad das na sajli gas jako i ona ne ode u turazu,sa prstom stisni prema dole taj dio di ti ide ta zica kaj spaja klapnu u k tcistu cilindra.
Tebi se je otpustio jedan saraf kaj spaja polugu gasa idi ide sajla i nasuprotnu polugu kaj sam ti rekel da ju stisni dok radi i morala bi ici u okretaje.
Kasnije cu slikat pa da vidis kak mora biti spojena.

nisam niti rekel da ima veze s paljenjem. Probal sam s prstom velim da ide u veće okretaje. Možda se je stvarno otpustila matica tam na drugoj strani (gde se spaja sajla) to bum sutra ispital. Ak imaš sliku samo okači :(bear):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo ovak kad dajes gas,kolko se pomice taj dio toliko se mora pomicat i nasuprotni ,a da bi se pomical mora biti ova matica stegnuta u protivnom nema vise od pola i manje gasa.


Taj dio nasuprot mora imat oprugicu koja ga vraca.
Dio na koji ide sajla se nesmije micat cjeli nego samo sredisnji sa malom rucicom..
U rezervaru ima sito koje mora biti cisto isto kao i filter zraka koji ima prije samog ulaza u fergazer alu mrezicu.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Onaj nosač na karburatoru na kojega ide ručica od gasa je bil malo otpušten, to sam dotegnuo.
Opet stvar je ista na suprotnoj strani karburatora kao da je krivo naštelano i nema dosta snage da nadvlada otpor od klapne. Kad dam gas onda pritisak zraka stisne klapnu i ona stisne polugicu na karburtoru, kad zadržim klapnu šrafcigerom onda ima dosta gasa, valjda treba oprugu bolje naštelati ili je nešto unutra karburatora olabavilo?

P.S. sito u rezervoartu koje spominješ to sam jučer vadio, sve je čisto. Isto moj nema takav zračni filter ko tvoj nego ima filter s uljem.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Nisam baš sve pratio, nego jel klapna apsolutno nigdje ne zapinje. Kod sklapanja se vrlo lako ta žičica svine
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
ne zapinje, ide ona normalno svojim hodom.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Onaj nosač na karburatoru na kojega ide ručica od gasa je bil malo otpušten, to sam dotegnuo.
Opet stvar je ista na suprotnoj strani karburatora kao da je krivo naštelano i nema dosta snage da nadvlada otpor od klapne. Kad dam gas onda pritisak zraka stisne klapnu i ona stisne polugicu na karburtoru, kad zadržim klapnu šrafcigerom onda ima dosta gasa, valjda treba oprugu bolje naštelati ili je nešto unutra karburatora olabavilo?

P.S. sito u rezervoartu koje spominješ to sam jučer vadio, sve je čisto. Isto moj nema takav zračni filter ko tvoj nego ima filter s uljem.

Na tom drugom djetku imas polumjesec s rupicama za stelanje jacine opruge pa probaj popustit ili je nekaj unutra puklo pa ne veze jedna drugu.
I ja sam imal filter sa uljem do prije 11god kad sam ga moral bacit jer je popucal pa sam stavil ovaj obicni sa dvije rupice.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
mislim da je problem u tome kaj sam ja španal taj feder misleći da bude on nadvladal silu klapne tjerane zrakom, a to je očito nemoguće :icon_redface: Znači trebalo bi otpustiti... Inače ta sama poluga mislim da nije pukla pomiče se sve istovremeno kad pritisnem ručicu gasa

Također me zanima i jedna druga stvar kak pravilno poštelati na onom prvom šrafu na karburatoru da bude optimalna potrošnja goriva i snaga, to je moj stari nekaj prčkal po tome i sad ne znam po čemu znati da li je sve ok
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
E to je do tog federa onda.
Ja ti neznam tocno koliko okretaja tog sarafa je dosta,ja po zvuku stelam.
 
Na vrh