• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stelanje korpe na ursus c-335

Bracek

Novi član
Tu od
23 Sij 2014
Poruka
8
Pozdrav

potrebna mi je mala pomoc,trenutno generalno uredujem motor na ursusu 335
pa odmah odlucih i promjeniti lamele,kada sam izvadio korpu vidio sam da su one capice koje pritisce potisini lezaj skroz rastelane razlikuju se u visini i do 5-7mm...
Dakle pitanje glasi na koji se nacin one tocno stelaju i na koje vrijednosti jer sam vec dobio nekoliko oprecnih informacija pa da nesto ne zeznem
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
I treba da se razlikuju.Mislim tri capne za vucno kvacilo se trebaju razlikovati u visini od tri capne za kardan.Evo ti podaci iz prirucnika.
 

Anton.matea

Novi član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
4
Ljudi molim vas pomoc mjenjao sam kvacilo na ursusu 335 ,i sada normalno mi odvaja kvacilo za brzine ali mi nezeli ukopcati i iskopcati vreteno di se molim vas stela druga lamela i kako
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Imaš gore korpu s tri capice i onim šeširom ili korpu sa šest capica?
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Muha imam i ja jedno pitanje za štelanje kvačila kod malog ursusa C-355.
Prijatelju mijenjam lamele, pa ti sigurno znaš na koliko se štelaju capice?
Kuplung je dvostepeni, tj. ima 6 capica
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Muha imam i ja jedno pitanje za štelanje kvačila kod malog ursusa C-355.
Prijatelju mijenjam lamele, pa ti sigurno znaš na koliko se štelaju capice?
Kuplung je dvostepeni, tj. ima 6 capica
Kad je traktor u hrpi razmak između capica prvog stepena i potisnog ležaja iznosi 6mm, a razmak između potisnog i capica drugog stepena iznosi 12 mm.

Tri capice
Prsten koji klizi po potisnom ležaju treba biti udaljen od ploče kvačila 38,5mm.
Ona tri vijka koji imaju na sebi utor za odvijač, tam otpustiš kontra matice stežeš šerafcigerom do tvrdoga (dok ne počneš osječati otpor) i onda otpustiš za krug i pol i u tom položaju stegneš kontra matice.
 

Anton.matea

Novi član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
4
Ok ,hvala ali ja imam tih malih sarafa sa sarafcigerom 6 komada a tri na capicama
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Krivo sam ti napisal, 6 je šarafa na kojima štelaš drugi stepen.
 

Najnoviji postovi

Na vrh