• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šteta od divljači

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Pozdrav društvu mislio sam postaviti pitanje pod bla bla mislim da je ovako bolje prošle godine sam imao stete od divljači na rasađenim dinjama i kupusnjačama (karfiol i brokula)
nisam nikome prijavljivao ali ove me godine prosto strah sada mi je polje puno tragova

da li imate kakvih iskustava.
P.S. Ako postoji tema sory:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Pozdrav društvu mislio sam postaviti pitanje pod bla bla mislim da je ovako bolje prošle godine sam imao stete od divljači na rasađenim dinjama i kupusnjačama (karfiol i brokula)
nisam nikome prijavljivao ali ove me godine prosto strah sada mi je polje puno tragova

da li imate kakvih iskustava.
P.S. Ako postoji tema sory:

kakvih tragova imaš?

obrati se LU u kojoj živih jer su oni zaduženi za to. Kod nas u Bosni kažu ako nezagradiš nemaš pravo na odštetu tako da malo ko dobije odštete od LU.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
kakvih tragova imaš?

obrati se LU u kojoj živih jer su oni zaduženi za to. Kod nas u Bosni kažu ako nezagradiš nemaš pravo na odštetu tako da malo ko dobije odštete od LU.

Pa toga se ja i bojim tko će ograditi svu zemlju a što se tiče tragova papaka svakakve vrste slabo ti se ja razumijem u to ali sada dolaze skoro u dvorište a vlasnici lovišta su lokalni moćnici ako bude kao prošle godine nešto ćemo probati .
Pozdrav!
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
kakvih tragova imaš?

obrati se LU u kojoj živih jer su oni zaduženi za to. Kod nas u Bosni kažu ako nezagradiš nemaš pravo na odštetu tako da malo ko dobije odštete od LU.

to oni vama tako kažu da vam ne moraju isplatiti štetu. to su gluposti,zato i postoje odštete jer je neograđeno.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
to oni vama tako kažu da vam ne moraju isplatiti štetu. to su gluposti,zato i postoje odštete jer je neograđeno.


jasno je to nama, ali oni kroje svoje statute i nema tu šta,žali se kome hoćeš ali odštete nema.sve i da ljudski životi nastradaju njih to nije briga
 
S

salel

Guest
jasno je to nama, ali oni kroje svoje statute i nema tu šta,žali se kome hoćeš ali odštete nema.sve i da ljudski životi nastradaju njih to nije briga

kakve veze imaju njihovi statuti.pa napiši i ti svoj statut kako tebi paše.sud je tu mjerodavan a ne njiho statut. probaj ti zaprijetiti tužbom.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
kakve veze imaju njihovi statuti.pa napiši i ti svoj statut kako tebi paše.sud je tu mjerodavan a ne njiho statut. probaj ti zaprijetiti tužbom.
upravo tako,pa budi pravi Bosanac,uporan i tvrdoglav:supz:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Svaka lovačka udruga plaća police osiguranja za svoje lovište i time su pokrivene štete na usjevima i štete na prometnicama. Uvijek se pokušavaju izvuči na kojekakve finte, no od samog početka sezone treba razgovarati s njima, dužni su dati replente za rastjerivanje divljači i vi ste ih dužni pravilno postaviti, po njihovoj preporuci. Ako dođe do štete, a vi niste uzeli replente od njih, to im odmah daje zakonsku osnovu da vam ne moraju isplatiti štetu jer su oni nudili a vi niste htjeli.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Svaka lovačka udruga plaća police osiguranja za svoje lovište i time su pokrivene štete na usjevima i štete na prometnicama. Uvijek se pokušavaju izvuči na kojekakve finte, no od samog početka sezone treba razgovarati s njima, dužni su dati replente za rastjerivanje divljači i vi ste ih dužni pravilno postaviti, po njihovoj preporuci. Ako dođe do štete, a vi niste uzeli replente od njih, to im odmah daje zakonsku osnovu da vam ne moraju isplatiti štetu jer su oni nudili a vi niste htjeli.

A daj ti meni reci dje je to napismeno da plaćaju štete na usjevima. Meni su dvije godine zaredom salatu ošteteili zečevi, a iako imam sve ograđeno nekako su se provukli.
Jednom sam reagirao pa su rekli da sam sam kriv što su se provukli kroz ogradu.
i
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Volio bi da se javi netko tko je preko suda dobio odštetu od LD-a.Ja sam prije nekoliko godina od njih isćupao (jako teško) neku siću za veliku učinjenu štetu.Međutim poslije više nema šanse,jedino tužbom(možda).LD-a se brane da imaju ugovor o zakupu poljoprivrednog zemljišta (NAŠEG), sa županijom, a županija plaća rentu općinama, tako da možemo istu tražit.Pokušao sam saznat koliki je iznos i saznao sam da si time mogu kupit kutiju šibica i ništa više.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Kažem vam, svako lovačko društvo plaća osiguranje lovište na kojem djeluje. Štete čak ni ne isplaćuju oni nego to osiguranje. To što oni isplate siću to je druga stvar, al svatko od nas ima pravo podnijeti privatnu tužbu i dobit će naknadu sigurno. Sud dodjeljuje neovisnog vještaka koji će utvrtditi nastalu štetu.
Svi mi imamo pravo na naknadu od županije na zemljište po površini, jer se to zemljište nalazi na području nekog lovačkog društva. No ta naknada je mizerna, neke 4 kune po hektaru.
A te njihove priće da bi mi trebali ograditi svoje parcele ne drže vodu. Neka oni ograđuju svoju divljać, to je njihova stoka. To ko da svaki od kravara svoje krave pusti kud ga volja i još se izdere na nas dok mu kažemo da su nam njegve krave pojele kupus. Nejde tako, svako svoju stoku drži u štali ili ograđenom pašnjaku, pa tak bi i oni lovište trebali ograditi.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
"cabaga" po novom zakonu moras placat dodatno osiguranje za odstetu na prometnicami ili ces jos pobrat kaznu i platit ostetu lovackom drustvu.

steta od veprov prvi put
dsc00040.jpg

dsc00041.jpg

i na kraju je ostalo samo ovo
dsc00165.jpg

kod nas ak projavis stetu od divljaci ,lovocuvar dođe cuvat kukuruzu dok se ne padne mrak a onda crta kuci (valjda ga strah),a ak se trazi osteta onda im padne sjekira u med jel sebi ostave vecu kolicinu a ostecenem ni troskove ne pokriju.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Kažem vam, svako lovačko društvo plaća osiguranje lovište na kojem djeluje. Štete čak ni ne isplaćuju oni nego to osiguranje. To što oni isplate siću to je druga stvar, al svatko od nas ima pravo podnijeti privatnu tužbu i dobit će naknadu sigurno. Sud dodjeljuje neovisnog vještaka koji će utvrtditi nastalu štetu.
Svi mi imamo pravo na naknadu od županije na zemljište po površini, jer se to zemljište nalazi na području nekog lovačkog društva. No ta naknada je mizerna, neke 4 kune po hektaru.
A te njihove priće da bi mi trebali ograditi svoje parcele ne drže vodu. Neka oni ograđuju svoju divljać, to je njihova stoka. To ko da svaki od kravara svoje krave pusti kud ga volja i još se izdere na nas dok mu kažemo da su nam njegve krave pojele kupus. Nejde tako, svako svoju stoku drži u štali ili ograđenom pašnjaku, pa tak bi i oni lovište trebali ograditi.

Prošle sam godine i stavljao zamke dođem brati papriku a ono pas reži na mene ja i zaboravio a on se uhvatio u zamku jedva sam ga oslobodio a ni jedna divljač se nije uvukla mislim nedao bog da i ove godine bude problema onda se budemo što kaže cabage tužili.
Pozdrav!
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
kakve veze imaju njihovi statuti.pa napiši i ti svoj statut kako tebi paše.sud je tu mjerodavan a ne njiho statut. probaj ti zaprijetiti tužbom.

misliš da je običnom seljaku moguće dati 300 eura za tužbu a u LU sjede prdonje koji znaju i kadije i sudije,ma daj molim te kome ćeš u ovakvoj državi prijetiti?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
pravi bosanac to odradi bez tužbe,sačeka iz noći u noć i spasi kuruze a škrinja puna :gitarist:

Ja da sam na tvom mjestu nebi svašta pisao na forumu ako nisi znao ovo pregleda preko pet tisuća članova pa bi mogao završit u buvari.:madmana::oops:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ja da sam na tvom mjestu nebi svašta pisao na forumu ako nisi znao ovo pregleda preko pet tisuća članova pa bi mogao završit u buvari.:madmana::oops:

nemogu ja tu ništa ako se neko osjeća prozvanim.samo kažem da i takvih ima koji to rade, a kod nas čuvanje usjeva nije zabranjeno
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
854
Htio bih navesti svoj primjer,možda nekome pomogne.Ja sam imao rijedak slučaj da su mi srne u 5. mj. jednostavno popasle cvijet sa jagoda.Bilo je to stvarno čudno ali desilo se.Sve sam prvo prijavio lovačkom društvu koje ima taj dio u zakupu,na što su me oni uputili da se javim osiguravajučem društvu kojem oni plačaju premiju .Prvo je došao procjenitelj osiguranja,napravio očevid,slikao štetu i rekao da če se javiti.Nakon toga sam ja zvao sudskog vještaka za poljoprivradu(ili slično)i on je napravio procijenu.Nakon nekog vremena su mi iz osiguranja ponudili 3000 kn.Pošto mi se to činilo daleko premalo angažirao sam odvjetnika.Na osnovu procijene nezavisnog vještaka zatražili smo iznos od 35 000kn.Poslije takvog dopisa javili su mi se i ponudili oko 5000kn.Odgovorio sam da ja s tim više ne želim imati veze nego da se obrate odvjetniku jer sam s njim dogovorio postotak od isplačene štete(radilo se o 15%).Poslije više prjepiski između osiguranja i odvjetnika postigli smo izvan sudsku nagodbu na iznos od 20 000kn.Naravno 15% je išlo odvjetniku,ali neka.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Htio bih navesti svoj primjer,možda nekome pomogne.Ja sam imao rijedak slučaj da su mi srne u 5. mj. jednostavno popasle cvijet sa jagoda.Bilo je to stvarno čudno ali desilo se.Sve sam prvo prijavio lovačkom društvu koje ima taj dio u zakupu,na što su me oni uputili da se javim osiguravajučem društvu kojem oni plačaju premiju .Prvo je došao procjenitelj osiguranja,napravio očevid,slikao štetu i rekao da če se javiti.Nakon toga sam ja zvao sudskog vještaka za poljoprivradu(ili slično)i on je napravio procijenu.Nakon nekog vremena su mi iz osiguranja ponudili 3000 kn.Pošto mi se to činilo daleko premalo angažirao sam odvjetnika.Na osnovu procijene nezavisnog vještaka zatražili smo iznos od 35 000kn.Poslije takvog dopisa javili su mi se i ponudili oko 5000kn.Odgovorio sam da ja s tim više ne želim imati veze nego da se obrate odvjetniku jer sam s njim dogovorio postotak od isplačene štete(radilo se o 15%).Poslije više prjepiski između osiguranja i odvjetnika postigli smo izvan sudsku nagodbu na iznos od 20 000kn.Naravno 15% je išlo odvjetniku,ali neka.

e tako to ide u normalnom svijetu.:supz:
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Htio bih navesti svoj primjer,možda nekome pomogne.Ja sam imao rijedak slučaj da su mi srne u 5. mj. jednostavno popasle cvijet sa jagoda.Bilo je to stvarno čudno ali desilo se.Sve sam prvo prijavio lovačkom društvu koje ima taj dio u zakupu,na što su me oni uputili da se javim osiguravajučem društvu kojem oni plačaju premiju .Prvo je došao procjenitelj osiguranja,napravio očevid,slikao štetu i rekao da če se javiti.Nakon toga sam ja zvao sudskog vještaka za poljoprivradu(ili slično)i on je napravio procijenu.Nakon nekog vremena su mi iz osiguranja ponudili 3000 kn.Pošto mi se to činilo daleko premalo angažirao sam odvjetnika.Na osnovu procijene nezavisnog vještaka zatražili smo iznos od 35 000kn.Poslije takvog dopisa javili su mi se i ponudili oko 5000kn.Odgovorio sam da ja s tim više ne želim imati veze nego da se obrate odvjetniku jer sam s njim dogovorio postotak od isplačene štete(radilo se o 15%).Poslije više prjepiski između osiguranja i odvjetnika postigli smo izvan sudsku nagodbu na iznos od 20 000kn.Naravno 15% je išlo odvjetniku,ali neka.

Baš sam zato postavio ovu temu jer sam prošle godine imao prvi put od kada radi štetu od divljači i još se poklopilo i loše vrijeme a ovo što si ti napisao je dobar pokazatelj nama ostali.
Pozdrav!
 

Najnoviji postovi

Na vrh