• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

STIHL SERVICE

D

dekomk

Guest
stihl 009

Zdravo svima.Ja sam iz Makedonije i imam jedan problem.Imam motornu pilu stihl 009 i trazim cilindar za nju zasto nejni stari je zavucen.Trazio sam kod servisere u Makedonii ali nigde ga nema ,kaze da je to star model i da cu ga tesko naci.Hocu da vam pitam dali mozda neko od vas ga ima taj cilindar za stihl 009.Pozdrav iz Makedonije.
 
D

dekomk

Guest
Trazio sam ali nista.Ta prva sta je na slici je ista kao i moja ,ali za nju pise da je motor zaglaven a cilindar sta ga imaju je sa 4 navrtke a ovaj moj je sa dve.Sta da kazem vrlo komplicirano.Svi mi kazu da je bacim.
 
V

VTZ

Guest
Trazio sam ali nista.

Potraži još malo bolje. Osim eBay-a, postoji još brdo trgovina, koje prodaju preko neta. Jedino što za plaćanje trebaš imati PayPal account, ili pak koristiti kreditnu karticu.

http://store.chainsawr.com/products/stihl-009-chainsaw-cylinder

http://store.chainsawr.com/products/stihl-009-chainsaw-piston-and-cylinder-kit

http://cgi.ebay.com/Stihl-009-cylinder-and-spacer-plus-NEW-gaskets-/120613720011

Razni dijelovi, njemački eBay

http://shop.ebay.de/i.html?_trkparm...w=STIHL 009&_trksid=p3286.c0.m14.l1513&_pgn=1
 
D

dekomk

Guest
Hvala za vasi trud,ali sepak bi trazio neki nasi od bivsih yu prostorima sa kime cu moci da se razumem.Jel nema neki takav sta ima ovaj cilindar,ne poznajete niko ko bi mogao da ima?I jos nesta da pitam:Dali pasuje cilindar od 010,011,012?Ako ne nadjemo za 009 onda da trazimo za ove druge ako pasuju.Pozdrav svima i se izvinjavam sta sam dosadan:gitarist:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Dekomk ta tvoja pila čini mi se ima sentimentalnu vrijednost:scratch
Jel to borung 36 ili 38?
 
D

dekomk

Guest
36,cak mislim da uzmem kariku 38 i da je namalim malo.Cilindar trazim jel je malo potrosen i kad stavis standardni klip sa karikom ima malo lufta.Neznam dali ovo ce mi uspeti ali mislim da ne gubim nista.Sta mislite vi?:idea:
 
D

dekomk

Guest
Zdravo svima.Evo me mene opet.Nasao sam cilindar,da vam prvo to se pofalim,ali sad imam drugi problem,pa bi zeleo da malo popricam sa vama o tome.
Problem je u tome da sad pila nece da radi pod puni gas,radi samo pod mala.Kad dodas gas pocinje da gusi.Mislio sam da je karburator zapusen,otvorio sam ga i iscistio,montirao i pak isti problem.Da napominjem,kad sam je prvi put startovao,stelovao sam na ona 2 srafa i radila je odlicno,tek drugi dan kad sam je startovao da je malo probam nije htela da radi,samo gusi i radi pod malom turazom.Dali neko od vas ima pojma sta bi mogo da bude.Pozz.
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Zdravo svima.Evo me mene opet.Nasao sam cilindar,da vam prvo to se pofalim,ali sad imam drugi problem,pa bi zeleo da malo popricam sa vama o tome.
Problem je u tome da sad pila nece da radi pod puni gas,radi samo pod mala.Kad dodas gas pocinje da gusi.Mislio sam da je karburator zapusen,otvorio sam ga i iscistio,montirao i pak isti problem.Da napominjem,kad sam je prvi put startovao,stelovao sam na ona 2 srafa i radila je odlicno,tek drugi dan kad sam je startovao da je malo probam nije htela da radi,samo gusi i radi pod malom turazom.Dali neko od vas ima pojma sta bi mogo da bude.Pozz.

Probaj ocistiti sito u rezervoaru za benzin zna se nakupiti smeca pa pila ne dobija gorivo kako treba . Najlakse provjeris tako da skines gumenu cijevcicu s karburatora (dovodnu) lagano ispuses za nazad ako pila proradi normalno onda bacis ostatak benzina skines cijedilo dobro ga ispuses i na kraju sve slozis s novim benzom ce raditi !
 
D

dekomk

Guest
Probaj ocistiti sito u rezervoaru za benzin zna se nakupiti smeca pa pila ne dobija gorivo kako treba . Najlakse provjeris tako da skines gumenu cijevcicu s karburatora (dovodnu) lagano ispuses za nazad ako pila proradi normalno onda bacis ostatak benzina skines cijedilo dobro ga ispuses i na kraju sve slozis s novim benzom ce raditi !

Sa regulacijom sam probao i nece a ovo sto ste mi rekli za sito iz rezervoara nisam probao ,tako da cu da probam to jutros.
 
D

dekomk

Guest
Da vam pitam jos nesto.Dali kad duvnem u dovod u karburator treba da ima protok ili ne?Imam ja jos jedan karburator ali kad ga stavim njega pila nece nikako da krene a sa ovaj sta je na njom radi ali po malom turazom.Primetio sam da taj sta ga imam kao bozem rezerva kad duvnem u dovod cuje se protok vazuha a ovaj sta je na pili kad duvnem djeluje kako zapusen.Kako je ispravno?Zapitao sam se ako je toliko zapusen ,tad kako onada pali?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
neznam dal sam sve dobro shvatio...na pilama se nalaze membranski rasplinjači koji u sebi imaju integriranu pumpu goriva. pumpa se pokreče impulsima koje stvara kretanje klipa u cilindru. ako je rasplinjač ispravan on ne propušta zrak kroz cijev za dovod goriva jer je igla u normalnom stanju zatvorena. ja ti preporučam da zamjeniš sve membrane na rasplinjaču. isto tako nadam se da si dobro zabrtvio sve spojeve kad si mjenjao cilindar jer je moguće da vuče zrak i na taj način osiromašuje smjesu ("falšluft"). sretno!
 
D

dekomk

Guest
Znaci da karburator je ispravan posto ne propusta vazduh kad duvas u njega.Sad sam izvadio bombinu da je sutra odnesem da je provere dali je ona ispravna
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Na dovod goriva stavi crijevo i uroni karburator u benzin , puši u njega kao idiot ili napumpaj 0,4 bara ako imaš manometar .
Ako idu negdje mjehurići znaci da propušta igličasti ventil - repariraj karburator .
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Na dovod goriva stavi crijevo i uroni karburator u benzin , puši u njega kao idiot ili napumpaj 0,4 bara ako imaš manometar .
Ako idu negdje mjehurići znaci da propušta igličasti ventil - repariraj karburator .

hehe...nadam se da nije pušač jer mora jako puhnuti(0,4bar):D
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Znaci da karburator je ispravan posto ne propusta vazduh kad duvas u njega.Sad sam izvadio bombinu da je sutra odnesem da je provere dali je ona ispravna

nekako sumnjam da je struja u pitanju. bolje ti provjeri rasplinjač kako je puknuti napisao i naravno provjeri spojeve i sve dobro stegni što si razdvajao
 

Najnoviji postovi

Na vrh