• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

STIHL SERVICE

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
ok.probacu i to.Sa ovim savetima mogu postati i mehanicar:D

Ovaj karburator kroz koju ide propuh ti je u klincu na njemu ces morati zamjeniti sve sbrtve i membrane , nadam se da si ocistio sito, ako opet nece probaj u flasu pored pile staviti cist benzin (mjesavinu ) jedan komad crijeva dovedes do karburatora i spovis na karburator ako onda pila radi normalno samo ti je sito zacepljeno.
 
D

dekomk

Guest
Pred neki dan sam to probao sa sita danas nosim bombinu da je provere,ako je i ona ispravna onda cu da smenim sva diktona koji postoje i ako i to nije baci cu je.
 
D

dekomk

Guest
Zdravo svima.Evo me mene opet ali sad sa drugim problemom.Taj sthil 009 sto sam ga imao jos je rasturen i necu da je vidim vise,sad imam jednu od onih kineskih sta lice na husqvarna.Imam je par meseci i odlicno me sluzi ali u zadnjem vreme kad zagrije nece da prima gas i gusi kad stisnam gas do kraj.Proverio sam ono sito sta je u rezervoaru nije bilo zapuseni ali ipak sam ga ocistio.Isto tako sam ocistio i filter na karburator.Interesantno je to sto kad je hladna pali super i odlicno prima ali po neko vreme uz pilenje pocinje da gusi i nece da prima punu turazu.Dali neko mozda zna sta bi moglo da bude?Hvala.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Gušenje ne punom gasu ne mora nužno značiti nedostatka goriva , nego baš suprotno -višak .
Ili se je od vibracije vijak za podešavanja oznake H otpustio ili je počela lagano zaribavati .
Ako znaš podesiti pilu podesi, ako ne probaj vijak H za regulaciju 1/4 kruga dotegnuti , znaci u smjeru kazaljke sata .
Probaj to raditi kad pritisneš gas do kraja tako lako vidiš da li dobiva na okretajima ili ne .
može biti i da ventil goriva ne zatvara pa "preljeva" gorivo .
Ne pretjeruj , visok broj okretaja na punom gas nužno znaći siromašna smjesa kaj negativno djeluje na motor .
Najbolje da imaš brojač okretja pa podesiti kako nalaže proizvođač .
Ako to ne pomogne cilindar dolje pa da vidiš veselja.
 
D

dekomk

Guest
Kad sam je kupio pri punom gasom radila je kao sa trokiranjem,tad sam uvrnuo taj vijak H u pravcu casovnika i dobijao sam odlican rad.Sad mi je cudno,stoi evo da recimo nedelju dana,kad je palim odlicno pali,ostavim je tako malo da poradi i kad dam gas odlicno prima.Pocinjem da pilim odlicno radi,po neko vreme gusi se i pak pocinje da radi,pa onda gusi se i je ostavim.Posle saat vremena palim je,dam gas i opet odlicno radi,pocinjem da pilim,gusi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
stara krsina se opet pokvarila j.... ju kreplu,al nebu smrdila u cosku vozila bu ona dalje

nista strasno skoro pola nove,al nek joj bude i ovaj put.
daj cjenik tih djelova?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Kad sam je kupio pri punom gasom radila je kao sa trokiranjem,tad sam uvrnuo taj vijak H u pravcu casovnika i dobijao sam odlican rad.Sad mi je cudno,stoi evo da recimo nedelju dana,kad je palim odlicno pali,ostavim je tako malo da poradi i kad dam gas odlicno prima.Pocinjem da pilim odlicno radi,po neko vreme gusi se i pak pocinje da radi,pa onda gusi se i je ostavim.Posle saat vremena palim je,dam gas i opet odlicno radi,pocinjem da pilim,gusi.

pila ti se pregrijava jer si, kako si sam napisao, H vijak uvrnuo u smjeru kazaljke na satu i time osiromašio smjesu kao što je puknuti napisao
 
D

dekomk

Guest
Ok.Hvala probacu da je vrnem po staro i da vidimo sta bude.Hvala jos jednom.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ja oštrim svoje lance svaki dan par puta ručno naravno,ali ovako kako si ti objasnio ne mogu da ja skontam ja koji to radi svaki dan,a kako će netko tko to radi 1 put u godini.
 
B

brada660

Guest
ZJ, pozdrav.ako nije problem u kojem lidlu i da li ih još ima. Za tu lovu vrijedi probat.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
ZJ, pozdrav.ako nije problem u kojem lidlu i da li ih još ima. Za tu lovu vrijedi probat.
Toga ti bude na akcijama, pa moraš loviti trenutak.
Ja sam svojega vrnul jer mi se nije svidel.
 

Najnoviji postovi

Na vrh