• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

STIHL SR 450 - motorna prskalica

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Kontam, da te pitam....imam orahe visoke 7-10m i povremeno ih prskam sa atomizerom. Relativno su zdravi, kolko orah danas može biti zdrav...lišće palo, a plodova još ima...posebno na vrhu. Ti kažeš da se sa klasičnom prskalicom mogu dosegnuti ti slojevi. Imam ne ispravnu klipnu prskalicu koja čije su karakteristike 20bar i 25l/min. Da li bi se to moglo iskoristiti, odnosno dal treba produživati koplje ili ne za te visine...

Je povišeni tlak u spremniku :) Spremnik ti ima tri otvora, gornji za uljevanje škropiva, onaj dio gdje izlazi škropivo i dno spremnika je otvoreno, zar ne? Tj. ima nešto dole što ne možeš opisati a izgleda kao duplo dno ili neka membrana ;)

Ova njegova roto pumpa izgleda usisa škropivo i tjera ga u crijevo, ostatak od gustoće škropiva vrati u spremnik. Dobiva veću potrošnju škropiva i veću visinu dometa. Kad bi imao crijevo uštedio bi samo na donjim etažama. No njih i onako mora ošpricati, zato Stihl ni nema u ponudi duža crijeva.

Ja isto rađe ne bi šetao prazan kroz voćnjak :) Rađe bi za te pare kupio ako se već govori o leđnim atomizerima Cifarellia sa usisom tekučine u spremnik, da ga ne moram skinuti sa leđa i razneo kanistere po voćnjaku kao postaje he he.

I kad to sve sumiraš opet bolje dođe uzeti klipnu pumpu koja ide u visinu do 10 m kao iz šale, spremnik od neke posude, 4 takta motor za tiši rad i ako nemaš motokultivator i prikolicu rađe autom i prikolicom ili ako imaš traktor sa traktorom, nego da leđa na zimi i vjetru trpe, a buka tek he he

Rekao sam ti već da ja kod sebe nemam nikakve pregrade i nikakve cijevi koje bilo šta tjeraju u spremnik, pa podtlak:D koji nastaje na sapnici izvlači škropivo bez ikakve potrebe za pumpom, čak i dok držim zračnu cijev potpuno okomito.
U mojim prospektima nigdje nije navedeno da se dobavna količina išta mijenja sa pumpom ili bez nje...
Evo, to ti je moj stroj, ova crna cijev što se vidi da ide okomito od spremnika služi za rasipavanje i ona kao takva je za blombirana još
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=20137&page=4
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Što se tiće prskalice vjerujem da bi dobacila 10 m bez problema ali da ti sve ovisi o "šmrku". On ti treba imati regulaciju dizne preko klipa, onako da ga šarafiš.

Ne vidim kod tebe gdje je turbina, čini mi se da je horizontalno postavljena? No niti po jednom zakonu fizike mi se ne čini da iz plastičnog kanistera koji bi mi bio na leđima, crijevom spovedena sapnica i gore kod sapnice da šišti zrak od kompresora sa ajme brdo bara da bi povukao škropivo iz kanistera, ukoliko je sapnica iznad nivo vode :) No ako bi ja u taj kanister drukao sa tim kompresorom zrak, itekako bi voda morala negdje pobjeći :)
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ja kad dignem zračno crijevo okomito, vrh crijeva i sapnica mi budu nekih 10 cm iznad vrha rezervoara. I sve se lijepo posisa iz rezervoara. Pošto se meni neda objašnjavat , a tebi fizika dobro leži onda znaš da promjena presjeka cijevi mijenja i neka fizikalna svojstva....
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
E sad...manimo se fizike...jes ti počeo sa fizikom ili ja...:mrgreen:
Kao što sam napisao moja šiba do nekih 7m vertikalno i to je top topova....ipak je konstrukcija iz početka 60tih...pazi 50 godina....ali ima jednu prednost pred svima a to je pouzdanost i to zbog jednostavnosti...hebale vas membrane i u rezevoaru i u rasplinjaču, jedno i drugo je ne potrebno

Nego, vidim da ti je puno dvorište tih kineza...daj mi reci kolko dođe kineski motor koji je pandan hondi gx 160-200.
Tko je proizvođač tih motora. znam da ih ima ko pleve(loncin, lifan, deadong, powroll, relynn)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Manimo mi fiziku evo kako radi moj ;)
http://www.youtube.com/watch?v=sEEH53WoFSc
U dušu rastavljen i sastavljen, novi i stari model ;)

Pa dere on kao pravi , kako mi se čini ti ga imaš već par godina :scratch , kako si zadovoljan , dali je bilo kakvih kvarova. :?:
Ja planoram sebi kupiti leđni atomizer , nekako mi se najviše sviđa cifareli , osobito onaj sa pumpom . E sad on je negdije 3500 kn , a ti tvoji su negdje 1500 - 2000 kn kolika je garancija na te tvoje atomizere , dali imaš rezervnioh djelova . Već kada se raspitujem koje kartice primaš , dali može na rate , dali forumaši imaju poseban popust :rolleyess::lol:
 
T

Todi

Guest
Pozdrav,
prvo isprika sto nisam napravio ni jednu slikicu u radu,jer bila je guzva oko vremena a posla jako puno,
no sto se tice dojmova na rad i stroj,dok sam na vecer dosao kuci ljudi moji to je samoubojstvo,nako cijelog dana nosenja i rada nisam osjecao ramena,
no drugi dan isti posao,ali na vecer nije toliko bolilo vjerojato jer su ramena odrvenila,
uglavnom stroj lijepo radi i dosta brzo sam pospricao vocke, nego imam jednu primjedbu na samu izvedbu, a radi se o tome da spremnik tekucine(juhe) je preblizu nosaca koji prilijeze na leda,razmak je ni 1cm i prilikom hodanja u radu dolazi do kontakta izmedu njih koji onda stvara neugodne vibracije na moja leda,a i sam spremnik bi se mogao nakon nekog vremena probusiti, zvao sam Unikomerc da pitam jel to slucaj kod svih uredaja ili je moj neki feler,odgovor servisera,na svim uredajima je takva stvar,a ja neka podlozim neku gumu izmedu,samo sam se nasmijao i rekao, gospodine na stroj koji kosta 6000 kn da krpam sa nekakvim gumama, ne dolazi u obzir,uglavnom dogovor je da dodem do njih u servis pa cemo vidjeti sto se moze napraviti glede toga,
e da nisam naveo da bas i nema neku veliku visinu spricanja, recimo stare orahe nisam mogao pospricati, a oni su mi kriticni,
uglavnom prvi dojmovi na uredaj tako-tako, ocekivao sam puno vise,moram priznati da sam malo razocaran,mozda na proljece kad bude ljepse vrijeme i druga vrsta spricanja, budu i dojmovi drugaciji
LP
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Baš je dobro dobiti iskustvo iz prve ruke....
Meni se od početka rezervoar, a sad čujem i smještaj, nije baš svidio....i sumnjam da će u sevisu naći neko , ajmo reč, pravo riješenje....al dobro....
Za cijelodnevni rad, to je ipak malo previše, za organizam mislim....
A kaj se tiće performansi, niti jedan atomizer nije dobar za prskanje visoke krošnje....tu čak niti snaga nema presudnu ulogu....zrak ne primjećujemo, ali njegove otpore itekako osjećamo:shock:....a da ne pričam, da je drekov posao, raditi po bilo kakavom vjetru...
 
T

Todi

Guest
Pozdrav,
kako sam rekao to su prvi dojmovi, potrosio sam oko 400 litara sprica, u dva dana,znaci nisam bas bio od jutra do veceri u vocnjaku, ali prvi dan me sredio i to posteno,naravno vrijeme nije bilo bas idealno ali nije bilo vjetra mozda poneki lagani povjetarac,
sto se tice rasplinjaca,nasao sam u uputama radi se o membranskom rasplinjacu,
smjestaj razervoara za tekucinu,koliko sam imao prilike to malo prostudirati,dosao sam do zakljucka da bi mogao staviti duze opruge(antivibracijski nosac) i ima jedna gurtna na sredini kao neki ajmo reci granicnik,nju bi trebalo produziti i na taj nacin bi odmaknuo rezervoar i dobio nekih mozda 1-2cm u plus sto bi bilo dovoljno da ne dolazi do kontakta rezervoara i ledne plohe,jedino nisam predvidio koliko bi to odigralo na nagib samog motora i kako bi to podnijeli donji nosaci,ali ipak mislim da bi smio malo to sve raspustit sto se tice gornjih nosaca.
i jedna stvar koju sam primjetio a netko je pisao o produzetku same cijevi,ima na vrhu mogucnost da se postojeca produzi,al ipak pitat cu u servisu jel to moguce i dal postoji takav set, ako imaju to ce onda bit pun pogodak, jer onda mislim da bi mogao dobiti jos koji metar u vis,
LP
 
Posljednje uređivanje:
T

Todi

Guest
evo slikica koje dugujem
P071111_172601.jpg

P111111_1746.jpg

P071111_1724.jpg

P071111_1725.jpg

P071111_172501.jpg

P071111_1726.jpg
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
evo malo da obnovim temu,, tko god misli uzimati sthil atomizer nece pozaliti jes da nije bas ni jeftin al isplati svaku svoju lipu
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Mislio sam uzeti neku prskalicu za voćnjak pa me zanima da li je ova stihl prskalica uredu? Koliko baca u vis?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ja sam uzeo prošle godine valjda je SR430. To čudo je jako kao vrag i baca stvarno daleko. Učinkovit stroj ali traži leđa. Jednu sezonu sam ga nosao na leđima, za dalje sam odlučio da ću ga stavit u prikolicu i nekog s njim u prikolicu i vozat se kroz redove. Za leđa je naporan a brzo potroši rezervar.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Koliko vidim tvoja ima spremnik za 1,7l benzina odnosno mješavine. Koliko rundi po 14 litara imaš sa tim gorivom? I koliko baca u vis?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Nisam mjerio, s obzirom na iskustvo, mislim da ne fula puno u odnosu na tvorničke karakteristike o dometu i sl. Nije bitno koliko gorivo često točiš, za punjenje spremnika tekućine ju moram skidati s leđa, lako za gorivo. Tih 14l potrošim vrlo brzo na malu količinu voćaka...
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Razumijem za modru galicu ili crveno ulje jer voćke treba okupati ali insekticid je kontaktni tako da treba manje sredstva po voćki. Da li se tada samo brže prođe voćka ili se može namjestiti da malo slabije prska? I da li se mora nositi maska i gdje kupiti neku kvalitetnu?
 
Posljednje uređivanje:

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Može dozirati koliku količinu sredstva prska, ima ventil kojim reguliras koliko tekućine prolazi kroz cijev do zračnog topa. Maska bi trebala ali ja kad sam prskao iz daljeg manje grmove, vjerujem da nisam udisao sredstvo jer tekućina puše od mene a ne na mene
 

Najnoviji postovi

Na vrh