• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Što sam radio ovih dana...

A

Alen

Guest
Špricanje kukuruza:

po.jpg

i.jpg
 
A

Alen

Guest
Skoro zaboravih... Ovih dana dovršena kako ju ja zovem "univerzalna kosilica" ili malčer. Ručni rad, isprobano i savršeno funkcionira. Na ravnoj površini kosi travu na 1 cm visine a i drač i zapuštenu zemlju savršeno čisti. Nema štopanja, a čeka se da se vidi kako če se ponašati u malčiranju kukuruza. Slikano je u najvišljem položaju.
Slika002-17.jpg

Slika003-16.jpg

Slika004-14.jpg

Slika005-10.jpg

Slika006-9.jpg


Može se pomaknuti u bilo koju stranu (lijevo ili desno) da gazi oko 20 cm van kotača.
 
A

Alen

Guest
đuka kaže:
od čega je onaj kutni prijenos na malčeru :?: inače prava stvar
Prijenos je od dreša,malo dorađen. Skinuta remenica i stavljen priključak za kardan.
 
A

Alen

Guest
Obišao danas malo polja:

Slika006-11.jpg


[youtube:jjde2x9l]VrDRpbsggEI&hl=en[/youtube:jjde2x9l]

Slika009-6.jpg


Slika007-10.jpg


Kako najbolje od ovoga napraviti njivu za sijati ječam:

Slika008-8.jpg
 
A

Alen

Guest
Malo sa zakašnjenjem.... Ali evo svima vama koji niste stigli na more zbog poljoprivrednih obaveza :twisted: :twisted:
Rijeka,opatija,kostrena i gajac (na pagu)....

Picture013.jpg

Picture014.jpg

Picture070.jpg

Picture071.jpg

Picture078.jpg

Picture085.jpg

Picture086.jpg

Picture096.jpg

Picture098.jpg

Picture149.jpg

Picture201.jpg

IMG_0635.jpg

IMG_0669.jpg

IMG_0671.jpg
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
jbt a nisi ni jednu žensku usliko odnapreda :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
 
A

Alen

Guest
Bio malo u šumi ovih dana. Bill je vatreno, ferko se vozio na zadnjim kotačima ;)
Nisam snimao jer sam cijelo vrijeme vukao drva,ostali su se bojali a rekli su da sam ja dovoljno lud za to ;) ;)

8.jpg


9.jpg


E da ste vidjeli kako ova panda dimi..... Kad je kretao bio je oblak dima,ko dimna bomba

[youtube:21bfxx6y]NOFFYsXfqH8&hl=en&fs=1[/youtube:21bfxx6y]
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
alene jesi li ti pravio ovaj helikopter

koji ti je prenosni odnos na reduktoru
koliki je precnik rotora
kolika je velicina nozeva

ako ne pitam previse :scratch
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Mali ti se propinjao jer ste sajlu za vući kvačili previsko.
 
A

Alen

Guest
marko355 kaže:
jel se ti ono na ferca penješ?
NE....
petar kaže:
Mali ti se propinjao jer ste sajlu za vući kvačili previsko.
To smo i htjeli postići. Ako se nepropinje neće ni vući....

savoris kaže:
alene jesi li ti pravio ovaj helikopter

koji ti je prenosni odnos na reduktoru
koliki je precnik rotora
kolika je velicina nozeva

ako ne pitam previse :scratch

Da ja sam radio,imam kupca sad i razmišljam da prodam.
E sad..... prenosni odnos.....uhhhh nemam pojma to ti je prenos od dreša starog,znam da radi ko lud...
Noževi hmmm moram izmjerit..... :oops:
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
dreš ili vršalica,stroj koji je vršio žitarice iz snopova pokretan traktorom a davno prije parnim strojem.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
mene isto zanima prijenosni omjer, ajd ak ti nije teško okreniti kardan za jedan krug i brojati koliko se puta okrene jedan od noževa
 
Z

Zlatko

Guest
Bitno je kod tih rotacionih kosilica da je obodna brzina noža 60-80 m/s, a prema tome prilagodiš broj okretaja i promjer rotora.
Obodna brzina = 2r x pi x n, n = broj okretaja u sekundi
 
A

Alen

Guest
petar kaže:
mene isto zanima prijenosni omjer, ajd ak ti nije teško okreniti kardan za jedan krug i brojati koliko se puta okrene jedan od noževa
Čim nađem vremena....

Opet luđaci u šumi :D

lika008.jpg


Vidim da se u drugoj temi vode rasprave.... Što mislite tko je dovoljno lud da vozi ovo:

lika009.jpg

Naravno JA!

Za informaciju:
Ni jedna prikolica nema kočnice, ferko ima čelave gume i koči samo desni kotač....
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
ovo kaj se tiče kočnica nije ništa...
ja sam vozio s IMT 577 bez kočnica,prikolica puna krumpira opet bez kočnica,al ono biti lud ;)
 
B

Bobo

Guest
Na mom malceru je prijenosni omjer 2:1 ili 1:2 kako se gleda ;), sto ce reci: 1 okretaj kardana, 2 okreta noza...
 

Najnoviji postovi

Na vrh