• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sto sijati u proljece 2009 ?

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Evo da otvorim novu temu.
Zanima me sto planirate sijati?Kada ?
I najvise me zaima sa kojim ulaganjem!

Ja osobno imam 10h slobodne zemlje,od cega je 10 jutara porano a ostalih 7 jos stoji kukuruz.
Planiram sijati pivarski jecam na sve i sa minimum gnojiva.Iskreno strah me je zetve jer stvarno moglo bi biti gadno oko cijene svih proizvoda,no valjda ce se naci neko pametan i znati trazi sta nam pripada!

Do sada nisam sijao pivarski jecam ali probat cu ove godine da vidim kako ce ici.
Kukuruz mi nepada napamet sijati narednih 100godina,jer ove godine sa 25h je bilo totalno neprofitabilno odnosno katastrofa.Zali boze rada i novca ulozenog u proizvodnju.

btw,ako netko je upozat dobro u proizvodnju pivarskog jecma moze na pm da mi napise nesto sto je bitno oko jecma.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
ja budem stavil nekaj jare zobi...oko 1,5 rali,nekaj na zeleno,a ostalo za zrno...ostalo bude kukuruz, negde oko 15 rali... 8)
sve za kućne potrebe :mrgreen: ,ništ se ne prodaje,sve za silažu i smjesu za bikove i krave :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
a pognojili budemo u skladu sa mogućnostima :oops: ,nebude nekaj obilno, :scratch barem kaj se umjetnog tiče :cry: ,ali zato štalskog i gnojnice ima u zadovoljavajućim količinama :lol: :lol: :lol:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mike kaže:
ja budem stavil nekaj jare zobi...oko 1,5 rali,nekaj na zeleno,a ostalo za zrno...ostalo bude kukuruz, negde oko 15 rali... 8)
sve za kućne potrebe :mrgreen: ,ništ se ne prodaje,sve za silažu i smjesu za bikove i krave :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
a pognojili budemo u skladu sa mogućnostima :oops: ,nebude nekaj obilno, :scratch barem kaj se umjetnog tiče :cry: ,ali zato štalskog i gnojnice ima u zadovoljavajućim količinama :lol: :lol: :lol:

Kukuruz oko 13 rali, grašak i zob 1 ha, sudanska oko 1,5 rali, naravno sve za vlastite potrebe, kaj se tiče umjetnog, jučer sam dopeljal 2 tone, pol 3x15, pol kan, bude se gnojilo isto sa oprezom, štalskog ima u izobilju i to sa agrodolom, ima i gnojnice nešto za livade :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Prazne zemlje imam oko 10-15 jutara, nisam brojao ;)

Jutro duhana, 12-ak jutara soje a sto ostane malih njiva i kojekakvih coskova tu ce ici kukuruzi.


Zbilja moram zbrojiti sve povrsine koje zjape prazne...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
Kukuruz 17 rali ,umjetno gnojivo dopeljano 5,5 tona ,1 ral niskog graha i graška(to sve zajedno u toj rali)zob smo posijali,onu crnu zob
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
koliko sam skuzio sve je uglavnom za potrebe gospodarstva....?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Evo, ja sam već posijao kupus i kelj. Sadit ću negdje deset jutara, iz inata. Gnojiti neću s oprezom, nego punom parom, jer od opreza nema koristi. Znači 600 kg na hektar sedmice, 300 15-ice i 200 kan.
Ako ne tako, onda neka druga gnojiva, sličnih zbirnih količina po hektaru.
 
B

BAJA

Guest
5jutara kukuruza imam posijano 4jutra psenice i 5 uljane repice i ostalo soja oko 45jutara.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
cabage kaže:
Evo, ja sam već posijao kupus i kelj. Sadit ću negdje deset jutara, iz inata. Gnojiti neću s oprezom, nego punom parom, jer od opreza nema koristi. Znači 600 kg na hektar sedmice, 300 15-ice i 200 kan.
Ako ne tako, onda neka druga gnojiva, sličnih zbirnih količina po hektaru.

heh ti istini za volju u zelju i nesmiješ šparati jer onda to nikak ne zgleda,izgubiš i ono malo kaj si uložil :scratch ,a mi u kukuruzu i ostalim kulturama ipak imamo kolko,tolko "manevarskog"prostora za gnojidbu,ak se stavi malo manje,manji je i prinos,al pregura se to,a ti ak šparaš,problemi su s prodajom, kaj ne? :scratch
 
B

BAJA

Guest
obicno kod nas i nije tako jos uvjek soja ima trziste zagarantovano i uvek je mos prodati samo kolko god da je imas vi je prodajete u jesen zbog poticaja kod nas nije tako ako je mogu sacuvat do proleca cena je puno veca nevezano za kulturu vec po hektaru
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Mike kaže:
heh ti istini za volju u zelju i nesmiješ šparati jer onda to nikak ne zgleda,izgubiš i ono malo kaj si uložil :scratch ,a mi u kukuruzu i ostalim kulturama ipak imamo kolko,tolko "manevarskog"prostora za gnojidbu,ak se stavi malo manje,manji je i prinos,al pregura se to,a ti ak šparaš,problemi su s prodajom, kaj ne? :scratch
Da, pogotovo ako sadim na zemlje koje su do sad obrađivali kakvi luftbremzreri pa je više rasel drač nego kultura, ali preguta se to. Ne treba gledati na iza, već naprijed :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
hmmm kompleksno pitanje, kaj sijati u prolječe :scratch
kaj imam nezasijane zemlje, naveženo je đubra da je fest debelo, a sijat ču jaru zob, pa zob i jari grašak, pa sami jari grašak, pa sirak i sudansku travu ( da oborim prokleti svjetski rekord), crvenu djetelinu, i sirak za zrno, a kukuruzi če iči nakon preoravanja djela ljulja tj on je naknadni usjev, inače je posijano u jesen crna zob, ječam, grašak bjelog cvijeta sa pšenicom, grašak ljubičastog cvijeta sa pšenicom i sa crnom zobi, grahorica, i naravno svi moguči ljuljevi :D

a gnojidba jebačka, nema šparanja, 50 iljadarki za gnojivo za početak sezone
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Kukuurz ide za potrebe gospodarstva.žetve imam oko 10ha tak da če pšenica ič na prodaju,a tritikal i ječam za sebe..
 
S

seljaček

Guest
25 rali kukuruza i 4 rali jare zobi 4 rali crne zobi je posijano i 22 rali ječma , ako bog da sve za svoje potrebe.
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
22 rali kukuruza, 5 rali lucerne i kak sad stvari stoje 6 rali sudanske trave
umetnjak je doma-125 vreča uree i 160vreča npk 15:15:15(po 25 kg), sjeme stiže ovih dana
a još se i vozi gnoj na pjeskovitiju zemlju koja ne treba nužno zimsku brazdu
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Oko 5 rali kukuruza, 1.5rali zobi i nešto trave. U jesen je posijano 1ral crne zobi. ral i nešto sitno pšenice i cca1.5 rali tritikalea. Sve za vlastite potrebe
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
evo ja ču suncokreta oko 1.5 h i kukuruza oko 2h i to sve za silažu spremama pa kukuruz za branje oko 12h zobi oko 2.5h i travu ja sijem između dvije gospe jer na mojoj zemlji tako najbolje se ispuni i naraste. i to se nadam sve za proljeće sam do 15-20.4 niti ne pomisliti u polje kod mene barem za kukuruz a zob če bit na ocjednim parcelama tak da će se ona moći i prije posijati.
nisam napomenu sve u osobne potrebe sijem. za prodaju ništa
 
R

Rajtek

Guest
Ja imam posijano 15 Ha pšenice.
Soje budem jedno 12 HA.
OStaje mi Još jedno 20 Ha, atu neznam ni sam kaj budem, kukuruza bude išo dio, al bi htio neš i pivarskog ječma.
Lud sam od te sjetve.... :evil: :evil: :evil: :evil:
 

Najnoviji postovi

Na vrh