• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stocna hrana u ljudskoj ishrani?

Z

zvrki

Guest
Postoji li iko dovoljno strucan da odgovori na slijdece (molim moderatora da ne bude primitivac i ne brise temu kao sto je jutros vec jednom uradi, jer je tema najpodesnija za ovaj forum, obzirom da nemate forum o tovu i ishrani grla, onda je ovo najpodesniji forum, ako cijenjeni smatra da je podesnije drugdje, neka je izvoli prebaciti na drugi podforum, brisanje je vid cenzure i diktature - ljudskog primitivizma i koristenja sile ispred razuma).

Da li se, obzirom na slicnost digestivnog trakta i jos nekih organa covjeka i svinje (obe vrste su svastojedi), bez posljedica moze koristiti koncentrat za svinje u ljudskog ishrani?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
PRIJE SVEGA ZAHTJEVAM ISPRIKU ŠTO ME SE NAZIVA PRIMITIVCEM!Ja temu nisam ni vidio nego sad,i nisam ju obrisao!Temu ili post brišemo obično nakon par upozorenja jer je forum ogroman i mora biti nekog reda u njemu.. :!:

Naravno da bi moglo,samo okus koncentrata nije baš naj naj..Ne znam zašto ti je to palo na pamet?
 
S

seljaček

Guest
abrkili kaže:
PRIJE SVEGA ZAHTJEVAM ISPRIKU ŠTO ME SE NAZIVA PRIMITIVCEM!Ja temu nisam ni vidio nego sad,i nisam ju obrisao!Temu ili post brišemo obično nakon par upozorenja jer je forum ogroman i mora biti nekog reda u njemu.. :!:

Naravno da bi moglo,samo okus koncentrata nije baš naj naj..Ne znam zašto ti je to palo na pamet?

Pa zato što je stočna hrana puno jeftinija i koncentriranija a i upotreba je puuuno jednostavnija. a stvar klapa. :mrgreen:
 
Z

zvrki

Guest
Izvinjavam se onima koji su se nasli uvrijedjenim, ali gospodin koji je obrisao temu ce se pronaci vec. Ostavio sam temu juce oko pola devet ujutru, dolazim nakon sat vremena, tema je obrisana, bez ikakvog obrazlozenja.

Hvala na odgovoru!
Sam znam koje se biljke koriste i koji kvalitet u spravljanju koncentrata, dakle, nista stetno za ljude, ali me zanimalo iz prve ruke. Ima li sanse da je predstarter za prasad boljeg okusa, jer je onaj za telad bas mmm :)
 

grabik

Član
Tu od
12 Pro 2008
Poruka
149
zvrki kaže:
Izvinjavam se onima koji su se nasli uvrijedjenim, ali gospodin koji je obrisao temu ce se pronaci vec. Ostavio sam temu juce oko pola devet ujutru, dolazim nakon sat vremena, tema je obrisana, bez ikakvog obrazlozenja.

Hvala na odgovoru!
Sam znam koje se biljke koriste i koji kvalitet u spravljanju koncentrata, dakle, nista stetno za ljude, ali me zanimalo iz prve ruke. Ima li sanse da je predstarter za prasad boljeg okusa, jer je onaj za telad bas mmm :)

Ko ti je to rekao da nije stetno za ljude, selen je u koncentraciji koji se daje govedima ne samo stetan vec i otrovan za ljude.
 
B

bob

Guest
Naravno da je koncentrat napravljen za živ.neadekvatan za ljude,pa tako koncentrat napravljen za krave,štetan je ako se daje ovcama zbog količine bakra,takvih primjera ima mnogo-osnovni sastav krmiva je ok,međutim dodaci makro i mikroelementi mogu biti štetni,stočna hrana je ugodnog mirisa zbog aromatika koj se dodaju u nju-aroma vanilije ili slično.
 

Najnoviji postovi

Na vrh