• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štorac 404 problem

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Stari je nešto orao, sve 5 išlo do pred kraj kad mu je traktor počeo crkavat....
Ja ga nisam probao, za vikend ću..
Po riječima starog
Traktor je izgubio šus, radi isprekidao ko trabant, neće u okretaje, crkava u leru itd...

Ima cca 4000h, servis napravljen pred 20-tak sati, zamijenjo ulje, filter ulja, nafte, vodna pumpa termostat i stavljen antifriz iako stoji u grijanoj garaži.

Vozi se isključivo na plavu naftu..

Generalno nikad nije napravio prek 100h na istom ulju, ne troši ga itd...

Sličan problem imao sam pred par god kad se zaštopalo ono malo sito na samoj bosch pumpi, tada nakon čišćenja poletio je. Sad opet sumnjam u to.
Dovodi nafte su prekontrolirani i nafte ima do bosch pumpe...

Za vikend još jednom ja to sve prekontroliram ( crijeva, naftu, zrak).

Nešto iskustveno što bi moglo bit?

Velečesni, ZJ i ostali provjereni majstori?
Može neki vodić kako raskopat ono sito, znam da je to škakljivo al recimo da znam držat ključeve u rukama.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Nisam nikad čistil to sito u pumpi i nikad nismo imali ttakav problem, čak ni kad AC pumpa nije valjala. Da ti nije povlekel kakvoga mulja?
Imali smo takav slučaj na Sameu. Problem riješen skidanjem rezervoara. Nađeni komadići plastike koji su blokirali usisnu cijev. Goriva je svagdje bilo, a gasil se je. Na kraju smo ga došlepali doma.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Rezervar je čišćen pred 2 god kad je rađen veći remont na traktoru ( getriba, kočnice, kardan), i obično se toči iz čistih kanistera koji su od nafte...... Od čišćenja nema 200h...

Ne znam da li ga je moguće skinut i očistit pošto imam kabinu?

Kako radi s lošom ili neispravnom Ac pumpom?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
Pregledaj creva goriva, ako su gumena možda su se raspala iznutra.
Moguče da je i do AC pumpe.
Ventil i sito Boš pumpe izgleda ovak.

 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
neš kontam da bi mogo biti mjerač pritoka zraka
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
Oš reči poštopan filter zraka?
Ma nebi radi toga :icon_scratch:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Naš je radil normalno, jedino kaj ga nemreš odzračiti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
Sigurno je problem u pritoku nečeg, samo čeg
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Krenes opet redom.rezervoar filteri ,ac -pumpa PVP itd,...Kako se da primjetiti ti odrzavas stroj.Znaci imas majstora ili si sam svoj majstor....
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Problem djelomično riješen...

Kad sam došal, tratro vergla i ne pali, nikako da upali...

Raskopana Ac pumpa, na onom situ bilo nekog smeća, nešto iskristalizino sve u svemu ne previše. Maknuto sitace, skinuta pumpa, sve oprano u nafti i benzinu.

Nakon montaže, ozračivanja i dugog verglanja nekako ga uspijemo upalit. Radi na cca 1000 okretaja, niti na manje niti na više neće. Fali mu goriva

https://plus.google.com/photos/yourphotos?pid=6105504614616939954&oid=108193880207538067893

Nakon toga raskopano ovo sitace s muhine slike.
Sve puno nekig crnih granula i nekakvih kristala, jedva sam to rastavio. Sve oprano u benzinu i nafti, složeno nazad. Jedino sad vidim da nisam rastavio do kraja, ova 3 djelića s lijeovog dijela slike nisam vadio.
Nakon slaganja puno lakše upali, vrti se do 2400rpm al neće radit na ler gasu???

Izgleda da ću morat još jednom to sve rastavit, vidit da negdje nije ostalo još nekog smeća.

edit; usis prvi provjeren, odnosno skinuta guma između filtera i grane i sve je ok...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
još stigneš do sezone skinuti PVP i zagrepsti u minus , 4000 su ljepi sati
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
nadam se da neće bit potrebe za tim, nije 4000 puno za taj motor a i 90% radi lagane poslove -u transportu, vrćenja šprice, cirkulara i sličnih poslva.. ima nešto oranja i šume al to je zanemarivo...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nije za motor ali za je za boš pumpu . a nju nije briga jel ti špricaš ili se voziš ,oreš ili tanjuraš jednako se troši
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Je tak,ali nije svejedno kakvo gorivo(čorba )prolazi kroz nju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh