• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore 402 - dva manja problema

  • Temu pokrenuo Miljac
  • Datum prvog posta
M

Miljac

Guest
Pozdrav svima.
Dakle imam ovaj traktor, godište 80. Nije previše korišten (2800 sati) i nama je više nego dovoljan. Trenutno imam dva manja problema, pa ako netko ima ideju što bi bili i gdje kupiti dijelove bio bi zahvalan.
Problemi su:
1) Slini ulje na ručici mjenjača, ispod one metalne polukugle.
E sad pretpostavljam da je otišlo brtvilo s donje strane. Gdje ga ima za kupiti te kako za zamijeniti?
2) Problem sa kardanom. Dakle kod većeg opterećenja kardana (malčanje) zna izabaciti ručicu za uključivanje kardana u neki polupoložaj gdje krči. Privremeno riješenje je u zavezivanju ručice špagom, tako da se ne može vratiti iz uključenog položaja. U čemu bi bio problem i da li ima neko rješenje.i
Hvala!
 

mate123

Član
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
55
neznam u čem bi bio problem jer se ne kužim baš u mehaniku....al imaš u pušćanskoj dubravi 2 trgovine s rezervnim djelovima za štore

....valjda admini nebuju ovo gledali ko reklamu...evo adresa ali ne i ime trgovine...

Dubrovačka cesta 15/1, Dubrava Pušćanska 3353 469
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ovako, dijelove imaš u trgovini Traktor univerzal u sesvetama

http://www.traktor-univerzal.com/kontakt.html

Što se tiće kardana iz iskustva ti mogu reć da traktor mora na pola, prošao ti je ležaj spojničke kardanske osovine i osovina ne uzubljuje više dobro. Inače taj ležaj je tolko mali da malom djetetu ga nemožeš nataknut na prst! Nije niti čudno da ode kod radnje teškim priključcima a i sama osovina nije deblja od 10mm

To krčenje nije zdravo! Zamijeni to čim prije, trenutni trošak materijala ti bi trebal bit do 500kn (ležaj i spojnička osovina kardana) a ako ga ostaviš da se rasipa do kraja može bezveze povuć dosta skupljih dijelova....

Ja imam tešku frezu koja uništava taj sklop tak da sam taj ležaj i osovinu do sada 3 put mijenjal i sve je većinom bila greškaonog na traktoru. Treba pazit kada se uključuju teški strojevi da je sve mirno i da ne krči. Ja većinom sada kad palim kardan na nečem teškom ugasim traktor uključim kardan pa palim traktor s pritisnutim kvačilom i onda otpuštam kvačilo.....
 
Posljednje uređivanje:
M

makedonce

Guest
Ja imam tešku frezu koja uništava taj sklop tak da sam taj ležaj i osovinu do sada 3 put mijenjal i sve je većinom bila greškaonog na traktoru. Treba pazit kada se uključuju teški strojevi da je sve mirno i da ne krči. Ja većinom sada kad palim kardan na nečem teškom ugasim traktor uključim kardan pa palim traktor s pritisnutim kvačilom i onda otpuštam kvačilo.....

I ja sam imao isti problem i sam morao da gasim traktor kako bi ubacio baliracku.Problem sam resio time da STORE 504 (ja imam) ima dvije LAMELE, fabricki kod STORETA nisu uklucili onu vtoru LAMELU da radi znaci trebas da uklucis lamelu u radnju.Ja sam prilike menjenja LAMELE uvideo da nisu to poslozili i samo sam je podesio u radnju.Ot tada nemam problem za ubacivanje baliracku cak i kad ima traktor punu gas on ubaci baliracku ili sta drugo vec.Kvacilo mora da bude na najnizem polozaju da bi ubacio.Prvo on pusti baliracku da radi zatim krene.POZDRAV.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
meni kvačilo radi savršeno ali moj stari, brat & co recimo kad pale kardan za cirkular ili špricu, neda im se ić u kabinu pa samo guraju ručicu prema nazad pa ono malo zakrči i pokrene se. i tako cca par godina za redom dok nije tu i tamo počeo izbacivat pa sve dok se više nije dao niti uključit...
Na kraju te ta lijenost košta....
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
jedan trik koji treba malo usavršavanja,ali funkcionira...

-uključiš kardan na dolje(prek brzina)
-staviš u 1.(direkt)
-lagano kreneš naprijed dok ne zavrti kardan i onda stisneš kvačilo i prebaciš ručicu gore
ak sve točno i u pravom trenutku se napravi prebaci se bez krčanja:supz::lol:
 
G

Gio7

Guest
Hej.jesi našao odgovor(delove)za tvoj fiat store 402??
Ja imam isti problem.pa ako mozes da mi das adresa i tlf broj.
Treba mi isto delove za fiat store 402.problem je kardan

edit by daniels: jel si tako mislio?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh