• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore 402

torpedo75a

Član
Tu od
9 Ožu 2013
Poruka
64
Pozdrav svima, u traktoru (štore 402) mi krči nešto u desnom kotaču, kad se traktor zaljulja npr. kad vozim po lošijem kamenitom putu, ili kad ukoso prelazim među, ne krči cijelo vrijeme, nego samo povremeno. Zanima me jel tko zna što je, i koliko bi koštao popravak? Usput traktor mi ne pali na ključ, kad sam ga kupio palio je jedno vrijeme (5-6 mjeseci), sad samo vergla, ali neće da sastavi, pa neznam jel problem u alnaseru il nečem drugom (u akumulatoru nije problem jer sam kupio novi i onda je palio, ali trebalo je verglati po 7-8 min dok upali, uz grijanje par puta ito po ljeti, čim malo zahladi ni to ne pomaže), ako tko ima kakvo riješenje nek napiše, i jel šteti paljenje na guranje traktoru?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Krče najvjerojatnije ležaji na kotaču. Jel ima lufta?

Jel si ga probal paliti s grijačem?

Gurati, šlepati možeš koliko hočeš i kak pali na guranac?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ne pali na kljuc vjerovatno jer je losa hidro-glava na PVP.Nema dovoljno obrtaja da nabije pritisak.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ne pali zbog pumpe... Pumpu na reparaciju...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Ne mora biti samo pumpa kriva.
A kaj je z ventilima? Kakva je kompresija?
Mi smo imali sličan problem. Reparacija motora je riješila stvar bez diranja pumpe.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Upsss, sad vidim da je pokušaval s grijačem.

A da nije možda izgorio?
A i sati su još uvjek nepoznati?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prvo grijace ispitat kak veli @muha pa probat.
Probaj ga na guranje ako odma kresne mozda nije do pvp-a.
Mozda je anlaser gotov pa sporo vrti.
Pogle si spoj mase na sasiji i spojeve zica na anlargeru jer ako je malo zahrda kontakt nema pravi napon pa zeza.
Dovod goriva i filtere si pregledal-zmenjal?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Ak je motor dobar i alnaser lijepo vrti, do -10 on pali bez grijača. Sljedeće je PVP.
 

torpedo75a

Član
Tu od
9 Ožu 2013
Poruka
64
Ovako, traktor na guranje upali na jedno 2-3 metera nizbrdice (ovisi o nagibu, upali čim pustim kvačilo, ova 2-3 metera mu treba da se razleti). Traktor ima oko 6000 radnih sati (neradi sat), ali sam radio polugeneralku prije 500-700 radnih sati. Filter goriva redovno mijenjam svako proljeće. Sve spojeve sam pregledao i prešpricao ih nekim sprejom koji uklanja hrđu. Što ako je alnaser slab, jel se da nešto poštelat, il moram kupovati nove dijelove? I jel opasno to s ležajem, jel se mora hitno mijenjat ili može izdržat neko vrijeme?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako je ležaj onda ga ne niti voziti do mjesta remonta nego nositi ..a za ostalo nema pomoči od foruma .
Skupi gedore i pripremi pare
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Ako PVP nije dirana prilikom polugeneralke onda mi sve nekako na nju smrdi. Alnaser ako slabo vrti onda brzo i rikne, teško da ćeš sa lošim alnaserom 7-8 min. verglat traktor.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na anlaseru si provjeri cetkice i dosjed cetkica(kolektor).
Ako su cetkice prikraju ili kolektor poderan nema kontakt kak treba pa zeza.
Al prvo spoj kabela mase na sasiju skini i pogle isto tak spoj plus kabla sa anlaserom i kleme jesu li dobro stegnute pa idi dalje.
E da i pikse u anlaseru se znaju poderat pa koce i usporavaju anlaser.
Koliko ti Ampera ima akumulator?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Tak da rotor struže po statoru. Ali, za to treba pojesti prednju piksu za više od milimetra, kaj je rijetko.
Nego, skini anlaser i pogledaj da nije pukla osovina, pa da zato sporo vrti.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
obicno je PVP uzrok takvom losem paljenju. alnaser sporije vrti i tesko pritisak dovoljan napravi. na gurku dobije mnogo vece obrtaje i upali. prvo bi nju i dizne proverio. ako nemozes oceniti alnaser dal normalno vrti teraj majstoru. sta dalje reci
 

muamerR

Član
Tu od
27 Ožu 2010
Poruka
39
lezaj sigurno sto krci..zatim odu semerinzi i tako sve jedno za drugim,,sto prije promijeniti lezaj..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Prvo grijace ispitat
Samo da te mrvicu ispravim (nije da ti neznaš, nego da čovek ne traži po trektoru ono čega nema)
Takav Štorko ima samo jedan grijač koji se nalazi na usisnoj grani, Nema ih više.
 
Na vrh