• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore 402

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Kaj je bilo kvar i kak si to riješil?
Bilo bi nam drago znati, da naučimo iz tvojega iskustva.
 

muamerR

Član
Tu od
27 Ožu 2010
Poruka
39
store 402 savjet hitno

imam fiat store 402.sve je uradjeno motor ,bosh puma,dizne,ac pumpa,filter goriva,sva crijeva su suha ne pusta nigdje gorivo.problem je svako jutro upali odma i radi 3 sekunde i ugasi se,onda se mora zraciti pumpa i dizne i onda citav dan pali bez problema.i tako svaki dan dovoljno je da prenoci i opet isti problem.ima li neko iskustva sa time ili neki savjet neznam vise sta da radim
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: store 402 savjet hitno

Ako se mora "zračiti" onda znači da je zrak unutra .. gdje ulazi ..hm.. ima stotine mjesta .
Natoči rezervar do vrha ..brijem da bi tada trebalo sliniti preko noči na mjestu gdje i ulazi zrak .

vaš velečasni .
 

muamerR

Član
Tu od
27 Ožu 2010
Poruka
39
Re: store 402 savjet hitno

pokusat cu..a ugradio sam i nepovratni ventil prije ac pumpe.i uglavnom je uvijek preko pola rezervara goriva..milion stvari sam pokusavo i opet se isto desaje...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: store 402 savjet hitno

Da li postoji šansa da je odušak začepljen pa rezervar "povuče" gorivo natrag ?

velečasni
 

muamerR

Član
Tu od
27 Ožu 2010
Poruka
39
Re: store 402 savjet hitno

sad sam evo procistio odusak i jos sam na cepu rezervara probusio rupicu.jer poslabo ide zrak na odusak.pa vidjet cu da li je od kakve pomoci
 

muamerR

Član
Tu od
27 Ožu 2010
Poruka
39
mislim da je to bilo uzrok..evo par dana je sve uredu kako sam reguliso odusak..hvala na savjetu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Nisi smio bušiti rupicu na čepu. Sad ti tu bude curila nafta.
Ja sam odušak odvel dolje do cijevi od oduška ulja.
 

muamerR

Član
Tu od
27 Ožu 2010
Poruka
39
to sam samo uradio da vidim da li je do toga.tu rupu sam zavario...a odusak sam prepravio i sad ima tu svoju funkciju koju treba da ima.
 

Martinc

Novi član
Tu od
10 Ruj 2014
Poruka
2
Pozdrav svima ! Novi sam na forumu i namjeravam kupiti Štore 402 iz 1978. godine. Traktor ima 1715 rs, al muči me mjenjač. Papuča ima dosta "lufta", al brzine se normalno šaltaju, ništa ne krči. Problem je kad traktor krene zatresu se stražnji kotači i traktor krene naglo, čak i prokližu kotači neki put. Da li je problem u korpi, lameli ili čemu, nismo otvarali poklopac da provjerimo. Nasljednici traktora žive vani, pa mogu pogledati traktor tek kroz mjesec dana. Moj otac je probao uključiti šperu i onda traktor kreće glatko. Napominjem da mi imamo IMT 533 i štore je stvarno puno življi traktor.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Možda treba samo poštelati kvačilo jer nejednako odvaja
 

Martinc

Novi član
Tu od
10 Ruj 2014
Poruka
2
Da, tome se i ja nadam, budemo probali naštelati, baš mi se ne mijenja cijela korpa jer nije jeftina, al da je veći kvar vjerojatno ne bi ubacivao u brzinu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Pa netreba baš svaki put za popravak kvačila mjenjati korpu.
Ona je puna djelova koji se mogu izmjeniti pa joj produžiti vjek.

Ja bi od štelanja krenul jer mislim da je tu problem
 

fiatstore

Novi član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
22
paljenje fiat store 402

pozz imam problem sa paljenjem fiat store 402 nece da pali ni vruc ni hladan vruc upali tesko ali samo odma nakon gasenja ako kasnije probas nece.probo sam sa start sprejom odma upali nakon prskanja bilo kad koji bi mogo bit problem.hvala
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: paljenje fiat store 402

Treba dati PVP i dize na remont, po meni to njih najviše boli!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Probaj krenuti od ventila pa prema dizama i skini usisnu granu da vidiš jel usis čist.
Ako je to sve ok onda na Boš pumpu
 

fiatstore

Novi član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
22
imaju li neke slike ili nesto kako se to skida i sa start sprejom uvjek pali moze li bit da je motor pir kraju
 

Najnoviji postovi

Na vrh