• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Store 404 iskustva

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Pozdrav svima, ako moze pomoc imam Store 404.
Imam problem sa hidraulikom nece bas brzo da dize a i nema puno snage dok dize.
Pa me interesuje da li se na Fiatov motor postaviti neka jaca pumpa ili ona sto je na Store 504.
I ako neko ima neki slika neka postavi.
Svima unaprije hvala.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
možeš gore staviti koju drugu pumpu samo nemoj neku prevelikog protoka jer će ti hidraulika letit :D. Inače gore ti je 16lit pumpa...
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Znam ja da moram paziti na kapacitet pumpe.
Jeli ista pumpa i na Store 504?
Jeli neko imao slican problem i ako jes staje izmijenjo sve da poslije radi kako treba.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
za pumpu od storeta 50x ti necu tvrdit da pase jer je to imt masina po licenci perkinsa i neznam kakva je pumpa gore. Makar je sve to isto ne usudim se ttvrdit da su iste...
Pošto štore 40x ima fiat motor pašu ti pumpe sa skoro bilo kojeg fiata...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Jesi uopće siguran da je pumpa loša? Najprije ju treba ispitat da se vidi u kakvom je stanju, ako je ona dobra uzrok treba tražit dalje, vidjet kakav je filter, možda je i ulje već loše itd. itd.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Pozdrav Savol,

Da li si provjerio dolje ispod sica mislim da je sa lijeve strane (tako je bar na 502) imaš jednu malu ručkicu kojom reguliraš brzinu i osjetljivost podizanja hidraulike? Da se ne bacaš bezveze u dodatni trošak, a na kraju je sve Ok :8):
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Na toj rucici maloj sto ima sa desne strane ja stavimo na brzo ili na sporo on dize istom brzinom.
 
S

slo74

Guest
Pozdrav svima.Moj drugar ima štore 404 ali hidraulika nece da dize uopste.Pumpa je nova i filter je skinut tako da ga nema.Šta bi mogao biti problem?Unapred hvala
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Pozdrav svima.Moj drugar ima štore 404 ali hidraulika nece da dize uopste.Pumpa je nova i filter je skinut tako da ga nema.Šta bi mogao biti problem?Unapred hvala

Provjeri usisnu cijev, da nije gdje preglodana. Tako je bilo nama, usisna i tlačna cijev su bile zavezane žicom, usisnu je zarezalo:icon_e_smile:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Re: ŠTORE 402 DT - obnova (puno slika)

Ja sam se danas vozil u takvom storetu sa kabinom, dobar je to traktor i uvelike mu pomaze prednja vuca, ide tamo gdje 539 ne moze ni pomisliti, ali ljudi moji kako to zuji u kabini negdje iz onih bocnih reduktora.. Neznam jel to na svakom tak ili samo na ovom..
Da moram cijeli dan raditi s njim pukla bi mi glava..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: ŠTORE 402 DT - obnova (puno slika)

Ivan ja sem vozil novog malo se čula getriba manje nego na imt-u no ni je bil dupljak a traktore smo koristili za izvlačenje trupaca njega smo ostavljali van šume za to ni je bil .:icon_scratch: ZJ ja sam od malo sretnika kaj su ga vidli nakon obnove i rekel sem da ja rađe dođem tebi sa traktorom nego da njega zablatiš doslovno ga trebalo pod stakleno zvono :icon_thumright:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Re: ŠTORE 402 DT - obnova (puno slika)

Ivane, ne zuje reduktori. Pa nije to veliki Ursus.

Zuje zupčanici, naročito 3/6 brzine, jer se vrte brže od motora, a i reduktor brze-spore.
No, to je normalni zvuk. Taj traktor je rođen kao kabriolet i šteta ga je nagrditi kabinom.
Ak se to svetogrđe napravi, onda ga moraš slušati :D:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Re: ŠTORE 402 DT - obnova (puno slika)

Po mojem svaki traktor bi moral imati kabinu, em stiti od prevrtanja, od kise i vjetra, od sunca itd..
Imam i ja jednog bez kabine, ali taj je za lakse operacije tipa sjetva, prskanje, kultiviranje, sve oko susenja sijena tj radi se s njime kad nije zima, ali i sunce dosta smeta..
A i svaki dan ide po svjezu travu za krave pa sad dok je zima daleko je sporiji nego da ima kabinu.. :D:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Re: ŠTORE 402 DT - obnova (puno slika)

Imam jednoga bez i jednoga s aftermarket kabinom (klase IMT-a).
Bolje da je nema, ak nije prava, na platformi.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Re: ŠTORE 402 DT - obnova (puno slika)

Da, te kabine od Imt-a su za plakati, pogotovo na 539 jer nije zatvorena do kraja, na ovim vecima su jos kak tak..
Al kaj se tice 539 ja imam srece kaj imam kabinu Metaloprerada Bač, a ne Orasje..
Na tima orasje cak ni one gume na staklima nisu dosta duge nego svake fali po par cm, pa je staklo onako golo.. Moja je dosta solidna, jos dok ju zatvorim od pozadi kako sam naumio bude ugodno u njoj..
Radio mi uvijek svira unutra i lijepo se cuje, pa i u oranju i tim poslovima gdje je visok gas..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: ŠTORE 402 DT - obnova (puno slika)

Da, te kabine od Imt-a su za plakati, pogotovo na 539 jer nije zatvorena do kraja, na ovim vecima su jos kak tak..
Al kaj se tice 539 ja imam srece kaj imam kabinu Metaloprerada Bač, a ne Orasje..
Na tima orasje cak ni one gume na staklima nisu dosta duge nego svake fali po par cm, pa je staklo onako golo.. Moja je dosta solidna, jos dok ju zatvorim od pozadi kako sam naumio bude ugodno u njoj..
Radio mi uvijek svira unutra i lijepo se cuje, pa i u oranju i tim poslovima gdje je visok gas..
to je radi rasterečenja kopresije koju vrata stvaraju kod zatvaranja ...negdje mora taj stlačeni zrak van
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, da, veliki je to pritisak v kabini dok se vrata zapiraju, ko v Golfu jedinici, morač jako lupati z vratima :)
 
Na vrh