• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore 404

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Iskrin alternator bi trebal imati na sebi reg. napona (osim ako ni je iz 80-tih z 101) ako ga ima onda iz njega tanja žica na kontrolu i sa druge strane plus od lampice press .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Iskrin alternator bi trebal imati na sebi reg. napona (osim ako ni je iz 80-tih z 101) ako ga ima onda iz njega tanja žica na kontrolu i sa druge strane plus od lampice press .
ne press nego G , kao "G" točka il po finjaka "G" spot:drink:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti obje kontrole mogu imati zajednički + a minus ulje od indikatora a punjenje od alternatora .:icon_weed:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
to je onda garantirani kurs šljus

Puknuti kolega treba pomoč a ne zajebanciju i za početak ako mu radi kontrola ulja i kontrola punjenja več se može služiti traktorom .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Godina proizvodnje, kompresor, Iskra alternator i anlaser...drugo više-manje isto.
Ovaj super je po tome bolji, iako mi je stariji ljepši.
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Slovenci su ih delali a ne talijani, nisam siguran da je na bilo kojem štoretu fiatov motor. Na dosta sam njih vidio da piše da su rađeni po fiatovoj licenci pa ljudi to sebi odmah protumače da je to fiatovo.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa ima ih dosta po sloveniji, znači da nekog vraga vredr. Pa je i imt rađen po mf licenci pa još uvjek duraju, neki bolje neki lošije.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Fiat 420 su, koliko ja znam, proizvodili samo Sloveniji.
Dakle, i Štore je original.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ali ni jedan Štore 402/404 ne nosi original FIAT motor 8035.02 (100/110) ako se ne varam??
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Na štorkanima piše "license by Fiat", barem na većini koje sam ja vidil.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bilo je rasprave o tome, ali mislim da nemaju taj originalni motor, odnosno imaju onaj sa manjim klipovima. Čekamo da se javi ZJ, on to ima u malom prstu pa da potvrdi.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Ma isti je motor ko i na U-445, promjer/hod 95/110. Dal je oznaka motora ista ili ne manje više. Sad je kod mog kuma bil jedan i rađena mu je generalka i baš smo komentirali jesu motori od njega i unija isti ili ne. Srce motora je isto i tu nema razlike, jedino su izvana neki detalji malo drugačiji.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
Kaj nije štore kopija fiata 420 a uni 445 kopija fiata 450? :s:
 
Na vrh