• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore 504 getriba

  • Temu pokrenuo qutip
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,731
Oficir, takvo ulje ide u Samea u ljetu i zimi. Zakaj bi bilo "prerijetko"?
Važnija su maziva svojstva ulja nego njegova viskoznost.

Gtonek:
Kad buš mijenjal ulje, spusti 3T poluge, odspoji i cijevi s hidraulike i hidrauličke pumpe, te skini i operi filter hidraulike.
Mi smo nalijali nekih 3cm ulja više od gornje crte na šipki, tak da zupčanik 3/6 brzine podmazuje getribu kad traktor stoji
P3120815opis_zps74c44a76.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Neznam ali si mislim da same ima drugačije materijale i zazore,pa čak i brzinu vrtnje od štorkana,pa mu zato paše manja viskoznost.
Mada si dobro rekel bitna je maziva svojstva.

Neznam zakaj u getribama od imt i zetora ide toliko gusto i viskozno ulje sae80?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,731
Pročitaj indekse viskoznosti za motorna i hipoidna ulja ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Oficir zakaj bi bilo bolje gušče ulje ZJ-ovi traktori su i po ljeti i po zimi pokriveni dekama .Sad budeš ZJ-a stavil u brigu da po zimi stavi deblju a ljeti tanju deku ??

:(giggle)::(giggle):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,731
Muha, naj se smijati. Znaš da je to istina.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,731
Obzirom da su to strojevi koji nam pomažu, zaslužili su brigu. Pokrivamo ih zato da ih ne pokakaju golubi koji su se naselili v štagalj.

Vi mene kritizrate radi toga kaj pokrivam traktore, a kaj bi rekli onima koji čuvaju skupe aute u garaži (koji im gotovo pa ne trebaju), a ne vode brigu o traktorima od kojih žive?

Uostalom, vratimo se na temu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,731
Ma zapravo mi niš' ne treba, ni traktori ni drugi strojevi, ni alati..., ali, eto, imam.
Auti su potrošna roba i ne stvaraju novu vrijednost (ne iznajmljujem ih pa se ne otplaćuju)...i mjesto im je vani, jer budu jednako vrijedili bili u garaži ili ne.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
radili dodanu vrijednost ili ne voli i konji su svejedno završili u loncu ..
 

Najnoviji postovi

Na vrh