• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

štore 504 štelanje dizni

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
mom ocu je na 404 polugica pumpe pojela brijeg pogonske osovine ..nakon jedno 200 r/h ..traktor je krepal na njivi ...siromak je sjedil na haubi i pumpal a ja vozil da smo stigli doma
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Neće ni Universal delat sa neispravnom pumpom. Ne znam kako to da tvoj Štore dela?
Ne znam, no znam da je jedan ventilić na pumpi bil ispal iz ležišta i to je jako dugo trajalo jer je pojel dosjed na pumpi. Pumpa je, naravno, zamijenjena novom nakon kaj je otkriven nedostatak (pri čišćenju sita).
 

mrki12

Novi član
Tu od
15 Lis 2016
Poruka
21
danas sam pokušo još jednom i nije išlo paljenje....onda sam skinuo dizne i spojio ih van kućišta iskuzio da mi na dvije opće neće bacit naftu...znači pumpa je garant,samo čekam majstora da je dođe skinuti jer nisam nikada pa nebi volio šta zeznuti...
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Prije skidanja pumpe visokog pritiska još jednom prekontroliraj dize i smanji pritisak na 125 bara.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
bez AC pumpe ne bu delal , nema tog boga

Šogoru je Univerzal radil sa neispravnom AC pukla polugica koja mrda membranu palil je dobro ali mu faljelo snage (nije bil živ ) puknutu polugu smo našli u karteru .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da smo mi o tome raspravljali prije 30let moj otac se ne bi trebal voziti na haubi
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Da nije mijenjal ulje šogi bi radil generalku jer je u karteru našel komad željeza a nije znal od čega je a na kraju ispalo dobro .
Zakaj se japa vozil na haubi nije valjda držal karnister ??
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Bem te . Rukom je pumpal na AC pumpicu.
Od kud mi na njivi kernister i alat da sve to prespojimo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Oba spominjana motora mogu raditi bez ac pumpe ako imaju rezervar gore. Problemi su ga upaliti prvi put, kasnije pali ali problemi znaju nastupiti kad je goriva u rezervaru ispod pola.

Kad rikne pumpa, ovisno kaj na njoj rikne, mogu ali isto tak i ne moraju raditi. Primjer polomljene capice a ac ispravna i motor nema šanse da radi, isto tak ako rikne ventilič, ovisno koji rikne, i motor radi ili ne radi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ne znam, no znam da je jedan ventilić na pumpi bil ispal iz ležišta i to je jako dugo trajalo jer je pojel dosjed na pumpi. Pumpa je, naravno, zamijenjena novom nakon kaj je otkriven nedostatak (pri čišćenju sita).

postoje pumpe koje rade s jednim ventilom ili nijednom
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Nebi baš rekel da je s ovom bil taj slučaj, jer se gorivo nije dizalo u cijevi (bila su prozirna crijeva) kad bi se rukom pumpalo.
No, nema veze: nije valjala, zamijenili smo ju...iako traktor nikad nije stal radi nje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Rekoh ja još u startu http://poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=1282533&postcount=7
Ali ako traktor uspije upaliti nije problem u pumpi ni u dizama. Ja isto mislim da je problem vezan za gorivo.
Kaj se događa nakon kaj krepa, kak onda upali?

postoje pumpe koje rade s jednim ventilom ili nijednom
Danas svega vraga postoji ali u originalu na ovim modelima motora ne. Tu je klasična dobavna pumpa s dva ventila i pvp s jednim dvoradnim. Neki od njih su još opremljeni ventilom na rezervaru popularno nazvanim pipica goriva.
 

mrki12

Novi član
Tu od
15 Lis 2016
Poruka
21
ja misim da je problem u pumpi jer sam probo spojit dizne naopako i verglat.Baco mi je na naftu samo na prvu a na druge dvije nije....mislim da pumpa nemoze nadrukat goriva koliko treba..
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Probaj zamjenit mjesta diznama ona koja je bacala stavi tamo gdje nije .
 

mrki12

Novi član
Tu od
15 Lis 2016
Poruka
21
Pozdrav svima,nije me bilo dosta dugo uglavnom hvala svima na savjetima i vremenu....sljedece sta je bilo ,probio dihtung na glavi,skinuo i odnio glavu brusit,stavljene nove vodilice ventila,dizne i pumpa odneseni kod busiste...nakon 10sati radaglava dotegnuta i sada pali ko mina!!!!
 
Na vrh