• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
@MaliMravac ne, ne budem ti uslišao ovu želju, jer ja u životu nisam vidio instrument ploču traktora, kamoli jednog Štorea, ja bum i dalje filozof, a ne majstor. 🙃😈
 

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
142
Umjesto da pomogneš ljudima, ti se tu delaš pametan. Mene bi bilo sram se tak razgovarati, ali očito nas ima svakavih.

da..točno tak ..
probaj ga očistiti , vjerujem da i u usisnoj grani imaš sloj gustih crnih masnih naslaga ..tako i na grijaču.
Sam grijač izvadi, zagrij i propuši s naftom uz pomoč kompresora .
Moglo bi biti da je ovaj dio koji se užari oslabil, pa prekasno pali ...
Znači 5 dobro dela i grije naftu, ali 6 se pre kasno užari.
1702138199475.png
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Umjesto da pomogneš ljudima, ti se tu delaš pametan. Mene bi bilo sram se tak razgovarati, ali očito nas ima svakavih.
Pa filozofiram, tak si ti zaključil več prije. Štore je došel na svijet dok si ga ti dobil v ruke, de bi ga ja prije videl...
 

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
142
Čitam što još ljudi kažu za ovo "pucanje" kod grijanja.

Ako su ventili pozatvarani grijac(vatra) u usisnoj grani pravi pritisak(zrak - toplota jest jedanko sirenje) i najlakse je savladat ulje u filteru vazduha i kad dodje do te granice da vazduh savlada ulje cuje se puk, buc ili kako ko hoce da nazove. Stavis slamku u casu vode, soka i duvas to je to.

Inovacije na IMT traktorima
 

danielt

Novi član
Tu od
7 Sij 2024
Poruka
2
Pozdrav, imam Štore 404 i imam problem s prednjim mostom. Tamo gdje je spojem most sa motorom, ima cca 3-4 mm lufta (most ide za cca 3-4 mm napred in nazad kad se mota volan).

Kako možem da rješim.
Hvala puno
 

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
142
To sam ja riješavao prije koji mjesec. Potrošile se se brončane pločice koje dolaze između samog mosta i traktora.
Ja sam skinuo stare, izmjerio luft i dao tokaru da mi iz bronce napravi iste, samo deblje za onoliko koliko ima lufta. Da bi ih skinuo trebaš prvo izvući bolcn koji prolazi kroz taj cijeli sklop. Bolcn se izblači prema naprijed, samo prije toga moraš skinuti prednju kuku/utege (ako ih imaš) i onda sigurnosni šeraf s donje strane.
Bolcn s prednje strane ima rupu s navojem u nju sam ja ušerafio šeraf i onda ga pajserom izvukao za taj šeraf.
Ako ne ide tako onda trebaš složiti izvlakač sa navojnom šipkom i cijevi (prijelog od forumaša).
Prije izvlačenja bolcna moraš prednji dio trektora malo podignuti i podložiti da ne leži na prednjem mostu. Ja sam ga podložio taman tako da mogu s tlakom u prednjim gumama podešavati most da bolc lagano ulazi, izlazi.

To je tako na 402. Sad sam vidio da ti imaš 404. Kako on to ima složeno zbog prednjeg pogona, ne znam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,943
Postoje šajbice s prednje i zadnje strane, koje se podlažu tak da se taj luft poništi. Ne znam dimenzije (debljine), ali možeš pitati u Traktor Univezalu imaju li ih i kojih su dimenzija (4996779 zadnja veća i 5100575 prednja manja). Na našem je bil luft oko 1mm i to smo riješili dodavanjem kaljene šajbice do postojeće.
tractor%20-%206031421503_0158.png

tractor%20-%206031421503_0160.png

Kad to riješiš, pripazi, jer i na kardanu postoje pločice raznih debljina, kojima se namješta aksijalna zračnost pogonske osovine:
tractor%20-%206031421503_0154.png
 

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
142
Da li netko zna što je pogonska remenica na Štoretu?
Spominje se na par mjesta u uputama, treba kao kotrolirati i promijeniti ulje.
Jel to neka opcija za priključak kose ili što?

2024-01-27 14.07.42.jpg 2024-01-27 14.07.05.jpg 2024-01-27 14.07.29.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,943
To ti je kutni reduktor, koji se prišarafi na gornji kardan (poklopac s 4 šarafa), i ima remenicu na sebi za pogon strojeva preko remena, poput cirkulara, vršalica, mlinova...
20240127_151931.png
Detalje možeš pogledati OVDJE.

Nemaš ti to...pa ne treba ni održavati.

Da budem iskren, nikad ju na Štoreu nisam videl u živo (na Zetoru smo ju imali i koristili).
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,157
Ono OVDJE ne radi
A malo tko ima danas plosnate remene!

I kad sam jednom profi u srednjoj dokazao da se takav remen uvijek troši sa jedne strane iako se zasuče za 180 stupnjeva i pronijeni smjer okretanja - slijedila je dvojka !
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,943
Hvala ti na ukazanoj greški, ispravljeno je.

Remenica se može okrenuti, pa ne treba križati remen ;)
Jedino je problem onda kaj je pogonska strana donja...pa se opet "handraju", tak da je to primjenjivo samo na malim razmacima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,203
Moj susjed je na taj način teral godinama pilanu, a remen je bil dugačakkkkk.
U današnje vrijeme takva remenica može služiti samo kao modni detalj.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,157
Zadnji puta sam to vidio na drešu pogonjenog sa 533

Možda bi jedan forumaš mogao prirediti demonstraciju! ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh