• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,354
prema tome bi bilo najbolje nabaviti termostat sa 2 kuglice. Jedna za na dol, a druga za pod breg. Ajme termostata. :unsure:
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,013
Inače malo ste razvukli taj termostat okolo, naokolo..
Ferko, ursus, štore, univerzal s njim ili bez njega rade isto. Znam ljude koji su ih izvadili još 80tih godina. Traktor im je jedini na gospodarstvu, radi sve poslove.
Mislim da je bitnija pravovremena zamjena ulja i filtera 💪💪
 

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
142
Inače malo ste razvukli taj termostat okolo, naokolo..
Ferko, ursus, štore, univerzal s njim ili bez njega rade isto. Znam ljude koji su ih izvadili još 80tih godina. Traktor im je
Inače znam ja par ljudi koji su alkosi već 20+ godina i još su živi, pa je to onda OK, ako ćemo po istoj logici.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,013
Ne, ali znam da ga u ferki nemam i niš mu ne fali.
Ostali zasad imaju originalne..

Eto vidiš, dobro logiku si navel. Bolje se paziš, gore prođeš. Isto je i sa strojem 😉
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,354
Još ako dotični voze traktore bez termostata onda je svaka povezanost sasvim slučajna. :unsure:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da li si tražio usisno crijevo?..vidim da je i tvoje popravljeno s izolirkom..kod mene je rupa..užas kako sam nemaran..
 

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
142
Nisam tražio .. bilo je samo malo ispucalo oko šelne pa je to tak riješeno još prije 10+ godina.

Nego kad palite traktor s grijačem da li čekate da napravi "blonk" ili samo čekate 20-30 sekundi?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Za moj pojam blonk nije zdravi zvuk..blonk se dešava kad se usisna grana napuni " bijelim dimom"..kad se konačno pojavi plamen taj bijeli dim koji je zapravo nafta "detonira"..nekad glasnije nekad manje glasno.

U svakom slučaju prije "blonka" nema plamena ,znači ni grijanja.

Baš me zanimaju druga mišljenja majstora ..naročito onih koji me budu ispravljali,hehe
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,219
Stavio termostat
Dobro je dok je čovjek mlad pa može nogu preko sica prebaciti, a kad ostari baš i nije idealno mjesto za ugradnju čukica, barem po mom razmišljanju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,219
Iskreno, sad više nigde.
To me pustilo s godinama ;)
 

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
142
Možda zato jer nema baš zgodne pozicija za ugradnju, pričam konkretno za Štore bez kabine.
Inače noga ide bez problam (morao sam ići probati) iz razloga što ja konkretno (a mislim i većina vlasnika Štore-a) nogu provlači između ručice mijenjača i zica.
jedino moram osmisliti neko kućište za čukicu. Ovak mi zgleda malo "gola" kad gledam sa strane.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,219
Nek ti @ZJ stavi slike nosača kojeg je on slagal.
On je šarafil dole pod stup volana ako se dobro sječam.

Po mojem vure moraju biti na oku jer dole ih niko nebu gledal. Ispočetka da ali s vremenom se zaboravi na njih.
 
Na vrh