• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Malčiraj u rikverc ;)
Šalim se!

Dok sam bral kukuruzu, znalo se nabrati na kiler, zato sam imal mrežicu ispred, da je bilo lakše očistiti.
Kasnije, dok sam bral Sameom, zračno hlađeni motor nije imel tih problema, jer kroz cilindre prejde i zrnje od šenice, a kak ne bi malo trave.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,427
Termostat mora održavati temperaturu unutar cca 4 stupnja..da li na leru ili oranju svejedno.Ako tempeeatura više raste pod večim opterečenjem neki dio sustava ne radi dobro a na to kapilara ne zna regirati..sem toga. na kapilaru djeluje vanjska teperatura cijelom dužinom..i tko zna kaj pokazuje..
# ja srce žicu#
Kakva 4 stepena , pa vidiš da treći klip kuva (dijagnoza mehanicara da strada, od lošeg hlađenja) a prvi nije dobio radnu temperaturu. Opšte je poznato da bez termostata motor teško postiže radnu temperaturu, kod ovih 3 klip u motoru kuva, pa to je razlika I 40 stepeni
Možda si zaboravio nulu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kako znaš da je prvi dobio radnu ?

Razlika između kuhanja i ne kuhanja je ispod jednog stupnja.

Ovo blato oko stublina..voda u sustavu..kamenac to također ne bi kometirao.

Moj komentar 4 stupnja je za ispravne sustave jer je to uobičajna tolerancija ternostata.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Mene otac đaba školovo i ja godine u dupe nalupao.
Bolje da sam nastavil za bravara. 90, 45, križna mjera i prst u uvo.... i opet 4 stupnja :ppozdrav:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako je na tri cilindra problem cirkulacija oko zadnjeg , kak je tek na motoru s 6 cilindra ?

ja sam spominjao blato jer je blato povezano s održavanjem , kladim se da uz blato i kamenac ide obična voda .Obična voda ima problem preuzimanja topline s metala i bez kamenca i blata ..također problem je i kod predaje te temperature na hladnjaku .

Kavitaciju bolje ne spominjati jer je sam bog uz sve to neodržavanje spasio sve te motore od kavitacije .Otvarao sam motor kojem je tata plave krvi a kavitacija ga je pojela.

Dakle voda u motoru s kombinacijom ,termostata na polici trgovine , garantiram da je tu uključeno neodržavanje hladnjaka izvana = vagon pun problema i sranja u brzom vlaku koji juri u vaš novčanik .
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
473
i sa termostatom imamo + i -, i bez termostata imamo + i -. + su prednosti a - su nedostatci....kako tko gleda na stvar....? voda u kileru je loša varijanta a prakticira je 90 % vozača jer je najjeftinija a na kraju najskuplja varijanta s obzirom na koroziju sustava i stvaranje taloga kamenca hrđe i lošijeg hlađenja na kraju .....antifriz je u startu skuplja varijanta , bolje hladi ali nije dugotrajan s obzirom da se i njemu mijenja njegovo svojstvo postojanosti obzirom na koroziju , antifriz kroz 3-4godine postaje agresivniji za sustav hlađenja te ga je nakon 5 godine korištenja potrebno zamijeniti novim.....dakako sve mi to znamo ali ruku na srce baš se toga i ne pridržavamo jer nam je u većini slučajeva bitno samo to da ga ima dovoljno i da ima jakost na minus temperature do -30....
za ovo sve prije gore navedeno nas boli čoša a u biti zbog toga i nastaje problem u kombinaciji sa našom aljkavošću , nemarom ili neznanjem.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,651
Navodiš da smo svi aljkavi i da 90 posto vozača koristi vodu u rashladnom sistemu!
Prema tome je tvoj zaključak da ako svi tako pa tako i ja . Samo je mala razlika u tome da posljedice korištenja vode ne snose svi nego nego ti . :giggle:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Na žalost najbolje uvijek prolaze kod naroda one metode održavanja u kojima vlasnik ne mora poduzimati ništa, čiji repromaterijal ne košta ništa, čije su vrijednosti na glasu u lokarnoj krčmi. Hebeš školovane majstore oni i onak' ne znaju ništa. Najviše znaju oni koji su odličnici od igle do aviona, naravno, do prvog "srajna" koje proizvedi svojim "bolesnim humorom" od održavanja vlastite imovine.
Koliko kutija cigateta košta jedno punjenje antifriza i termostat za nekoliko godina mira? Popušili ih budu takvi na ovaj ili onaj način.
Svaki je polupismeni pijanac odavno postao pametniji od skupine inženjera koja je znala napraviti jedan motor, ali nisu znali dati upute za eksploataciju i održavanje istog. Kaj oni znaju o mojemu traktoru, ja sam gazda i ja znam...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
kak je tek na motoru s 6 cilindra ?
Oni obično imaju dva termostata, e sad jel ih staviti ili ne najbolje zanju ponosni vlasnici.
Kak i kaj budu natočili u njega
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Oni obično imaju dva termostata, e sad jel ih staviti ili ne najbolje zanju ponosni vlasnici.
Kak i kaj budu natočili u njega
Ako govorimo o cirkulaciji vode oko "zadnjeg" onda dva termostata idu na štetu a ne korist.

Jer je rečeno da je bez termostata otežana cirkulacija vode kroz blok..hm
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Rečeno je da je olakšana
Koji biser je to zabilježio?
Ako sanjiš otpor strujanja prema kileru maknuvši termostat smanjio si cirkulaciju na zadnjem..zato moderniji sistemi ne rade na tom principu..termostat je na "kraju" glave ili je skretničar na ulazu u pumpu..

E moj pope opet si se upustio u raspravu s racama..
 

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
142
A jel kuglica za odzračivanje na termostatu ide prema napred ili natrag ili je svejedno?

2023-12-02 14.29.41.jpg

A i crijevo trebam novo:

2023-12-02 14.30.04.jpg
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Patrona s temperaturno osjetljivim i rastezljivim materijalom mora biti uronjena u vrelu vodu.

termostata-pmlautomobili-06.jpg
 

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
142
Pitam za ovu malu mesinganu kuglicu na obodu termostata. Na slici okrenuta prema ventilatoru.
 

Najnoviji postovi

Na vrh