• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
I vi hočete reči da je bivša Juga ugasila Štore da bi IMR samo IMT- u prodaval motore?
Nebi se ja baš s vama složil.
IMT je ionak bil prodavaniji traktor od Štorka, a u to vreme su več i Trakavice i IMT-i imali prednji pogon
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Nije smetal IMR-u (dapače, bil im je kupac), već IMT-u.
IMT-u su grizli tržište.
Domaćih trocilindraša dupljaka, osim Štorea, nije bilo do iza sredine 80-tih (koliko se sjećam).
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Oko 1984 su Slovenci mijenjali Štorkiče za kukuruz jer više ni je išla prodaja malo Istra i Zagorje su kupovali a ostala ex Juga ni je obožavala taj traktor tih godina se IMT čekal i do godinu dana tak da mislim da ni su trebali ubijati konkurenciju a Torpedu zadnji čavel u lijes je zabila DRUGARICA Milka Planinc isti čavel je presudil i Prvomajskoj .:icon_axe:
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Nemojte ljudi da se zavaravate da je STORE ugasen zbog IMT-a jer i IMT-u godinama takvu sudbinu kroje.Druga stvar je ta da ti mali trocilindricni duplaci nisu mogli da grizu IMT-u trziste jer IMT tad i nije imao te male duplake,a samim tim ni trziste.
Treca stvar je da je IMT,bar u Srbiji bio daleko najprodavaniji i od IMR-a i od Torpeda i od Storeta,a Store je se najmanje prodavao tako da je ispao iz konkurencije.
Da su dobri traktori za to vreme,jesu,naravno imaju i oni svoje mane,ali ok.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mene bil jedan prodan nakon 500 rh za ono vrijeme ni je bil dobar za ništ osim za prodat kak ni je bilo cesta nego blato jad i bijeda napravil sam sa njim oko 200 rh još sad me čopi nervoza kad ga se sjetim nitko ga više ni je htel čak ni zamjena za kukuruz no sad su druga vremena govorim o prvim štorkačima kaj su izašli iz tvornice .
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Željko kakaš po štoretu i to još iz prvih serija koji je bil slagan, dakle govorim slagan iz fiatovih dijelova, dok nije nitko još znal okrenuti drepank u Jugi da napravi koju osovinu ili zupčanik te kvalitete.

Dakle, nema boljih štorkana od prvih, svi su ostali bili lošije kvalitete jer je FIAT u prvim serijama nadziral slaganje itd. jer je to bila kooperacija a ne kopiranje kak je Tomo Vinković kopiral pa modificiral nacrte pasqualija.

Jedino tko ima pravo je ZJ. Da, slovenci su proizvodili 420DT za Fiat i sve je išlo s njihovim najljenicama knjigama, prijevodima, itd. kupil ga je recimo moj susjed i znam u detalje. A frajer mislil kak su ga dopeljali iz Italije :icon_super:

I štore je stal na žulj IMT-u, a ne IMR-u od kojih je motore kupoval za seriju 502/504/902/904, praf je ZJ rekal.

Ja vam pričam svjedočenje ljudi iz tvornice koji su bili od radnika do rukovodećih pozicija. 1984 je došla delegacija političara iz Beograda gdje je bilo odlučeno da se tvornica gasi. jedva su spasili ljevaonicu koja i danas vrlo uspješno osluje, možete sami provjeriti...

1985. godine se ugasila tvornica, u međuvremenu su omogućili masovnu krađu kako bi okrivili kolektiv i radnike da su time uništili tvornicu.

I štore se čekal između 6 i 12 mjeseci ako niste znali... bilo ih je kod mene dosta novih kupljeno. uostalom, motorizacija je bila strašna u to vrijeme, čekalo se i na zastave 101/čekičare stara pazova/tomo vinkoviće itd.

Moj je otac recimo čekal Tomo vinkovića 732 kojeg je kupio novog od 2. mjeseca 1986 do 1. mjeseca 1987. Susjed fasader je čekal zastavu 101 6 mjeseci isto 1987 kad nam je delal fasadu... ma svega se sjećam....

Muha u pravu si da su ljudi masno voljeli plaćati još u ono vrijeme recimo za Fendta, Steyer-a itd.... i nisu htjeli čuti za domaći proizvod.

Ja osobno znam magare koje je išlo kupiti radije rabljenu Agriju 6000 u Njemačku za 40% skuplju cijenu nego da kod nas kupi IMT 506 koji je identičan u dlaku...

ZJ imaš pravo da su to isti mostovi, jedan kod mene je ugrađival prednji most na torpeda sa zadnjom vućom (koji mu je maznul rođo u Štoreu na izdisaju). vjerovali ili ne, kompletna prednja vuča s kotačima i svime bila je dopeljana van u komadu za vrijeme gableca i za cijenu gableca....

Kad se samo sjetim kako se drpalo, a mali sam dečec onda bil....

Dobro je ovako malo čuti komentare sa strane, svašta se nauči i sazna...




Mislim da bi bilo dosta o politici, svi znamo kako je funkcionirala bivša Yuga......
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Mislim da bi bilo dosta o politici, svi znamo kako je funkcionirala bivša Yuga......

Svi koji su tada donosili (krive) odluke, većinom su pod ledinom.
Brinu me oni (djeca potonjih) koji istu vrstu (krivih) odluka donose danas.

Naime, (krive) odluke onih prošlih vidimo s 20...30 godina zakašnjenja, a (krive) odluke ovih današnjih, vidimo i osjećamo svaki dan.
Dakle, j...bu nas funkcioneri: i roditelji i djeca :icon_rolleyes:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@Zj,ovu poruku nije napisal mrga nego si spojil poruku od @Zwer sa mrginom.:icon_e_wink:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Oficir, hvala :)

Isprika ZWERu.
Molim ga da napiše poruku opet, pa da ispravimo grešku.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolega ne kakam po Štoreu u ono vrijeme kod mene ni je bilo cesta nego j,,, blato traktor je bil novi i ispravan no kak su se traktori kupovali iz šume trbalo je izvlačiti trupce traktori koji su tad izvlačili trupce su svi bili novi i to Zetori 3511 s idealni za taj posao Ursusi 335 dosta dobri IMT533 tak tak i još loši na paljenju (hladni) i Štore 402 nikakav za taj posao večinom su me izvlačili jer Štore ne da ni je mogel vuči trupce nego ni je mogel ni prazan (bila je zima ) kad je došlo vrijema košnje kupljena je kosa ali jedva su majstori iz servisa podesili kuplung i ne baš dobro traktor prodan sa 500 rh . Nakon više godina trgovački putnik je nudil Štorke u zamjenu za kukuruz kod mene u selu zamalo su ga istukli . I još napominjem ne kakam po traktoru ali za onakav posel ni je bil i do 500 rs je imal dva kvara vilica i zupčanik za uključivanje kardana i procurela vodena pumpa ali priznata garancija .
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Sve u redu željko....

E ovo je koma kaj ti se događalo.... a čuj... imam susjeda koji ima passata 2012 god. novog je kupil i više je na vučnoj službi nego svojim kotačima na cesti...

Pa bi trebal Passat isto biti auto... a eto... u svakom žitu ima kukolja....

Čudno da je ovaj mijenjal traktore za kuruzu, a kod nas svi čekali Štore pa i IMT-a ko ozebli sunce.... Rakovica u zagorju nije bila poznata, a s Ursusima 335 je bil neki problem s uvozom kak se sjećam....

O nabavki dupljaka i čekanju da ne govorim....recimo ima jedan kod mene ursusa 60 ks dupla vuća, neznam koja je oznaka jer je cijelog rastrgal pa i haubu,čekal godinu dana, original iz poljske... e to treba doživjeti u šumi kad taj potegne....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
...recimo ima jedan kod mene ursusa 60 ks dupla vuća, neznam koja je oznaka jer je cijelog rastrgal pa i haubu,čekal godinu dana, original iz poljske... e to treba doživjeti u šumi kad taj potegne....

Vidjeh jednom (pred >10 g.) jednog dupljaka Ursusa u tvom kraju. To je bil prvi kojega sam videl u živo.
Koliko se sjećam, imal je skraćeni most od vojnog TAM-a 5000. Žal mi je kaj nisam bil sam, pa nisam mogel stati i dobro ga razgledati.
Originalnih dupljaka nikad nije bilo. Bilo je samo prerada.


Željko, ne uspoređuješ iste stvari. Razlika između Štorea 402 i 533/539, je otprilike kao između 3511S/4712 i Štorea 402. Istina je da nemre povleči ko spomenuti Zetori, jer je i skoro tonu lakši, no tam gdje 533/539 ne prođe, Štore prođe.

Prošli smo svašta s našim, bez lomova i bez (velikih) kvarova. Istina je da se pri nama nije nikad zmučil (jer smo ga čuvali), ali se je naradil. 7000 sati nije malo, bez nekog vidljivog trošenja. Mene je izškoloval, i priskrbil je Samea.
Susjedov, spominjem ga još jednom, vrti debelo preko 12 tisuća, s jednom zamjenom karika i jednom zamjenom spojničkih. Nit ga itko čuva, nit ga pazi. A ima i nekoliko vozača, tak da...
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ ti znaš gdje su naše šume znači samo šlajsanje trupcov je bilo Zetor i Ursus vuku dva trupca 533 jedan trupac Štore ne može ni jedan trupac nakraju Štore u brijeg ne može ni prazan več je Zetor dolazil po njega ako budeš nekad imel vremena pokažem ti šume (kod Voj . Osijeka ) a i ljudi koji su tad radili ima još neki živ pa ga usput pitaj kak se radilo i sa kakvim traktorima i usput spomeni Štorea . Sad je drugo vrijeme ali onda je 14 kubika hrastovine kupovalo Zetora 4 cilindera sa kabinom pa se moralo u šumu a i isplatilo .
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Za IMT-a se slažem sa ZJ, jer tome pljuneš pod kotač i nejde nikam.... izdržljiv je on, ima ih kod nas, ali opći zaključak da bez duple vuče nema ozbiljnog traktora ma koliko konja imal....zamisli ursusa 335 sa duplim pogonom, ma na vrh velebita bi se popel, samo bi konja sfalilo... :) ;-)

ovaj ursus dupljak je i dalje u mom kraju moram ga poslikati da to vidite...

uh Željac da barem danas 14 kubika hrastovine kupuje tako nešto poštenoga :icon_rolleyes:

Bili su to dani kad si prodal kaj si se zmislil... danas nemreš niš, EU je tu da fila s pizdarijama i otrovima...
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
evo odgovora kak se radilo u bivšoj državi -NIKAKVA imalo sposobnija tvornica za preuređenje za vojnu opremu ,,nije smjela biti u hHrvatskoj,samo jedan primjer ču navest -lako se provjeri .U Zagrebu je postojala tvornica motocikala -TMZ,se zvala izuzetno kvalitetnih motocikala od 50 kubika pa do boxs motora 850 kubika ,jako kvalitetna i ,jednog dana došla depeša iz BG da se proizvodnja ovdje zatvara zbog prostora ,i to u neko mjesto ,zapravo je navedeno neko selo u jugu Srbije ,pokupljeni su strojevi ,nacrti i sve se ugasilo vrlo brzo ,s tim da u ovom navedenom selu nitko pojma nije imal da bi uopče nekaj trebalo graditi ,,,eto kako je završila TVORNICA MOTORA ZAGREB...a razloge sami znate,,,
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Store u akciji
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=D5ZFESeq16I&list=UUZyW3l-0GnRvE_aUmLrqNYA&index=2[/YT][YT]https://www.youtube.com/watch?v=aVyXL9s-k58&list=UUZyW3l-0GnRvE_aUmLrqNYA&index=3[/YT]
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=dbZslo6GDw0&list=UUZyW3l-0GnRvE_aUmLrqNYA[/YT]
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,947
Zanima me da li se isplati mijenjati tomo vinkovic za store 502?
Imam 4ha zemlje i neda mi se posudjivati traktor non stop,pa me zanima kakvi su traktori,kakvi postrosaci,kakvi su kvarovi,dobavljivost i cijena dijelova te potrosaci?
Bi mogao vuci 2x12 cola visoki plug?

Zahvaljujem
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Na tvome mjestu ne bih puno razmišljao, ako je Štore u dobrom stanju odmah bi to napravio. Plug mora vuć jer snage ima i više nego dosta jedino je malo lagan zadnji kraj al mislim da mu to neće predstavljat problem.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Djelovi pomalo postaju problem kao i kod Tomo Vinkoviča.
Ostale sve prednosti bi trebale iči u korist Štorka jedino ako imaš vočnjake, vinograde, brda i doline ....
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,947
Sve je u ravnici osim vinograda kojeg samo kosim,nije neki nagib,tomek ga ne osjeti,nebi smio ni jaci traktor.
Krecem onda u pregovore,mozda se nekaj dogovori.
 

Najnoviji postovi

Na vrh