• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dečki moji par sezona dok smo bili na jednom traktoru skidali smo kabinu , Na jesen kabina natrag , nema šanse da skineš pogled s mjenjača jer je filing se bude svakog trena raspal pa da vidiš na koju stranu bude kaj frknulo ..da ne ostane u grabi .


vaš velečasni
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Muha kod mene ulja ima uvjek I viska.
A zuji jer orem 4 ili 1 brzom ,a ukljucena mi je prva vuca, jer su mi zadnje gume ko na formuli.
I treba ga biti viška.

Kak vele kolege, to je na Štorku "normalan" zvuk. Samo gas...
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Priprema zemljista za sijanje kukuruza
11.5.2014
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=rdRbOkHlAag[/YT]
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Jeli neko od vas pravio prednju hidrauliku?
Za prikljucke tipa ralice....
Ako ima neko slika od tog projekta molio bih ga da objavi ako nije problem:icon_pray::icon_pray::icon_pray:
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Zdravo,
Da li ko ima iskustva sa Storetom 1104??
I od kojeg Fiata mu pasu dijelovi??
Unaprijed se zahvaljujem.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Pa gde si ga našel?
Koliko ja znam, to je Fiat 1010 s IMR 6-takom.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
ajoj groblja....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zakaj groblje uz malo lima i farbe to je japa svih Štorkača :icon_weed:
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Jedino u tome ima neku vrijednost jer je jedinstven, inače stanje mu je takvo da je upitna isplativost svakog ulaganja. Samo za gume ti treba 1000 eur, a mnjenjač, motor limarija????
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Najbolja fora mu je da mu fali lijeva ruka hidraulike :icon_oak:

Nego tko to može potvrditi da je to ŠTore?

ja znam samo za štore 904, imaju ga u firmi Sip Šempeter, napravljeno nekoliko traktora, prije nego je IMT došal i ne samo ugasil proizvodnju nego i zalijal grabe....da se nebi slučajno ponovilo....

Delalo mi je gore puno rođaka.... znam sve u detalje
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Postojal je 1104, samo ih nije puno napravljeno. Najbolji je dokaza IMR motor u njemu. Nisam videl niti jednog drugog FIATa s takvim motorom.
Inače, bil je jedan 902 u mojem kraju. Mislim da je bil FIAT (rumunjski???) motor unutra, ali me nemoj loviti za riječ.

Da mi treba takav stroj, kupil bi ga samo zato kaj je skoro unikat, da Muha i ja imamo kaj delati prek zime ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Bila bi to matura svih matura :cool2::cool2:
Samo kaj to meni po izgledu vleče na Rusa :s::s:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Nije, nije. To je original FIAT, samo s tvornički pripasanim IMR (S46 ?) motorom, jedinim dijelom koji mi se na njemu ne sviđa.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jedino kaj na tom nazovi traktoru vrijedi je motor ostalo promašaj zato su i prestali raditi :icon_lol:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Prestali su raditi oni zbog delegacije komunjara iz Beograda 1984 kad je odlučeno da se Štore gasi (potaknuti s padom i neuspjehom IMT-a) i komplet ekipa radnika je dobila otkaz.

Čak su da bi bilo transparentno i da okrive radnike dozvoljavali krađe svih krađa tak kaj su doma radnici (dugoprstići) složili od dijelova koje su pokrali traktor ili dva.... :icon_eek:

Pa je bil to razlog zatvaranja tj. nerentabilnost... :icon_e_smile:

A sve je to potaknul upravo probni period kopiranja odnosno slaganja 904 i koliko sad vidim 1104 što je dodatno dolilo ulje na vatru jer to bi ugasilo IMT definitivno...

Samo da mi je znati de se slagal 1104 jer meni je to nemoguće da bi to promaklo, a da neznam tj. nitko od mojih susjeda/rodbine i zaposlenika koji su tam delali nikad to vidio nije.... i nikad se to na nijednom kolegiju tj. sastanku rukovoditelja nije spominjalo....

mislim da je to neki složenac FIAT-a kojemu se motor raspal pa su stavili rakovicu gore zbog jeftinoće....

904 je bil na tapeti i dugo su razglabali o tome... i ima jasno rakovicu
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
IMT, Štore i Torpedo je ugasil mentalitet naših ljudi.
Ako je sused kupil Fenda 25 let starog onda bum ja kupil Đonija 26 starog .......... Ko više danas vozi domači proizvod ............
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Muha, nebi baš rekel. Štore je ugašen 1984.-5.
Koliko se sjećam, prilično je bila velika potražnja za njima u to vrijeme, jer u to vrijeme nije bilo malog traktora s prednjim pogonom domaće proizvodnje. Posebno su bili traženi u Sloveniji (naravno, domaći proizvod), na brdskim terenima.
IMT 542/549DV, kao i Torpedo TD/TX55A su se kasnije pojavili, kad Štorea više nije bilo u ponudi.
Oba su koristila modificirani Fiatov prednji most (rekel bi da Rakovica i Torpedo koriste identični prednji most kakav je bil na Štoreu 404/504).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Slovenci su uvek bili deset godiina ispred nas i bliže ondašnjoj evropi pa su onda Štorka oni ugasili sami jer je kod njih to prije došlo, ali za ostale je bilo tak
Barem ja tak mislim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Možda, no izvoz im je bil glavna stvar, pa nebi rekel da su ubili zlatnu kokoš.
Isti traktor se prodaval po kao FIAT 420(DT) i Someca 420(DT) po cijeloj Europi, a svi su bili proizvedeni u Sloveniji. Koliko znam, ne postoji talijanski Fiat 420, već samo slovenski.
Čak i da je to prestalo, ex Yu tržište je bilo dovoljno za njihovu (neveliku) proizvodnju.

Prije bi se složil s teorijom da je (tada beogradska) politika rekla dosta, isto kak i s Torpedom (samo kaj je "presuda" bila donesena v Zagrebu).

Šteta, jer bili bi to oni doradili i modernizirali. Torpedo je usral motku s nekvalitetnim dijelovima u zadnjim (hrvatskim) serijama, pa mu je radi toga i ponestalo kupaca, dok se to Štoreu nije dogodilo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh