• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Pitanje.. Kad mi je traktor još hladan i kad dižem hidrauliku počne zujit mi.. al nakon nekog vremena stane.. kaj bi bilo..i jel to ok..(402 je u pitanju)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Kad si zadnji put čistil filter hidraulike?
Pregusto ulje hidraulike, pa ti pumpa kavitira.

Od kad je u našem 10W-30, nema takvih zvukova.
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
filter je čiščen prošle godine..bilo je u planu mijenjanje ulja prije proljeća al nisam stigal. i naravno filtera..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Filter našpricaj Ivasolom i operi miniwashom (savjet Dr. Muhe). Ak je oštećen, zamijeni ga.

Pogledaj usput jel tlačna cijev (tanja) dobro stegnuta i da negdje ne zvrnda po vijuku ili drugoj cijevi? Ispod šelni za stezanje postavi gumu.
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Jel bi trebal onda nadolijat jos kaj ulja. Jer kad skinem filter iscuri malo van.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Provjeri nivo ulj na šipki. Ja sam ga nalijal do gornjeg ruba šarafa od poda, tak da se umače zupčanik 3/6 brzine, da imaš mazanja i dok traktor stoji na mjestu. Ujedno ima i više ulja za vanjsku hidrauliku.
Mislim da je to ok 3cm ober gornje oznake na šipki.
Poišći malo, ima slika negdje naprijed u ovoj temi.
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Da to znam. Vidio sam to za nadoljevanje. A i ja sam bio stavio upit za to. A koje ulje smijem nadolijat posto neznam koje je unutra. A procitao sam da nije bas preporucljivo mjesat.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Zamijeni ga.
Kaj naliješ, bu mu dobro. Imaš li kiper, ili dijeliš s nekim prikolicu, pogledaj kaj je u tom drugom traktoru.

Originalno je bilo motorno, Super 3 ili 5. Kasnije su nalijevali Transhidraol 85 (serija 500), iako je getriba ista.

Ja sad imam ulje odgovarajuće Transhidraolu JD50 (10W-30).
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Ne djelim. A i nemam kiper na prikolici tak da. A zamjenit cu. Al mislim da bu pricekalo do zime. Nemogu prije. Onda ak ce falit stavit cu tog JD50. Sve mu nebu. Nis do zime ak malo pomjesam
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Pa kad izvadiš šipku opipom i mirisom možeš približno odrediti vrstu ulja.
Nadolij najsličnije. Rekel bi da je to Super 3/5.
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Imam mali problem curi mi ulje na zadnjem tocku otisao zapivni prsten.
Dali neko zna koje je dimenzije taj zaptivni prsten?
Hvala unaprijed.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Semering na:
-vanjskoj poluosovini (kod kotača): 65/90-10
-unutarnjoj poluosovini (kod malog zupčanika): 30/50-10
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Dali se moze karter od IMR motora koji pogoni Store 504 postaviti na motor od IMT539?
Tako da bih taj motor od mogao se postaviti na Storeta sa prvom vucom?
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
To nisu ni približno isti motori. Najsličniji su po roto pumpi. 549 ima isti blok i daju se pripasati neke stvari
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Jeli neko nekad rasklapo hidrauliku?
Ako jest nasto treba obratiti paznju prilikom rasklapanja ?
Zamolio bih one koji jesu i imaju slika da ih postave?

Hvala unaprijed
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Najbolje ti je uzeti fotič u ruke pa sa svih strana poslikati.
Kad buš gotov onda bu slika da i nas počastiš s njima.
Kaj misliš odakle meni sve te slike? Kad sam nekaj radil uvjek sam se bojal jel bum to znal sastaviti pa sam sliiiikalllll


Šalim se, pa trebaš pripaziti na svašta. Ja to več jako dugo nisam radil pa ako kaj pogubiš ili krivo okreneš kod sastavljanja od mene ti baš i nebu pomoči.
Ali fotič nije loš sistem pomoči
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
A kaj te muči? Zakaj bi ju rasklapal?
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Npr. orem 2-3 sata dodjem kuci i otkacim plugove i kada treba dignuti poluge nece, a prije toga dizao bez problema.
I onda je moram ozraciti da bih radila.
Mijenjao sam filter i ulje.
Svaki vas savjet ce mi biti od velike koristi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh