• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Tako je oficir vidim da pratiš
Ovako da se razumijemo imam štoreta 502 10 god skoro pa nikakvi kvarova sve sitno i pouzdano ALI jedno veliko kao recimo npr previše lagan za svoje ks,bučan u kabini buka iznad 120dB hahah, mjenjac užas da ne more bit gori raspored brzina nikakav nit je prva za orat nit je 3 spora za orat zuji diferencijal oće se raspast,kardan nikakav najbolji za prskalice i nizašta drugo sve u svemu olupina SAMO JEDAN VELIKI PLUS što je motor rakovica kao u 549 ostalo nula izvinjavam se ako sam nekog uvrijedio al to je živa istina
Ko ga hoće kupit neka ga zaobilazi u širem luku a za dijelove da ne pričam
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
A nije to tako loš traktor...

Jedina mana koju mu ja priznam je mjenjač ali to opet ovisi samo za koji posao se koristi. Ako je za transport i lagan poslove onda mu niti nema primjedbe...
Nije bitno koji motor je na njemu jer su i jedan i drugi odlični, fiat/utb je još i manji potrošač i za težinu traktora je pun pogodak...
Verzija s prednjim pogonom je još bolja, carraro prenji most je preheben i ne oduzima mu puno na okretnosti a terenske sposobnosti su neopisive...
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Neznam kaj su Slovenci koristili za materijale na tim traktorima ,,al tak su kak z repe -osim motora koji god ima napred uteg ,spucane su mu felge od šrafa do šrafa ,bar ova kaj je v brazdi ,,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Zwer, nije Carraro (koliko ja znam).
I slažem se s tobom: nije to loš traktor, samo moraš prihvatiti njegove mogućnosti.

john... Z5011 je skoro dvaput teži, pa je normalno da more i više povleći. Al zato i znatno više troši, a na cesti je crknuta kokoš u usporedbi sa Štoreom ... pa ti biraj.

mursanic... da je on napravljen od loših materijala, kak je nježno građen, nebi nikaj trajal. Dapače, odljevci i zupčanici su strašno tvrdi.
Felge su napravljene od (pre)dobrog materijala, koji je prekrut. Razlog pucanja su utezi na prednjoj osovini. Mi smo umali utege u kotačima i nije bilo problema pucanja u njegovih 15 godina kak je bil bez prednjeg pogona.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Neznam ni ja kakav materijal je korišten ali težak je u tri ..... :(whew)::(whew):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Muha, mislim da nije težak, već da smo počeli stariti :)
 
Posljednje uređivanje:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Zwer, nije Carraro (koliko ja znam).
I slažem se s tobom: nije to loš traktor, samo moraš prihvatiti njegove mogućnosti.

john... Z5011 je skoro dvaput teži, pa je normalno da more i više povleći. Al zato i znatno više troši, a na cesti je crknuta kokoš u usporedbi sa Štoreom ... pa ti biraj.

mursanic... da je on napravljen od loših materijala, kak je nježno građen, nebi nikaj trajal. Dapače, odljevci i zupčanici su strašno tvrdi.
Felge su napravljene od (pre)dobrog materijala, koji je prekrut. Razlog pucanja su utezi na prednjoj osovini. Mi smo umali utege u kotačima i nije bilo problema pucanja u njegovih 15 godina kak je bil bez prednjeg pogona.

99% sam siguran da je carraro... čak sam to nekad davno uspoređivao...

Zapravo nije niti bitno, neka talijanska je i trpi dosta više konja i mase od toga kaj se da nać na štoreku..

Ima bolji ajnšlag od direktnog rivala toj starudiji UTB-a 445dt...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
To je kopija Fiatove prednje osovine, kakvu još i danas koriste u NH. Carraro izgleda znatno drugačije.
Činjenica je da ima veći anšlag od stare Fiatove, no rekel bi da ona "starudija" ipak malo više nosi.

Prije nego sam prepravljal Štorea na DT (404), probal sam U550DT i nije mi se dopal anšlag. Nakon toga sa štel kupiti U530DTC, pa me je prijatelj serviser (koji i sam ima Š404) odgovoril od namjere. A onda se u Oglasniku pojavil prednji most... ostalo je povijest :)
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Neznam kakav je univerzalov dtc u odnosu na obični dt al na glasu je kao bolji...

Doma smo do nedavno imali utb-a 445dt koji je imao dosta manji ajšlag od štorca i bio je dosta neokretniji...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Nije puno bolji. Tim više kaj je (čini mi se) još pomaknut naprijed. Jedino kaj je znatno teži, pogotovo kaj ima i tešku koljevku.
 
S

sspol150

Guest
imal sam šorca 402 ja kad sam s njim išel u šumu ja sam taj dan se fizički i psihički tak namučil da to ne normalno lagan je i svugdje zapne nedaj bože da je malo vlažna zemlja jedamput sam zapel z lafetom i malo više 3 m drva bilo na njemu došel čovek z ursusom 335 ja ga nisam stigel staviti v brzinu čovek me ščupal van tak dobro kaj sam ga se rešil jer mi je puno živci pojel
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Još kad bi mojeg 502 mogao riješit znaš kak bi ti bio zahvalan:drink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

sspol150

Guest
hehe eh da mogu nema problema al o štoreu 502 nemem pojma kaj i on puno problema radi ?
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
O njegovim manama mogao bi napisat roman samo mu je motor neuništiv pošto je imr a ostale stvari su zabrljali slovenci da su tjeli gore mislim da ne bu išlo šta je gore ne možeš ga nikom prodat
 
S

sspol150

Guest
u to vjerujem ja sam svog moral dost pustiti cjenu kaj sam ga prodal sam da ga se rešim ma i kog ovoga su dost slovenci zaj. najgore mi je bilo orati s njim z dvobraznim plugom nije mogo ni krenut i čim mu je malo bilo teško odmah se dizo prvi kraj i navek si moram dobro paziti pogotovo u šumi dva puta sam se okrenul na kabinu onda sam popizdel i prodal ga kupil unija 445 i nemam tih problema vuče dvobrazne plugove ko od šale a u šumi da ne govorim kolko je razlike . motor je neuništiv to da javil mi se lik koji ga kupil veli da je zadovoljan hehe
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dobio hurliman novu masku ... rupice su malo manje
Kaj mislite jel bu malo gušio protok zraka prema hladnjaku na frezanju ?



vaš velečasni
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Zvadi mu na donjoj rešetci svaku drugu ako misliš da nebuu dost :(giggle)::(giggle):

Ako bu kiler čist ništ mu nebu, a ni vrag da si ju i pofarbal :icon_pray::icon_pray:
 

Najnoviji postovi

Na vrh