• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
362
ja sam mate iz vidovica kraj županje imam štoru 502 imam problem oko kardana ako je ko strucan molim pomoc
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
362
Evo ovako puknuti hvala na javljanju
Problem mi stvara kardan,tj ide preko mijenjača al neće u praznom hodu krči oče se raspast otvorio sam deklo od mjenjaca i kad gurnem napred kardan ulavi unazad i uhvati glavnu osovinu na kojoj su super zubi međutim kad ga pomaknem unatrag on treba da ulegne za malu osovinu koja je okrunjena i vrti u prazno.
Ponekad ono uhvati al to je od sreće i čim je opteretit iskače.
Sad me zanima da li kroz glavnu spojničku osovinu ide tanka osovina il je ona puna i kako to zamijenit.
Još veći problem je gdje naći zamjenski dio.
Našao sam jedan rashodovan mjenjac al dal je u njih svih isti mjenjač,tj. da li je isto npr. od štoreta 502 i 504 i 502 i 402 neznam šta da radim i koliko je ozbiljan kvar.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Majstor Muha, kaj veliš da složimo jenog poštenog Štorka 404, od slijedećih dijelova?
Prednji kraj od 504, motor, hidraulika i limarija od 402, a zadnji most od 35-taka?
Još motor izbušiti na fi 100, razvrtiti na 2500...
Čitavu noč sam razmišljal o toj ideji i došel sam do zaključka da bi to bila dobitna kombinacija.

Slovenski kola, Srpski motor i Češki pogon :icon_eyes: Cjela EU.
To bi mogli jedino u BiH registrirati ili ga pokloniti Savi da ga atestira. Kod nas nema takvih pilota.

Samo ko bi to uglazbil :(whew):
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Evo ovako puknuti hvala na javljanju
Problem mi stvara kardan,tj ide preko mijenjača al neće u praznom hodu krči oče se raspast otvorio sam deklo od mjenjaca i kad gurnem napred kardan ulavi unazad i uhvati glavnu osovinu na kojoj su super zubi međutim kad ga pomaknem unatrag on treba da ulegne za malu osovinu koja je okrunjena i vrti u prazno.
Ponekad ono uhvati al to je od sreće i čim je opteretit iskače.
Sad me zanima da li kroz glavnu spojničku osovinu ide tanka osovina il je ona puna i kako to zamijenit.
Još veći problem je gdje naći zamjenski dio.
Našao sam jedan rashodovan mjenjac al dal je u njih svih isti mjenjač,tj. da li je isto npr. od štoreta 502 i 504 i 502 i 402 neznam šta da radim i koliko je ozbiljan kvar.

prošalo ti je mali igličasti ležaj na kraju kardanske osovine...

Traktor mora na pola...
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
362
Poz zwer vidim i ti si se uključio jel se mora mijenjati cijela osovina ili ide kroz nju tanka šipka gdje je nabavit
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Čitavu noč sam razmišljal o toj ideji i došel sam do zaključka da bi to bila dobitna kombinacija.

Slovenski kola, Srpski motor i Češki pogon :icon_eyes: Cjela EU.
Motor je Rumunjski na 402/404 ma bil bi pravi ali sutra več idu maškare pa kasnite :icon_fU:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Onaj sa linka je Srbin, onda ništ, pemo nagodinu sa rusom i ovim europljanom u maškare :(giggle):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,247
Sam' se ti sprdaj!
Kad ti dopeljam 3 tačke železja buš se plakal :)

Ko bi uglazbil? Zna se :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ja se još uvjek nadam da se ti samo šališ, sad si me več malo zabrinul :icon_scratch::icon_scratch:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Muhač znaš da je ZJ ozbiljan mogel bi ti zakrčizi ulaz nekim Štorkom & compani !! Ako ti bude trebal prevoz do Zente računaj na pomoč !!!!!!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
nemre se spojiti zetor i rakovica , to je kao da spojiš bakar i pocinčani lim

vaš velečasni
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ako se može križati biljka i životinja onda za Muhača mačji kašalj spojit motor od x getribu od y i kotače od Štorka i rezervar goriva od Wašelovskog :icon_question:
 

mate123

Član
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
55
Pozdrav
vodena pumpa je počela puštat antifirz na Štore 502, polagano kaplje tam kod remenice.
sad jel se da to reparirat, jel uopce ima tih brtvi za kupiti ili se mora cijela pumpa mijenjati?
paše pumpa od imt 549, jel tak?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
504 bi trebao imat motor kao i 549 tako da bi pumpa morala biti ista .
 

mate123

Član
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
55
motor je ko i na 549 sad sam provjeril u knjižici, a jel bi se to dalo reparirat ili mora nova pumpa gore?
jer ak se da, rađe bi si repariral pumpu nego stavljo neku novu kinesku gore kaj bu mi delala godinu dana.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Mate123, uzmi Vin promovu Hrvatsku, nebudeš požalil
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
362
Evo ovako puknuti hvala na javljanju
Problem mi stvara kardan,tj ide preko mijenjača al neće u praznom hodu krči oče se raspast otvorio sam deklo od mjenjaca i kad gurnem napred kardan ulavi unazad i uhvati glavnu osovinu na kojoj su super zubi međutim kad ga pomaknem unatrag on treba da ulegne za malu osovinu koja je okrunjena i vrti u prazno.
Ponekad ono uhvati al to je od sreće i čim je opteretit iskače.
Sad me zanima da li kroz glavnu spojničku osovinu ide tanka osovina il je ona puna i kako to zamijenit.
Još veći problem je gdje naći zamjenski dio.
Našao sam jedan rashodovan mjenjac al dal je u njih svih isti mjenjač,tj. da li je isto npr. od štoreta 502 i 504 i 502 i 402 neznam šta da radim i koliko je ozbiljan kvar.

Izgleda ništa od puknutog kaj se ne kuži baš previše u štoru.:icon_pray:
 

Najnoviji postovi

Na vrh