• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Zagi, preporučeno ulje za getribu je ili motorno Super 3/5, ili Transhidraol 85.
Kak imam dva traktora, radi kipera mora biti isto ulje u hidraulici, pa sam zato nalijal ulja drugačija od preporučenih. Naš traktor radi par sati godišnje, pa mu to nebu naškodilo, pogovo jer su ovo ulja boljih specifikacija.
Jedino mi se čini da je prednji most malo glasniji nego prije s motornim uljem.
Preporučam ti Super 5 jer je na pol jeftiniji od Transhidraola. I u getribu nalij toliko ulja da pokrije piramidu. To je oko 3cm iznad gornje crte na šipki.
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
a za zadnje reduktore mogu stavit isto taj castrol synthetic 320 il neko drugo? a ovo transhidraol jd50 nebi bilo dobro za getribu?
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Nema potrebe. Može motorno, Hipenol, Transhidraol ili kaj imaš. Važno da ulja ima.
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
a ovo transhidraol jd50 nebi bilo dobro za getribu?
a ovog hipenola imam..dobio iz firme samo mi stoji doma..onda ga sad mogu upotrijebit za to..jer neki su mi rekli da njega sipam u getribu i za hidrauliku,al nekak mi se čini ne najbolja ideja. nije sad da se baš kužim u to,al pretpostavljam
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ak imaš ovoga JD50, nalij ga slobodno.
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
nemam..zato pitam koje bi bilo najbolje stavit..jer htio bi promjenit to ulje u getribi i odmah promjenit i filter hidraulike i pušta mi kad ukapčam šperu tam ulje..valda je otišla gumica il kaj..tak da bude spremno za proljetne poslove.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Usput, dal je pumpu iz kartera moguče izvuči prema dolje ili treba na pola pa odvajati između kartera i bloka.
Hvala
Ova slika je slikana kroz mali poklopac na karteru, znači ide.

 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
a muha, kako vidim sliku radilice kroz poklopac na karteru imam jedno pitanje. Dali je moguče odvrnuti sve klipnače kroz ovaj poklopac da bi se mogle mjenjati karike ? Ili se to radi drugačije, pa molim malo širi opis....
I kojeg proizvođaća karika preporučuješ ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Sa slike se isto tak vidi da su klipnjače vani.
Za karike nebi htel ništ preporučati.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Ne znam da li postoji motor na kojem je moguće izvaditi klipove prema dolje??? Za takve radove obavezno glava dolje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Jedno cilindrični možda, ali za više cilindrične baš i neznam.
Logički da treba ludara dole
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
a zašto je bilo potrebno na ovom sa slike skinuti klipove i klipnjače ? Kakvu operaciju je dobil ovaj pacient ? Logično mi je, da za vadenje klipova i klipnače treba skinut glavu. Ja sam se samo dvoumil jel treba blok motora odvajati od kartera i skidati ga sa traktora....
Sad znam nešto više. A opet verovatno za taj poduhvat treba možda neki specialni alat ?????
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
za vađenje klipova ti ne treba nikakav alat, al za vračanje da ( makar se može i bez al ti treba puno vremena i mođeš sj karike il nešt).

blok ne treba skidat...
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
koliko po vama vrijedi 502 iz 1983.g. s kabinom, navodno sve ispravno jedino nema akumulator, (koliko ampera ide gore) koje dimenzije guma ima i koliku snagu na kardanu

- i koliko mora biti loš kada čovjek traži 16 000 kn, šta očekivati od toga, navodno je kod nekih kamatara a čovjeku gori pod petama pa bi ga prodao i isplatio im dug
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
A što reć, snage ima al je siromak bez prednjeg pogona.

Kardan mu nije jača strana. Kardanska osovina nije neka, ok je za lakše posllove al za neke freze i sl di su česti dinamički udari brzo nastrada. ( kod mene je 3-ća a traktor ima 4000h, btw nije ni skupa...)

Po moje je taj traktor lošiji od verzije 402 s fiat/univerzal motorom koja je dosta ekonomičnija i bolje pali po hladnoči....

Cijena i nije nešto posebno, možda malo ispod prosjeka..
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
išao sam ga gledat i tada cijena skoči na 20 000 hahahahah, da pukneš od smjeha, prednje gume čelave, špur u kurcu ima lufta na svim kuglama, nema akumulator, sav mastan i zgreban, ima ljetnu kabinu (nastrešnicu), zadnja svjetla niti jedno, dao ga kamatarima kao zalog za posuđenih 6000 kn i sada ga oni svaki mjesec deru za 600 kn kamate+ glavnica, užas živi, ne vrijedi u takvom stanju više od 10 000 kn jer mora se farbat, prednje gume, akululator, piksirat prednji kraj, svjetla da bi se mogao registrirat a to sve košta
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
a za taj motor je normalno da je mastan, ipak je to rakovica....
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
puknuti
- akumulator 100ah - 600 kn
- gume 600x16 - 1400 kn
- 4 krajnika svaki po 150 - 600 kn
- centralna bolcna na prednjem mostu se mora piksirati, zadnja svjetla, farba, ulja, antifriz + ruke i još koju sitnicu i evo ti 5000 kn,,

kada bi ti to riješio za 2000 dam ti još 1000 kn gratis
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
a za taj motor je normalno da je mastan, ipak je to rakovica....

Nije normalno.... ja imam 504 sa cca 6500 rs i suh ko barut.... e da i pali po najvećoj zimi na zub čak i bez grijača.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh