• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta
V

Vacke

Guest
Pozdrav svim forumasima:(happy):Nov sam na forumu. Zovem se Danilo, imam store 402 i postavio bih nekoliko pitanja posto vidim da se dosta razumete u Store:(happy): Pre nekoliko dana sam namestio razvodnik za kipovanje od univerzala i kada sam probao da kipujem, nije hteo. Na cevki baca ulje ali ne stvara veliki pritisak. Koji je razlog tome? Jos jednom pozdrav za sve forumase!:(happy):
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Danas sam radio sa mojim traktorom Štore 402 super. Upalio je ok, kod rada sve ok, ali kad sam ga na kraju malo poterao preko 1750 okr/min on je počeo trokirati, bacao je i bjeli dim, došlo je i do pucanja na izpuh. U radu je radio do 1500 okr/ min je bilo sve u redu.Kod rada je radio do 1500 okr/ min i tada je bilo sve u redu (paljenje i sam zvuk motora). Sad mene zanima, dali je taj problem uzrokovan sa pišanjem jedne od dizne ili je to problem neizpravne PVP ili pak je nešto drugo ?
Dali dizna može propišati samo kod visokih okretaja, a u ler gasu i do srednjih okretaja radi normalno? Inače na motoru je roto pumpa CAV.

kad je zadnje zamijenjen filter goriva? Očišćen filter mrežica na bosch pumpi?
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
404,kad je hladno(0 i niže) dugo mu treba da se ugasi indikator tlaka ulja. Imam i manometar koji pokazuje isto tak da je indikator ispravan.
Kad je vruče(30 i više ili jako zagrijan motor i ulje) na leru se hoće ponekad upaliti lampica indikatora, tlak oko 0,5 bara. Dal je pumpa u karteru rekla pa-pa ili?
Hvala.


Boldano je normalno, ovo prvo mislim da i ne, no to na Štoreima obično nije problem, tako ih dugo treba verglati da upale da se lampica ugasi prije paljenja:icon_weed:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Baš se i nebi složil s tvrdnjom da svakog Štorka treba dugo verglati.
 

ivan.m

Član
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
54
Puknuti- 1000 iza generalke, usput, samo ta pumpa nije mijenjana sve drugo je novo, rađeno negdje 2003.
MUHA- shell rimula 15-40 nikad duže od 100-130 rs.
Koko- baš naprotiv, pali bez grijača od generalke(riknula brava) na drugi zub na -15 bez frke, bolje od svih sdf-a u kraju.
ps. ako nije anlaser kak treba nemože ni paliti, a malo koji je. Zato zagorci uvijek imaju 10 kubika sekanca iz Golubovca na dvorištu.
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
kad je zadnje zamijenjen filter goriva? Očišćen filter mrežica na bosch pumpi?

stvar je več rešena odavno, hvala još jednom muhaničaru...

A na koliko sati je potrebno očistiti mrežicu na bosch pumpi i kako se prihvatiti tog posla ? ako ima koji koju fotku bilo bi :) baš fino..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
vjerujem da znaš kako na štore treba stavljati filter ulja sa ventilom jer je filter okrenut naopakao .
Ovo dugo je subjektivan pojam ..koliko je to u sekundama ?
 

ivan.m

Član
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
54
Puknuti- daj molim te pojasni to malo oko takvog filtera jer sam več dobio takvu sugestiju. Kako uopče ide krug ulja, nisam nikad o tom razmišljal?
ZJ-3 do 5max kod temp. okoline do 0, kad je hladnije ovih 5sec se pretvara u 30.
Još prošlu zimu sam do primjetil samo nije bilo toliko izraženo,sad se pacijentu pogoršala situacija.Čisto za usporedbu utb 640 gasi indikator nakon 2sec sa istim filterom samo što on ima produžetak na navoju filtera koji ulazi do polovice filtera.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
E znaš ti više nego je izgledao na početku ..
Ili filter s ventilom ili produžetak cijevi ..
krug ulja ide na obod fitra , kroz fitrurajuči medij filtra ..pa kroz sredinu fitra u sistem kanala bloka ..
Zapravo ventil u filtru zadrži ulje u filtri ..u protivnom se ono iz filtra vrati u karter .

To je situacija na indikatru tj. lampicom , kakva je situacija na manometru?


Vaš velečasni
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
A na koliko sati je potrebno očistiti mrežicu na bosch pumpi i kako se prihvatiti tog posla ? ako ima koji koju fotku bilo bi :) baš fino..
Nemoj to dirati dok nebudeš imal potrebu za tim.
Unutra imaš 3 federčića i par djelova koje možeš krivo sastaviti ili podrapati filter kad ga vadiš van i zato bolje ne dok nebu trebalo.

Fotke nisu problem

@ Ivan.m, imaš gore filter sa ventilom?
Moguče da ti raspišava ulje na onom O-ringu kaj je u razvodu, možda na klackalicama .... teško je ovak napamet reči.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Mora biti i dugačka cijev u filteru, jer se isti u protivnom isprazni, skoro kak da filter nema ventila.
Neki su kratii cijevi da bi pasal kratki filter od auta, pa je problem kad se postavi dugi filter.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Nemoj to dirati dok nebudeš imal potrebu za tim.
Unutra imaš 3 federčića i par djelova koje možeš krivo sastaviti ili podrapati filter kad ga vadiš van i zato bolje ne dok nebu trebalo.

Fotke nisu problem

@ Ivan.m, imaš gore filter sa ventilom?
Moguče da ti raspišava ulje na onom O-ringu kaj je u razvodu, možda na klackalicama .... teško je ovak napamet reči.


znam čovijeka koji je išal motor otvarat radi tog filterića, a i ja sam imal problema jer mi se zaštopal...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Ulje u getribi poslužuje i hidrauliku, imaš ispod čep i tu ga istočiš.
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
aha..isto je to...ja sam mislio da ima posebno negdi..a tog ulja ide nutra ful puno..
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Eto, naš Štore pri kraju: dobil je novo ulje u transmisijskim dijelovima:
- getriba i hidraulika: Akros Multi F 10W-30: oko 15 litri
- prednji reduktori: Akros Multi F 10W-30: 2 x 1 litru
- prednji diferencijal: INA Transhidraol JD50 (nije bilo više Akrosa): 4 litre
- Zadnji bočni reduktori: Castrol Syntetic 320 (ovi su najopterećeniji, a i najsporije se vrti) - 2 x 3.75 litri.

I s tak puno ulja, getriba se ne grije, a niti VT cijev hidraulike više ne zuji (prije je bilo motorno Super 5 u getribi).

Ostaje zamijeniti ulje u volanu, no neda mi ga se skidati. Mislim da bu zamjena išla s pumpom i kompresorom, a išlo bude isto Castrol Syntetic 320.
Mislim da bi ovo ulje riješilo i problem zujanja reduktora na velikom Ursusu :(giggle):

Pri zamjeni ulja u motoru (sad ima 55h od generalke a nije još nikaj delal), na preporuku Muhaničara, nakon 33 leta bude konačno zamijenjen i filter hidraulike.

ZJ reci mi jel mogu koristit ova ulja kaj si ti napisal isto il može nešt drugo?..isto bi trebal mijenjat. u pitanju je štore 402.
 

ivan.m

Član
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
54
Puknuti-kad se ugasi lampica indikatora on ima 4,5 do 5 bara na hladno u leru
MUHA-filter sa ventilom nemam, bar mislim da ovi UFI veliki tog nemaju. Da raspišava ulje nebi imal tlak na leru odnosno uopče jel tak ili?
ZJ-točno tak, vjerojatno je prijašnjem gazdi bil preskup veliki filter tih pet put koliko je promjenil ulje, pa je maknul cijev.
Samo da rezimiram, cijevi nemam, iste filtere stavljam na njega zadnjih par godina i problema nikakvih uredno se lampica gasila nakon 4-5 sekundi. Več mi se to s dužim gašenjem indikatora javljalo lanjsku zimu ali nije bilo toliko izraženo dok je ovu to znatno izraženije.
Usput, dal je pumpu iz kartera moguče izvuči prema dolje ili treba na pola pa odvajati između kartera i bloka.
Hvala
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Puknuti-kad se ugasi lampica indikatora on ima 4,5 do 5 bara na hladno u leru...
Ako je tako to onda govori da je problem u kašnjenju indikatora a ne pumpe
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh