• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Muhaničar, taj koji je to rekel, krivo je rekel.
Zupčaniki na TV-ju su poput onih na IMT-ju. Ovi su kak na APN-cu ;)
No, pogledaj koliko se tomekovih getribi popravlja, a ova je originalna cijelih 7000h.

Koko, pogledaj slike koje je Lisnik postal u temi Torpedo, ili pak Muhaničar OVDJE.
Iza spojničke osovine dolazi par stalno uzubljenih zupčanika (ovaj lijevo gore mali i donji veliki), pa se (donja) piramida vrti, a zupčanici u gornjem redu u leru stoje. Zato na tim traktorima stoji gornja osovina, a na Štoreu se gornja vrti.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Onda je njima diferencijal povezan s gornjom osovinom, po takvom, OK.

Savo: Ljudi govore da Štorei pucaju, naprijed na zvonu i iza na "poluosovinama" kod getribe. Ja sam čul puno takvih priča, no nisam nikad videl ni uživo ni na slici:(grin):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mene u selu bio jedan ni je nigdje puknul ali kak ni bilo ceste nego blato radil je samo po ljeti po blatu ni mogel bogec nikam a i po zimi je loše palil prodan sa nekih 500 rh problem je bil sa uključivanjem kardana i procurela vodena pumpa gazda je znal reči da je to traktor za crkvu .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
haha , istina ... vblatu je bogec .
Bila jedna epizoda jedne ljute zime .
stari nije mogel dogurati da se skine s ceste , falilo 25 metri da se odvoji .
Prije izlaza ljuti zavoj pa nema zaleta
I tak zaveže auta z štorka i navlači on opela ,
Ja klinac u autu za volanom , auto ugašen .
Navlači on to preko cijele širine ceste tako da smo zakrčili promet .
Naišao susjed s unijem i govori starom da makni to u štagelj .
Stari otkopča štrik , ovaj pripelja i udvuče auto na mjesto .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Onda je njima diferencijal povezan s gornjom osovinom, po takvom, OK.

Savo: Ljudi govore da Štorei pucaju, naprijed na zvonu i iza na "poluosovinama" kod getribe. Ja sam čul puno takvih priča, no nisam nikad videl ni uživo ni na slici:(grin):
Ne, diferencijal pogoni donja osovina. Na mojoj slici ti je ovaj zadnji zupčanik u položaju brzih brzina, te povezuje piramidu s osovinom kuglastog zupčanika na diferencijalu.
Gornja osovina je šuplja i u njoj je osovina za pogon kardana.

Glede pucanja: nisam nikad videl da je puklo zvono, ali sam videl otrgnut ovaj dio kućišta gdje dolazi truba.
U našem kraju Štorea ima nekoliko. Susjed je sa svojim imal karambol (auto ga je vudril u zadnji kotač), ali nije pukel. Na njemu su mijenjane jednom spojničke osovine i jednom karike na motoru na nekih 5...6 tisuća sati. Sad ima sigurno preko 10t, a još su originalni pojasi kočnica gore.

Od Štorea se nemru očekivati čuda, no sigurno je učinkovitiji od 533/539.
U pažljivim rukama bu dugo išel.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Štore ima prejak motor za svoju težinu i u tome je problem. Ja sa jednoosovinkom sa 7metri drva i 502 prolazim bez ikakvih problema, puno puta i na zadnjima ali ne staje ni kroz brazde di kuku vučem kroz blato. Sa dvoosovinkom i sa 4 metra samo se kliže s leva na desno... uz sva moguća nacukavanja i trganja za jedini problem pucanja koji znam je blok motora od smrze, a i to je bil nemar vlasnika - mene. Natjerati ga da pukne drugdje, bar prema onome kaj ja od njega delam tu nekaj ne štima u glavi gazde.

Vodu u gume, napred utege i gass.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ima logike prejak motor pa prokliže, zato s ferarijem možeš driftati a sa fičom ne ..:lol:
Zato je uni izvukao auto iz snijega a štore ne ..prejak motor za svoju ,asu ..hm. niti je smiješno -niti zanimljivo
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Motor je stvarno živ no kad se sjetim koliko je gazda puta ostal u blatu i kak je traktoru molil boga kad smo vukli drva čak je i mali 2511 vukel duplo više dva puta je gazda bil sretan prvi kad ga kupil i drugi sretniji kad ga prodal :icon_lol:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Željko, zato sam ja svojem dodal čeprkaljku naprijed.
Videl sam kak izgleda branje kukuruza s običnim einfahom (TD45). Na svakim sam ga glavicama moral povlačiti da zide z reda (bila je mokra jesen).
Kad je Štore stal, bil je do trupa v blatu i freza na beraču se nije mogla vrtiti. U rikverc je uglavnom išel van. Kad nije, trebalo je skipati bunker. Ali ga nikad nitko nije trebal vleći iz nijedne situacije.
Taj traktor jednostavno nije za kola ili dvoosovinsku prikolicu i to treba tak prihvatiti.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kužim ja sad je drugo vrijeme onda si kupil kaj je bilo ili si čekal i do 2 godine a imel si samo jedan traktor za sve odma si mogel dobiti 533 a i on je bil za ljeto no da ne kvarim temu (ako hočeš izbriši ).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Stvarno, naj kvariti temu z IMT-om. Nikad nismo htjeli, a ni imali. U životu sam par put sedel na njemu.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Ima logike prejak motor pa prokliže, zato s ferarijem možeš driftati a sa fičom ne ..:lol:
Zato je uni izvukao auto iz snijega a štore ne ..prejak motor za svoju ,asu ..hm. niti je smiješno -niti zanimljivo

Kak kome ali je istina i iz iskustva sa Štoreom to znam, napamet nikad ne pričam jer smatram da je poprilično neozbiljno uvjeravati ljude u vlastitu fikciju. Štore + teret na njemu. Otkad sam krenul sa jednoosovinkom :icon_pray:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Svaki traktor ima mane i svatko kupi kaj hoće ili može puno ljudi puno modela ja mislim da je kod Štorea najbolje kaj se prestal proizvoditi razlog kaj sam puno puta trebal uslugu izvlačenja iz blata .
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Svaki traktor ima neku manu ne postoji idealan pa tako i Store.
I ja isto mislim da mu nedostaje malo mase, a i da ima dva mijenjaca nebi bilo na odmet.Brzi bi bio za saltanje.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Svaki traktor ima neku manu ne postoji idealan pa tako i Store.
I ja isto mislim da mu nedostaje malo mase, a i da ima dva mijenjaca nebi bilo na odmet.Brzi bi bio za saltanje.

i po moje mu je mana mjenjač, odnosno da bar ima mjenjač koji je u FIATu u originalu sparen s tim motorom....
Mislim da bi kočnice mogle bit bolje. Al kad sve uzmemo za vremena u kojima se to radilo sve u svemu odličan traktor za to vrijeme..
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Meni je mjenjač OK, naravno da postoje bolji, kočnice bi zaista trebale biti jače!
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Razmisljao sam o poboljsanju kocnica pa sam mislio postaviti kao pomoc pri stiskanju popucica hidraulicne cilindre ili vazdusne kao na prikolicama.
E sada dali je neko od vas pokusavo nesto tako i kakav je efekat bio poslije ako jest.
I imali neko da prodaje kompresor sto ide na Fiatov motor?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Savo samo kupi mekaniju oblogu malo se bržije troši ali puno bolje koči !
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zanm za takav pokušaj ali je sve završilo u grabi jer su zaboravili nafilati zrak prije izlaska na cestu .
Znači kao servo tj. pojačako kočenja da , ali zrak kao radan kočnica bez akumulatorskog cilindra u službi ručne kočnice ne preporučam .

Ako se i upustiš u takav projekt ne pretjeruj s silom je pojas zna puknuti i kod teže noge

Kopresor imaš ovdje
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=27884
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh