• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
imam ja r 65 i nema problema nigdje sve se vidi po traktoru kako je održavan, zato neki i vrijedi a neki je za staro željezo najbolji
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Jutarnje paljenje

Evo mojih iskustava sa hladnim startom ovih dana. Motor je reparirani, sa 60-tak sati nakon remonta. Pumpa stara, dize nove, naštelane na 235 bara.
U motoru je antifriz, traktor je u štaglju, pod krovom.

Subota -3C, bez grijanja vergla cca 2 sek i upali
Nedjelja -7C, bez grijanja vergla 3-4 sek, bi-nebi i upali.

Prezadovoljan. Tak nije palil ni dok je bil novi.
Majstoru koji je šlajfal ventile bum kupil sladoled :)

Kolega Puknuti :(hi):
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Prošla subota -4. Idem počistiti snijeg. BEZ grijača jer sam se zahe.. i okrenul sam ručicu za paljenje odmah do kraja i upali bez verglanja :(rofl):.

Generalku sam sam radil 2006. NIKAD ali NIKAD nisam imal poslije problema s paljenjem. Prvi akumulator poslije generalke je bil 110AH, a ovaj sad je 130.. Moral sam i filter malo podići da bi stal.

:icon_kidra:
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
e taj od 130 mu je i dobar uteg naprijed,, mene neki zeza problem je što ima 2 manja pa ne znam koji je loš čim malo duže stoji ima malo struje jedva jednom okrene
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja ne znam kaj če vam akumulatori tak velikog kapaciteta kad vam motor na propisanoj hladnoči pali na "zub".

vaš velečasni
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Kam si samo strpal 130-tku? Pa, kakvih je dimenzija???
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Strpal sam 130ku na isto mjesto samo velim moral sam malo podići filter.

@Puknuti pare pare su razlog, paljenje kao što si pročital, ako jesi me nikad nije mučilo. Za ovaj akumulator je bila prilika kad mi se dogodila neprilika i nakon 6 let vrisnul stari akumulator. I ovaj podatak ti mislim puno govori s obzirom kolko je dugo zdural paleći zamisli Štorea.:tractor::(rofl):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Kojih je dimenzija?
Nije obični, jer su oni dulji i širi.
Postavi neku sliku.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Bum ga poslikal prvom prilikom, nije standardnih dimenzija ko obični od 130, dosta je višlji, a svakako je uži
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
hmm to 3 cilindreka bude frknulo van motora

--- inače izgleda da sam odustal od kupovine onog 502 jer ču za mjesec dana od "garavih (roma) dobiti cijenu koja meni paše i koliko vrijedi a gazda neka s traži drugi budalu
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Nebu nebu, već 2 leta dela tak :eek::. Kaj Romi budu otkupili od njega i tebi prodali povoljnije istog Štorkana?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ za tak dobro paljenje Štore-a ja bi onome kaj je sredil ventile kupil automat za sladoled :icon_super::icon_super:(makar baš ne obožavam Štorka ali svaka čast vlasniku i majstorima ):drink:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Željko, hvala na pohvalama :)
A majstori su mi prva liga.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,751
Jučer zovem za jednog U-445 i pitam ga kak pali sad po zimi, kaže on; a ko i svaki Fiat. Pitam ga šta mu to znači a on kaže da teško pali bez grijača kad malo zahladi. Motor dobar, pumpa reparirana, dizne nove i neće. Ili je motor u banani ili je alnaser rekao svoje, po mome mišljenju. S obzirom da moj Uni sa lošim alnaserom sad pali bez grijača očito je motor pri kraju.
 
M

matebabic

Guest
Poz ljudi evo još jednog početnika i koorisnika fiata štoreta 502
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Imam ja vremena, samo ako bute vi dva sponzorirali sve ostalo
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Počni skupljati dijelove :)
Za početak zamašnjak i dvostruki druklager.

Da sam to išel delat pred leto i pol, sigurno bi već bil gotov :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Od takvog Zamajca sam stokaril rost za peč, potisni i nosač su kod Zente davno završili ............
Nema veze, znam gde ima ili bi trebalo biti djelova.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ma sigurno bi se još našlo kakvog starog željeza :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh