• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

stroj za bušenje bunara

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
Evo slike od neki dan kada smo izduvavali jedan bunar , dubina 50 metara , ubačen aerolift
 

Prilozi

  • IMG10088.jpg
    IMG10088.jpg
    82.2 KB · Pregleda: 334
  • IMG10089.jpg
    IMG10089.jpg
    81.6 KB · Pregleda: 302
  • IMG10090.jpg
    IMG10090.jpg
    82.1 KB · Pregleda: 298

dragan710

Novi član
Tu od
19 Lip 2014
Poruka
3
pozdrav svima slučajno sam naleti na ovu temu vjerujem kasno čitao sam neke komentare koji nemaju nikakve veze sa bunarima jer ja se bavim bušenjem mini bunara i da vam kažem da takozvani zasip nije uopšte bitan jer ja sipam šljunak granulacija od 4 do 8 milimetera i to je sasvim dovoljno za filtraciju vode a koliko će biti vode u njemu ovisi dali znaš gdje treba stati kod bušenja znači mora se patiti kakav se materijal izbacuje van prilikom bušenja ja osobno uvjek idem do krupnoga pjeska jer tu ima najviše vode a što se tiče dubine to ovisi od terena jer postoji prva voda druga voda i tako dalje ja osobno večinom bušim do treće vode znači nekih 35 do 50 metera:smile:
 

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Lijep pozdrav iz Karlovca. Ima li ljudi iz Ka sta se bave busenjem. Prije par god bio covjek busio na 10m i nije nis nasao. Od Kupe sam 250m. Kasnije dosao rasljar, pokazao gdje je zila. Zila par m dalje. Citam o rasljanju. Navodno nije tesko. Treba isprobat sa 2 bakrene zice. Trazim rucnu busilicu, probao bi na ruke busit. Ali ne mo
gu nac za prodat. Ima svrdlo, ali nema ona pumpa kaj se spusta da kupi mulj i pjesak. Hvala
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa mislim da nemože svako sa žicom naći žilu? Ili može? Meni je prije par godina jedan iz Rovinja našao vodu u Vodnjanju, i pogodio je na milimetar, meni nije jasno kako to tak mogu naći.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,927
meni se čini da moraju biti dva različita materijala žice..
bio jednom u mom kraju čovjek koji se time bavio, probao i ja u rukama držat žice, i stvarno se javlja neka sila koja razmakne žice jednu od druge kad dođeš iznad vode..
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
ma žice kod svakog reagiraju, ali nekom jače, nekom manje, nekom se približavaju, nekome odu širom...

toma, jel ravnica od Kupe do tebe, ili si na brijegu?
 

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Hvala svima. Ravno je. Cca 250m max. I razlika u visini cca 4m. Sta da probam sa bakrenim zicama. Znam da bakrene zice djeluju na struju, dalekovod. Primjer... Stavio sam bakrenu zicu u ruke, u dlanu mali dio i savito u L ispred sebe. Lagano se drzi u rukama. Kada prodem ispod zica za struju zice se lagano pomaknu. Probao sam i uvjerio sam se. Tako bi valjda trebalo sa vodom reagirat. Probat cu stavit hamper vode pa proc iznad nje. Valjda ce reagirat. Lijep pozdrav iz Karlovca. Hvala
 

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Znam da. Probajte ovak da prodete sa zicama ispod zica za struju. Mislim da je djelovalo. Bas me zanima hoce na Vas. Isao bi opet, ali puse, pa nebi znao jel se to pomaklo od vjetra ili.... Koliko se sjecam zice se privuku u znaku X. Ukrste se. Ako ima tko da zna vise, slobodno nesto napise
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,686
Ja sam sebi tražio na taj način vodu po dvorištu, nismo znali kud nam cijevi točno prolaze a negdje je gubilo vodu.
Dvije alu cijevčice i u njih staviš bakrenu žicu spiganu u L. Ruke ti moraju bit mirne i lagano treba hodat, nema jurnjave. Kad se žice ukriže ispod je voda, jedino ne znam kako odredit na kojoj je dubini.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,546
Nisam siguran da svatko može biti rašljar.
Davno mi je to pokazival neki čovjek i rekel je da nije stvar u rašljama, već u rukama.
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Crevo nataknete na cesmu,pustite vodu i prelazite sa rasljama popreko preko creva. Ako otkrijete promenu na rasljama mozete traziti vodu ako ne bataljujte stvar i trazite coveka koji se razume u to
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Ja sam to radio i radi mi.
Doduše, nisam nikad baš bušio gdje sam tražio, nego još kao klinac kad sam čuo za to, probao i žice se mrdaju nad vodom.
 

andreja10

Novi član
Tu od
28 Velj 2020
Poruka
1
Offtopic
UH yebote, pa šta bi ja onda trebao da kazem, zavrsio 4 godine srednje stručne škole, pa 4 godine mašinskog fakulteta, pa magistarski studij, pa sad radim magistarski? Jel bi ja sad trebao da se pravim pametniji od svih ljudi ovdje zbog te škole?

Svako je u nečemu dobar i moze nešto skontati, konstruisati, uraditi, pogledajte samo ovaj podforum, šta su sve ljudi uradili i napravili, pa mogli bi fabriku poljoprivrednih mašina napraviti kad bi se udruzili a siguran sam da bi bili mnogo bolji i pravili bi bolje i kvalitetnije stvari od mnogih velikih imena u toj branši, iako neko mozda i nema nikakvu školu, a neko ima i faklutet. Sama škola apsolutno nije bitna, bitno je šta neko ima u glavi, malo talenta, mnogo volje, mašte i ideja.

Mnoge stvari koje obični ljudi naprave daleko su bolje od nekih koje su x puta skuplje a koje su pravile neka velika imena.

Ontopic

Vidio sam u Tuzli lika sa mašinom za bušenje, al on buši one velikog promjera u koje se spuštaju betonske cijevi. Pogoni je Ursusu C355, ima gore nekakav ogroman diferencijl sav otvoren i razvaljen. Jes da izgleda ko najzadnji otpad (mogao ju je vala ofarbat i očisiti ponekad) al radi savršeno. Ja imam u dvorištu bunar promjera 1.5 metara i dubine 27 metara, iskopan ručno 1979. godine, pitao sam ovog lika dal on moze toliki izbusiti i kaze da nema sanse.
 

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Uppravo tako. Svaka cast kaj ste rekli za skolu i talent i sve. Samo kad bi se udruzili, to je najveci problem...makar nebi trebalo bit... Aj zamislite koliko je sati radnih trebalo da se rucno to iskopa. Vjerovatno su tada ljudi bili slozni, pa su svi susjedi pomagali. Danas pozoves ljude na rostilj nece doc hahahahahha. Pozz
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Da se ubacim malo u temu, prije oko 2 godine sam našao vodu i iskopao "bunar" za zaljevanje vrta dubok 7m i promjera 120mm. Što se tiče rašljarenja već dosta dugo to proučavam i nije to baš samo tako. Rašljama možete pronaći vodu ali i bilo šta drugo kao npr izgubljene predmete, kanalizacijske cijevi, podzemne kabele i bilo šta drugo. Vjerovatnost da netko ko nema baš nikakvog iskustva nađe vodu je jako mala. Bušotina kod mene je išla na ruke sa svrdlom jedno 2-3m a onda sam pogodio u lapor i svrdlo tu više ne ide. Iznad bušotine sam napravio tronožac visine nekih 2m sa koluturom na sredini. Željezna cijev promjera 100mm, sa jedne strane se veže špaga a na drugoj strani sam narezao kao zube i tu cijev bacim u rupu i lagano gore dolje dok se ne zapuni zemljom. Ide ali sporo. Kad sam došao do plave gline to je bilo to.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,826
Upravo tako se i kod mene bušio bunar. Tek kod oko 10,5 m došli do pijeska. Kod 12 m plavozeleni lapor. Tu majstor stao jer iz iskustva zna da ispod ima vode, ali čudnog okusa i nije za drugo nego za zalijevanje kad odstoji.
A domaći "pronalazači" vode vele da je tok između dva grma bazge!
 

Najnoviji postovi

Na vrh