• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

STROJEVI U PROMETU

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Nisam nigdi naletio na ovaj post, a sigurno ima svakakvih "kaskadera" na cestama.
pa da tu pišemo ako koga kaj zanima, il ga muče enki propisi il ih nezna protumačiti.
A možete i staviti koju sliku takvih "zgoda i nezgoda" :D

Evo mene zanima kao prvo dvije stvari.

1. Ako traktor ima duple kotače i sirji je od 2,5 (ajde recimo da je jedno 280cm) i da je jos unutar svoje trake dal plavci
mogu ti radi toga stisnuti kaznu?
Naravno da se podrazumijeva da imaš upaljene rotirke i ona proširena svijetla da se vide gabariti.
Treba imati kakvu pratnju pod rotirkama?

2. zanima me kombinacija:
Traktor->tandemka->prikolica s dvije osovine (gumenjak).
Dal bi ****** za tu kombinaciju kad bi se kretala po cesti?
Naravno uz rotirke, na začelju tabla na kojoj bi pisala dužina kompozicije,a maybe i jedna rotirka na samom kraju...
Jel ti mogu spičiti kaznu radi toga?
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
ovo je dobra tema!!!
jel netko zna mora li tv biti registriran da bi mogao sudjelovati u prometu??? :roll:
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
ovak citiram 3 m širine je za EU prije je bilo 4 m to mi je čovjek rekel koji je htio vozit kombajn za krumpir s traktorom iz Austrije za HR a to je široko ioni to ne dopuštaju e kod nas nije valjda bitno za veći stroj postoji crvena tablica znači vozilo je izvan gabarita
nađi si zakon o tome to ti je najbolje
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
skladistar kaže:
2. zanima me kombinacija:
Traktor->tandemka->prikolica s dvije osovine (gumenjak).
Dal bi ****** za tu kombinaciju kad bi se kretala po cesti?
Naravno uz rotirke, na začelju tabla na kojoj bi pisala dužina kompozicije,a maybe i jedna rotirka na samom kraju...
Jel ti mogu spičiti kaznu radi toga?

Skladištar koliko ja znam traktor po cesti smije vuči maksimalno dva priključna vozila. Mislim da na kraju kombinacije treba biti stavljena ploča "duga vozila" i "spora vozila". Ako zna netko više neka napiše i mene ispravi!

TOMO VINKOVIĆ kaže:
ovo je dobra tema!!!
jel netko zna mora li tv biti registriran da bi mogao sudjelovati u prometu??? :roll:

TOMO VINKOVIĆ pa kakvo je ovo opće pitanje pa naravno da treba ako se kreće javnom prometnicom.
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
jel netko zna koliko košta registracija za tv i šta posebno gledaju????? :roll:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
TOMO VINKOVIĆ kaže:
jel netko zna koliko košta registracija za tv i šta posebno gledaju????? :roll:

Koliko košta registracija ne bi znao jer ja isto nemam registriranog, najme moram prvo riješiti papire.
Ako imaš sve uredne papire mislim da ti treba za prvu registraciju negdje oko 1000 kn.
A što se tiče tehničkog pregleda pregledavaju sljedeće:
svjetla i svjetlosno signalne uređaje (svjetla, žmigavci i sl.)
zvučni uređaj (truba)
uređaje za zaustavljanje vozila (kočnice)(vizualno, a ne na valjcima)
uređaj za upravljanje (upravljački mehanizam)
indetifikaciske oznake vozila (VIN oznaku)
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
zbalija kaže:
TOMO VINKOVIĆ kaže:
jel netko zna koliko košta registracija za tv i šta posebno gledaju????? :roll:

Koliko košta registracija ne bi znao jer ja isto nemam registriranog, najme moram prvo riješiti papire.
Ako imaš sve uredne papire mislim da ti treba za prvu registraciju negdje oko 1000 kn.
A što se tiče tehničkog pregleda pregledavaju sljedeće:
svjetla i svjetlosno signalne uređaje (svjetla, žmigavci i sl.)
zvučni uređaj (truba)
uređaje za zaustavljanje vozila (kočnice)(vizualno, a ne na valjcima)
uređaj za upravljanje (upravljački mehanizam)
indetifikaciske oznake vozila (VIN oznaku)

meni je to sve u redu samo mi volan ima malo lufta,ali ne virujem da ću ga registrirati jer kod mene nema puno policije,jedan put dok sam išao orati zaustavila me 2 policajca-nisu mi ništa rekli nego su me pitali di se nalazi betonara(jer se tada radio autoput),ja im rekao-oni se zahvalili i otišli svojim putem. ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Eto da i ja napišem koju...

Naši kombajni su široki 3.5 m u tragu guma, po novom prometnom zakonu to bi se u pravilu smjelo kretati našim cestama pod rotirkom, s tim da je heder na kolicima ili preklopni. Ako se heder ne vozi na kolicima, to je prometni prekršaj, osim na malim kombajnima do širine do 3m.

Traktori koji imaju priključak širi od traga traktora (znači 2.5 m pa na dalje), moraju se kretati sa uključenom rotirkom.
Što se tiče prikolica, ne smije se paliti rotirka, jer prikolica ne prelazi širinu 2.5m, dužina nema veze. Kod nas neki ljudi koriste rotirku dok se voze i sa praznim traktorom, iako je to kažnjivo (ima i koji su platili kaznu zbog bezpotrebnog uključivanja rotirke 300kn).
 
P

pehist

Guest
neznam tocne sirine i duzine ali u zakonu o prometu sigurno pise. uglavnom do neke sirinie, lupam 3m, ti treba rotirka i sva potrebna signalizacija, a ono sto je preko dopustene sirine ili duzine, moras prijavit policiji da imas namjeru prevozit, i moras imat pratnju i to se onda zove izvanredni prijevoz

naravno ako ces stroj ili sta vec prevozit 200 metara daleko neces zvat policiju i prijavljivat im prijevoz tereta ili stroja koji prelazi propisane gabarite, nego ces ga prevest i nadat se da policija nece stajat kod lokalne birtije ;)
 
D

DADAC

Guest
A kaj kad moj susjed sjedne na frezu? freza i prikolica šišaju oko 40 na sat, nema nijednog svjetla na frezi, od dodatne opreme tu su štrik za paljenje i rezervna svijećica sa ključem.
Koji zakon za njega vrijedi? :scratch
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
DADAC kaže:
A kaj kad moj susjed sjedne na frezu? freza i prikolica šišaju oko 40 na sat, nema nijednog svjetla na frezi, od dodatne opreme tu su štrik za paljenje i rezervna svijećica sa ključem.
Koji zakon za njega vrijedi? :scratch
Gajba piva čini čuda... I taj zakon vrijedi za sve!!! ;)
 
D

DADAC

Guest
E taj moj susjed neda nikom niš, sve sam pocucla i onda dela osmice po mostu...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
DADAC kaže:
E taj moj susjed neda nikom niš, sve sam pocucla i onda dela osmice po mostu...

E onda za njega dečki u "plavom" imaju "frulicu" :lol: :lol: , a dalje znaš sam da ne pišem :D !
 

Najnoviji postovi

Na vrh