• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

struja par pitanja

tomislav.m.

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
68
pozz. trebam nekog da mi kaze kako trebam spojiti zice da neplacam elektricara.imam trofaznu struju za radionu koja preko kucnog sata i limitatora ide tamo,na osigurace.e sad bi ja odatle jos struju prebacio na drugu prostoriju koja je udaljena 10metara,ali samo monofaznu.znaci kabal koji vodi do radione,na njega bi spojio drugi koji bi vodio do te prostorije znaci kabal sa dvije zice.e sad odakle bi dobio uzemljenje?stavio bi i osigurac.kako to sve spojiti
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
pozz. trebam nekog da mi kaze kako trebam spojiti zice da neplacam elektricara.imam trofaznu struju za radionu koja preko kucnog sata i limitatora ide tamo,na osigurace.e sad bi ja odatle jos struju prebacio na drugu prostoriju koja je udaljena 10metara,ali samo monofaznu.znaci kabal koji vodi do radione,na njega bi spojio drugi koji bi vodio do te prostorije znaci kabal sa dvije zice.e sad odakle bi dobio uzemljenje?stavio bi i osigurac.kako to sve spojiti

Sve bi trebao uzet iz ormarića di su ti osiguraći (fazu nulu i zemlju) pošto imaš limitator dakle limitiran si sa snagom po fazi a to je vjerovatno već neko rasteretio podjednako na sve tri i ako ti u radionu uzmeš sa jedne faze snagu moguče da ti limitator bude izbacivao zbog preopterečenja, pitanje je koliko imas zakupljeno KW, moj ti je savjet uzmi nekog ko se kuži da ti to složi jer bi te moglo u konačnici puno više koštat.
 

tomislav.m.

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
68
Sve bi trebao uzet iz ormarića di su ti osiguraći (fazu nulu i zemlju) pošto imaš limitator dakle limitiran si sa snagom po fazi a to je vjerovatno već neko rasteretio podjednako na sve tri i ako ti u radionu uzmeš sa jedne faze snagu moguče da ti limitator bude izbacivao zbog preopterečenja, pitanje je koliko imas zakupljeno KW, moj ti je savjet uzmi nekog ko se kuži da ti to složi jer bi te moglo u konačnici puno više koštat.

ma znam da bi najbolje tako,ali mi je vec ostavljen kabal sa strujom koji neide preko osiguraca samo preko sata,i sad bi ja trebao stavit osigurac,a od prije imam tavanski sto se prije koristio sa klasicnim osiguracem,i sad ako njega spojim fazu i nulu neznam gdje ide uzemljenje nema nigdje mjesto predvideno.
 
Z

zoky 285

Guest
Nemoj se spajati,poslije sata ti idu limitatori pa onda(sklopka) fidovka i onda imaš kvalitetno i sigurno uzemljenje
znaci izvuci iz kuče šta ti gec kaže, a opet bi trebo unimerom izmjerit najaču fazu pa nju uzet jer češ imat gubitke u duzini
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
ma znam da bi najbolje tako,ali mi je vec ostavljen kabal sa strujom koji neide preko osiguraca samo preko sata,i sad bi ja trebao stavit osigurac,a od prije imam tavanski sto se prije koristio sa klasicnim osiguracem,i sad ako njega spojim fazu i nulu neznam gdje ide uzemljenje nema nigdje mjesto predvideno.

Aha, onda u tom slučaju na taj izvod uzmi rednu stezaljku i dobro spoji taj kabal koji šalješ u tu prostoriju tamo napravi, kupi ormarić u koji staviš fidovku na nju dovedeš nulu iz zabijene sonde iz dvorišta ili ak imaš zabijenu pumpu za vodu spoji se na cijev i sve če šljakat kao zaseban priključak naravno poslije fidovke možeš stavit pokoji osigurač.

Provjeru uzemljenja uradiš, kad sve to spojiš kak treba,tako da nulu i zemlju spoiš fidovka bi trebala izbacit ako ne slabo uzemljenje.
Samo da znaš to ti nije legalno,OK ti ne kradeš struju nego snagu ak ti to vide iz elektre mogli bi te zaj... ja ti nisam niš reko :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh