• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Evo ja se bacio u izradu vitla , danas namestio dasku ostaje jos da nabavim lamelu i montiram bubanj i donju koturacu i jos svasta nesto nikad kraja
fotografija1001.jpg
[/IMG].
fotografija1002.jpg
[/IMG]
fotografija1003.jpg
[/IMG]
fotografija1005.jpg
[/IMG]
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,020
gledajući prema mojem tvorničkom vitlu mislim da ti je ta gornja kolotura dosta loše fiksirana(ne vidi se baš dobro na slici)
ona podnosi jako velika opterćenja,i bude ju otkinulo prema nazad,treba da je s one strane prema traktoru uloviš još prema gore,ako sam dobro vidio ti si je fiksirao samo odispod ,a čini mi se i zupčanik dosta slabi
inače svaka čast na izradi:icon_scratch:
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,020
ma šta pričaš , gore se lovi top link i ovaj žuti komad "ne nosi ništa "
žuti komad ne ,ali kolotura je na samom vrhu i zavarena je samo ispod,trebala bi biti pojačana sa strane gdje se kači na traktor,i tu bi se trebao kačiti toplink,točno iza koloture:icon_pai:
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
to sam samo namestio za sliku nisam to jos zavrsio,dolazi navrh koturace jos jedna biksna i bolcn,a iza dve plocevine koje ce vezati toplink ako nebude previsoko,bilo bi lepse da je daska 1.20 siroka ovako 1m. al nece to iti problem samo da necekam nekog svoja stvar je svoja.
svido mi se ovaj komad od viljuskara na otpadu,haha

bice tu jos ojacanja ihaha.
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
e to mi se sviđa kad čovjek vidi nekaj i odmah ima viziju kak to iskoristiti. Vjerujem da budeš to dobro odradil. Samo planiraj odmah i donji kolotur osim ak nemaš neku veliku mrcinu od traktura
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Ja bi imao dvije primjedbe
-Udaljenost od gornje koturače do bubnja je mala , sajla će da skakuće stalno pri opterećenjima
-Lančanik je malog prečnika ako je ovo pogonski lančanik koji vidim
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
To znam da je blizu ali nisam mogo da ga spustim nize ispod je reduktor.
ali sad je gotovo,mozda se proda a ako ostane, nece to imati posla mnogo kodmene,samo za sebe.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
968
SVAKA CAST MAJSTORE. Radio sam sa bratom vitlo prije par god ,ali smo uvaljali kuglice umjesto tih bolcna pa me zainteresiralo to ,posto sam neke dijelove prikupio za jos jedno,a odustao sam od ojog direktjog na kardan (clan Vica sugerirao),pa kad se prikui sve u izradu.
JOS JEDNOM HVALA.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,020
Ja bi imao dvije primjedbe
-Udaljenost od gornje koturače do bubnja je mala , sajla će da skakuće stalno pri opterećenjima
-Lančanik je malog prečnika ako je ovo pogonski lančanik koji vidim

dodao bih još da je dosta udaljen od traktora,time gubiš nosivost kad prikopčaš drvo za vuči direktno straktorom
i pojačaj još malo spoj gornje koturače sa top linkom
inače dosta dobro urdjeno:(happy):
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Evo koja slika posle farbanja.
fotografija1081.jpg
[/IMG]
fotografija1082.jpg
[/IMG]
fotografija1085.jpg
[/IMG]
fotografija1090.jpg
[/IMG]
nemogu nikako da ubacim sliku 800*600 samo 800*1000 i nesto,valjda sto nisu rotirane.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ovo izgleda ozbiljno ! Pogotovo sa ovim naljepnicama. Pohvalno, pohvalno, nema kaj !!
Nego, jesi li isprobal ?
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
jesam vezo za drvo i slajfaju lamele,moracu staviti iz delova,ove su neke kamionske pri kraju za probu.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Mozda su bile masne od ruku, podmazivanja, il nečeg drugog ??! Tak sam se ja zaribal kad sam podmazival sajlu pa mi masti otislo na lamelu. Srećom nije puno, al sam se cudil kak ne vuce :icon_scratch: ?
Nakon nekopog vremena, kad se mast istoršila, lamela primila kak treba .... radi ko Singerica :(wasntme):
 
Na vrh