• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Imaš pravo. Kolko je Turbomatic dobar za jedno za drugo nije...
Fiat 640 kao prijedlog - to bi bilo super.
Imaju li oni kočnice i prednjih kotača i prednju šperu ili su to osobine nekih drugih modela?
To bi vjerujem u šumi bilo dobrodošlo, no i bez toga bi bili OK!

Bježi od turbomatica ako je traktor isključivo za šumu,na nizbrdici pod malim gasom ne drži,a kad zapadneš ili ti treba da traktor iskoči iz kolotečine odnosno start trenutni trom je.To govorim iz iskustva jer sam vozio cca 3mj.611lsa turbomatik.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,778
I sad se jedan prodaje u DE i to 80 II za 8800€
Ma, to ti je preveliko za šumu ak nisi svaki dan tam.

Bježi od turbomatica ako je traktor isključivo za šumu,na nizbrdici pod malim gasom ne drži,a kad zapadneš ili ti treba da traktor iskoči iz kolotečine odnosno start trenutni trom je.To govorim iz iskustva jer sam vozio cca 3mj.611lsa turbomatik.
Znači da sam imal praf kad sam rekel da to ni baš za šumu.
 

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
Ma, to ti je preveliko za šumu ak nisi svaki dan tam...
Znam da je za šumu idealan šumski zglobni traktor, no kome to treba samo za šumu to je pravi izbor. Štore 504 koji sam imao je svestraniji u poljoprivredi (prednji pogon i uska kabina), no za šumu mu fali mase. 4-ero cilindraš bi bio već sretnije rješenje. Universal ili Fiat 4-cilindraš je osnovni odabir. No trenutno se ne nude, a cijene sličnih su 7000 do 8000€. Noviji Fiati 70_90 ili 80_90 su neznatno skuplji... Tj. kad se dođe do cifre iznad 8000€ iz 80-ih se puno toga može birati od velikih i malih, istočnih i zapadnih tj. sve ovisi o stanju traktora a manje o njegovim karakteristikama. Npr. nađe se i pokoji MB trac koji teško da može biti loš za šumu i prijevoz. Sad sam uzeo uslugu i nije mi sila da odmah kupujem. No ako naleti nešto zanimljivo - ide se gledati...
 

dado0803

Član
Tu od
14 Pro 2013
Poruka
33
Ma reko možda netko zna iz prve ruke nešto više o novim modelima. Al nema veze, hvala.. ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
... Universal ili Fiat 4-cilindraš je osnovni odabir. No trenutno se ne nude, a cijene sličnih su 7000 do 8000€. Noviji Fiati 70_90 ili 80_90 su neznatno skuplji... Tj. kad se dođe do cifre iznad 8000€ iz 80-ih se puno toga može birati od velikih i malih, istočnih i zapadnih tj. sve ovisi o stanju traktora a manje o njegovim karakteristikama. Npr. nađe se i pokoji MB trac koji teško da može biti loš za šumu i prijevoz. Sad sam uzeo uslugu i nije mi sila da odmah kupujem. No ako naleti nešto zanimljivo - ide se gledati...
Na Slo forumu je jedan forumaš preuredio hidrauliku svom Universal-u 640
hmp-IMG-42.jpg

z74-IMG-42.jpg
Zanimljiv uradak :smile:
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Ljudi pomagajte da li je sajla 12 mm sa celicnim jezgrom dovoljno jaka za tajfun 5.5 koliko bi metara stalo na bubanj i kakva su vam iskustva sa njom?
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Moze li mi neko izmjerit na vitlu (krpan,i sl)koliko je osovina bubnja van centrai na kojok je visini od donje strane daske?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,175
Susjed bi kupio vitlo za imt 539...Za oko su mu zapali uniforest,krpan i tajfun...koji bi mu vi preporučili i koji tip?
 

kresoklc

Član
Tu od
24 Ruj 2012
Poruka
90
Za sajle se moze pitati u firmi dizalica to je u Zagrebu vidio sam u katalogu da imaju raznih sajli njemacke proizvodnje kad sam kod njih kupovao gurtne
 

zuba

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
44
Ljudi pomagajte da li je sajla 12 mm sa celicnim jezgrom dovoljno jaka za tajfun 5.5 koliko bi metara stalo na bubanj i kakva su vam iskustva sa njom?

Ma sajla je dobra ,ja radim sa 11mm isto sa celicnim jezgrom i kod mene staje 80m inace vitlo je uniforest,ja mislim da ces moci da namotas 80m sve zavisi kakvi su ti zastitnici oko bubnja da sajla ne zapada tamo
 

Najnoviji postovi

Na vrh