• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Nikakva ljutnja, kaj bi trebalo napravit po pitanju tog zraka, opruga ne moze na klipnjacu, nema mjesta za oprugu kad se cilindar ivuce do kraja!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
po pitanju zraka , ono kaj možeš je spustti cilindar na pod , priključke digni prema gore ..i uvlači / izvlači jedno 20-30 put .
Zrak je lakši od ulja i uvjek ide gore , ulje bude malo po malo ulazilo u cilindar a zrak bude izlazio van..to opet nije garancija da kod svakog priključivanja na brze spojnice malo zraka ne bude ušlo unutra ..ali to je malo u odnosu na ono kad je sve prazno .
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Mislis da lajtungi budu ustekani u hidrauliku samo cilindae mora biti nizi od prikljucaka i sa razvodnikom uvlacim i izvlacim!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,233
Jednoradni cilindra za hidraulično kočenje prikolica ima povratnu oprugu u sebi.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Mozda bi takav cilindar bil dobar, trebalo bi vidjeti kolko mu vremenski treba ds se vrati u pocetni polozaj, znaci meni sad treba neke 3 sekunde da ga vratim u pocetni polozaj, kolko bi bil onaj od kocnica brzi trebalo bi vidjeti!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Mislis da lajtungi budu ustekani u hidrauliku samo cilindae mora biti nizi od prikljucaka i sa razvodnikom uvlacim i izvlacim!
tako je , a tamo gdje crijevo "ulazi" u cilindar da gleda prema gore
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Budem to napravil, a kaj se tice cilindra od kocnica on nebi valjal zato jer on radi kontra od onoga kaj ja trebam, njemu je poetni polozaj kad je uvucen unutra i radi prema van a na vitlu treba kontra!
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Ma samo stavi pneumatski cilindar od kocnica kamiona fap, jedno crevo, opruga i sve reseno. Vraca se u pocetni polozaj u sekundi. U kabini postavis rucicu za vazduh i to je to

Послато са LG-P710 уз помоћ Тапатока
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
Bježi od turbomatica ako je traktor isključivo za šumu,na nizbrdici pod malim gasom ne drži,a kad zapadneš ili ti treba da traktor iskoči iz kolotečine odnosno start trenutni trom je.To govorim iz iskustva jer sam vozio cca 3mj.611lsa turbomatik.

Nebih se nikao slozio sa tvojom izjavom, taj fendt sto si ti vozio je onda neispravan, treba ponekad provjeriti ulje u turbomaticu,
 

dane949

Novi član
Tu od
4 Lip 2013
Poruka
14
Pozdrav,zanima me je li iko imao vitlo riko ribnica 3 tone,i jel zna koji lanac ide na njega tacno, 12B1 su meni rekli ali kad sam stavio dosao mi nekako kraci za clan i jel ima razlike u vrstama lanaca,mislim na snagu?

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Misliš reći da ti fali članak duljine ili ti korak nije odgovarajući pa ne naliježe lijepo na lančanike?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

dane949

Novi član
Tu od
4 Lip 2013
Poruka
14
Nalijeze lijepo na lancanike,ali kad izbrojim clanke na starom i novom lancu morao bih dodati jos jedan clanak da bih dobio istu duzinu kad stavim lanac na vitlo...nisam imao tad clanka pa sam kuciste izdigao za neku visinu i tako sad radi,mada mi izgleda kao malo previse naspanovano,pa zato pitam :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Možda bi išao lanac 12A? Možda je neka greška u lancu ali ako lijepo naliježe ne bi smijelo biti problema. Gdje ste nabavili lanac?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
stari lanac je rastegnut i potrošen ..i novi bude takav za kratko vrijeme ..obavezno provjeravaj zategnutost u prvim satima korištenje vitla
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Sve to stima da se bu s vremenom rastegnul, al nebi ni sad smjel biti nategnut, lanac mora imati par mm. lufta. Stavi međuspojnicu i mozda bu onda dobro.
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
12B i 12A lanci imaju isti korak 3/4" (19.05mm), samo 12B lanac ima valjke manjeg promjera i tanje pločice pa je samim time uži i slabiji, ali po duljini i koraku isti. Po mojem ti bi trebao 12A lanac koji ima još na sebi oznaku 60H, to znači da je još ojačan. Takav sam imao ja na vitlu tajfun EGV 40SI, 4 tonskom.
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
jel ima tko iskustva sa zenta i karas vitlima,kako služe da li ima problema s njima,kakva je kvaliteta izrade,navodno obadva kopija krpana ali da su jača od krpan tj pojačana 5mm daska ,jača lamela ,zanima me ukoliko netko posjeduje vitla kako je zadovoljan ili nezadovoljan,s obzirom na krpan velika razlika u cjeni,trebao bi nešto od 5 tona,svaka informacija dobrodošla
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Ja ti imam Zentu već traću godinu. Ne radim puno. Lani sam izvukao nekih 60-ak metara. Nemam nikakve primjedbe. Štoviše, zadovoljan sam sa tim vitlom. Krpana nisam, a ni nebi imal zbog cijena pa ti nemrem dat usporedbu. Ovo mi je prvo vitlo i kak velim, ja sam zadovoljan s njim.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Ja sam imal priliku vidjet karasovo vitlo i prvi dojam mi se nije dopal, najvise kad sam videl kakvi su varovi napravljeni po tom vitlu, neko doma u garazi bu bolje varove napravil a sad kakvo je u radu to neznam, ima valjda neko iskustva sa tim vitlom, a s druge strane treba gledat na omjer cijene i kvalitete!
 
Na vrh