• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Smanjivanjem brzine dobiva se na znazi pa je upitno da li je taj krpan 5 ili više tona a samim time i veća vjerojatnost da će se nešto potrgati. Sistem na maticu je dobar ali nije siguran kao na valjčiće jer ako opruga zakaže matica se ne vraća u početni položaj dok sistem na valjčiće vraća i bez opruge.
Lanac na vitlima je obično A18

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Eto ja za taj sistem sa maticom i navojem nisam znao niti bi mi nekad i palo na pamet. Mada je bolje sa kuglicama bas zbog sigurnosti. U svakom slucaju zanimljivo i jednostavno resenje. Ja sam vidjao i slikao vitlo sa nekim sistemom kao druk lager, ali ne mogu da nadjem sad slike.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
sistem s polugicama radi tako da u prvom području hoda dobivamo veliki pomak a kasnije kad su "polugice " gotovo okomito veliku silu
 

Zetor93

Član
Tu od
28 Pro 2015
Poruka
141
Ne znam stvarno koliko je veliki zuba lancanika... Lanac je onaj sto je dosao na njemu .. Vitlo je kod mene 7-8 god znaci i do sad mi je samo pukao jedanputa.
Zoki ako radis kako treba i ako cuvas nece biti nikakvih problema osim lanca sto je jednom pucao nije bilo nikakvih problema vise... A radim poprilicno dosta sa vitlom ...
 

Zetor93

Član
Tu od
28 Pro 2015
Poruka
141
Da radim sa njim 10 godina je kod mene :)
Nije 52-ka nego 5011S duplak ja sto znam ima ih jos 2 u Kozarcu i jedan u Travniku je bio...
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Da radim sa njim 10 godina je kod mene
Nije 52-ka nego 5011S duplak ja sto znam ima ih jos 2 u Kozarcu i jedan u Travniku je bio...
Kako se pokazao u sumi? Jel istina da je pretezak za svoju snagu i da primeti brdo pre vozaca?
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Mala dorada vitla!
 

Prilozi

  • WP_20160130_15_19_22_Pro.jpg
    WP_20160130_15_19_22_Pro.jpg
    53.9 KB · Pregleda: 284
  • WP_20160130_15_20_22_Pro.jpg
    WP_20160130_15_20_22_Pro.jpg
    67.1 KB · Pregleda: 261

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
luma , za ovakve kolce ne treba , ali za ozbiljne komade kopčaj poteznicu na mjesto gdej ide gornja kuka ....na poteznici možeš napraviti dosta štete ako prpradi živac
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
luma , za ovakve kolce ne treba , ali za ozbiljne komade kopčaj poteznicu na mjesto gdej ide gornja kuka ....na poteznici možeš napraviti dosta štete ako prpradi živac

sad se bumo i vrijeđali, komadi od 30 cm promjera su tebi kolci, ja kad dobijem takva drva slavim ...

znam da za deblje komade treba dolje kopčati, ali niti imam takvih komada niti se ja profesionalno time bavim, meni je bitno da ja ne moram u jamu ići po njega već da ga sa brijega dovučem gore ...
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Pa cesto si moram napravit prilazni put do sume po nepristupacnom terenu i lakse mi je kad je vitlo u sirini traktora a i stabilnije bude kod bocnog vitlanja!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Bočno ni za Boga miloga ! Kolotur na drugo drvo igas. Samo nek je sajla od koloturqa do vitla ravna.
 

Najnoviji postovi

Na vrh