• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Pa savo je napravio lamelu na svojoj šumskoj prikolici za utovar trupaca i super radi.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Kako su lamele resene na travnickim vitlima

Послато са LG-P710 уз помоћ Тапатока
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
A sta mislite o traktoru fortschit zt323 za sumu, dosta je tezak i ima oko 100 ks, a prednja vuca mu je od ifa kamiona

Послато са LG-P710 уз помоћ Тапатока
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Pa savo je napravio lamelu na svojoj šumskoj prikolici za utovar trupaca i super radi.

Radi za ono za šta je namijenjena , sila je taman , za nešto više nije za očekivati.
 

Imt560S44

Novi član
Tu od
8 Pro 2015
Poruka
21
Na ovim slikama sto sam izbacio od travnickog vitla 2x3t vidi se kako su odradjene lamele. Prenos je preko konusno tanjirastih zupacnika. Imas jednu osovinu koja se oslanja na dva lagera na kucistu vitla. Zupcanik je na osovinu spojen preko jedne kajle. Sam dobos se okrece preko dva lagera od kojih je jedan(blizi kucistu) klasican jednoredni a onaj drugi konusni zbog sile koju trpi. sama lamela je spojena sa osovinom preko jedne kajle i moze da se seta levo desno. Tu lamelu pritiska ona rucka i lamela hvala dobos i okrece ga.

uploading images

screenshot

image
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Nerazumem jel ima samo jedna rucica ili dve za svaki bubanj poseban.

Послато са LG-P710 уз помоћ Тапатока
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Sve sam to ukapirao samo mi nije jasno kako ta rucica gura lamelu, na koji nacin je potiskuje da ista klizi, naleze na bubanj i istog okrece. Jel mozes taj sistem da uslikas?

Послато са LG-P710 уз помоћ Тапатока
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Sve sam to ukapirao samo mi nije jasno kako ta rucica gura lamelu, na koji nacin je potiskuje da ista klizi, naleze na bubanj i istog okrece. Jel mozes taj sistem da uslikas?
Evo ti par slika na kojima mozes da pohvatas neke detalje:
Resize

attachment.php

To da se lamela potisne odradjuju zaobljeni klincici ili kugle kao kod kuglicnog lezaja. Tebi treba ovaj deo kao sa drugog linka i tu dolaze kugle i njegovim pomeranjem se kugle izbace i potisnu lamelu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Hvala Aco, ma taj sistem sam video, ja imam tajfun vitlo 5,5 na Mtz 52, ali bih pokusao da mu stavim nazad dvodobosno, lakse mi za vuci. A sta mislite o sistemu na dvodobosnim vitlima da bude kao na jednodobosnim, da lamele budu fiksne u sredini, a da bubnjevi budu klizni po osovinama, a rucica za ukljucivanje sa spoljnih strana?
Na tajfunu nisu to obicne kuglice vec dve kuglice koje su izmedju sastavljene, i stoje u kosini kada je pogon iskljucen, te kada povuces rucicu da pogon bude ukljucen iste imaju tendenciju da se isprave i pomeraju bubanj vitla te ga spajaju sa lamelama koje su fiksirane na velikom zupcaniku vitla koji se non stop okrece.

Послато са LG-P710 уз помоћ Тапатока

Niste mi odgovorili nista o fortschitu 323 kakav bi bio za sumu, imam jedan dobar u ponudi za 4500 €

Послато са LG-P710 уз помоћ Тапатока
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Pa ja mislim da ti je to i najbolje resenje da prekopiras to vitlo sto imas. Naravno samo napravis sa dva dobosa i da bude fiksno na traktoru. Onaj dif od BMW 316 ne znam koliko je jak, ja bih ipak trazio od nekog jaceg auta, recimo od BMW 535 ili 750 za svaki slucaj. I meni se svidja ta ideja za takvo vitlo, ali jednostavno nemam volju da se upustim u takav projekat.
Za taj traktor ne mogu nista da ti kazem jer ne znam ni kako izgleda, a ne nesto vise.
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Imam jedno vitlo sa još prostijim sistemom mesto ovih kuglica valjčića i zezancija,na sovini krupni navoj i radi na princip zatezanja matice.

Bilo na kranu dizalici prosto i efikasno,dok nađem u snegu negde slikaću.

Dve koturače dve lamele sa obe strane navoj,rade nezavisno ko ovo travničko, u sredini lančanik. a dole bio reduktor pod 90" tero ga sa lancem.
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Pa da, moze i tako, veliki navoj i matica koja gura bubanj uz lamelu koja je fiksirana. Jel matica ima rucicu, i kako se steluje?

Послато са LG-P710 уз помоћ Тапатока
 

Zetor93

Član
Tu od
28 Pro 2015
Poruka
141
Krpan 5t dere peri sto se kaze 8 god je kod mene. Stavite manji broj zubi na zupcaniku gdje se kardan kopca bit ce jaci za 40% (bit ce malo sporije to je ne primjetno+ s tim da traktor radi na manjem gasu lakse traktoru dosta... )
Ja sam izbacio zupcanik od 11 zuba i stavio od 8
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja ne kažem da jetiskanje bubnja na navoj loš, dapače sistem s navojem je na gotovo svakoj lančanoj dizalici

samo se pitam zar se krpan i ostali nisu sjetili navoja negu su radili ovaj ne tako jednostavan sistem s polugicama ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh