• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
za odmatanje sajle svaki bubanj ima svoju spojku , da ima 1:1 prenos čovjek bi to teško
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Ali ako je pužni reduktor i sajla ostane zategnuta (došao si do kraja ili udario u panj) jako je teško isključiti kandžastu spojku pod tolikom silom . Provjereno iz prve ruke.
Možda da je na spojki negativni ugao bi bilo lakše , to nisam probao.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Da je negativni kut (ko špera na IMT-u) onda bi ju stalno trebalo držati i iskakala bi u radu.
 

Imt560S44

Novi član
Tu od
8 Pro 2015
Poruka
21
Kolega savoris je to lepo objasnio zasto ne treba puzni reduktor. U prethodnom postu sam se poresno izrazio. Kada udari u panj i zategne sajla samo stisnes kvacilo i bubanj se odmota malo i sajla se odpusti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Mada vidio sam i pužni reduktor koji se mogao odmotavati sa ''kontra'' strane , redukcija je bila prilično mala (zaboravio tačan prenos).
Interesantna stvar je da je gonjena osovina imala spiralu sa 4 početka.
 

Imt560S44

Novi član
Tu od
8 Pro 2015
Poruka
21
Da ako ima lamelu nije bitno. Jer vitlo vuce samo dok korisnik pritiska rucku.onog momenta kada pusti rucku dobos iskopcava.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Da, viševojni puževi nisu samokočni.
Takav pužni prijenos koristi većina motokultivatora (npr, nova Muta ima 3 početka, trovojni puž).
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Mada vidio sam i pužni reduktor koji se mogao odmotavati sa ''kontra'' strane , redukcija je bila prilično mala (zaboravio tačan prenos).
Interesantna stvar je da je gonjena osovina imala spiralu sa 4 početka.
valjda pogonska


samokočni puževi su debelo preko 1:30 ...naravno na punom momentu :icon_butt:
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Od cega naci reduktor koji je pod uglom od 90 stepeni i da ima dve identicne osovine za bubnjeve to mi je problem.
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
diferencijal od auta, BMW 316i, blokiraš ga i eto ti kutni reduktor omjera 1:3,8...

imam ti ja jedan, ispravan, pripremljeni i treba ih samo staviti novi semerinzi, 3x

cijena u PP ...
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ne mora imati dvije osovine, dovoljno je da ima rupu u sredini pa staviš kakvu želiš.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
A kako napraviti lamele i kocnice? Mislim da je dif od auta preslab za neka jaca povlacenja. Bubnjevi jel idu na piksne ili lezajeve?
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
zavare se trkači, samo je poželjno da se vari sa CO2 jer nema šljake ...

ja sam isti koristio za izradu cirkulara za piliti drva samo sam okrenuo ulaze i izlaze, ali tebi to nije potrebno ti ga stavljaš kao na autu, ulaznu brzinu smanjuješ u omjeru 1:3,8, dobivaš na snazi i peri deri...


post img
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja ti kažem nema šanse , a ti me razujeri .
.osim neke fensi lemelice od "kardana" ... hidraulično upravljanje ..a to bi bilo preskupo
 

Najnoviji postovi

Na vrh