• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Dosta je tu povlačenja za 50m drva, nisam nikad vidio kako radi bez kvačila ali bitno da se može lako odmatati. Ovo je puno opasniji sistem nego preko kvačila jer tamo ne radi ako ne djeluješ na njega fizički a ovaj radi dok ga ne zaustaviš fizički.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Takvo sa lamelom kosta 550e a bez lamele 350e + sajlu dok kupim i dasku dok slozim izadje lepa cifra :)
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,161
Ja se bez lamele ne bi igrao,nisam znao da ti život vrijedi 200 eur.
Iz iskustva i viđenog svašta se ljudima dešava sa lamelom,a kamoli bez nje,a 50 metara drva nije baš posao za par sati.
To je moje mišljenje,ali sam odluči što je za tebe najbolje:wink:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Juče je jedan kolega dobio prekinutu sajlu preko čela , sjedio je u traktoru i vitlao drugoga koji je zapao i sajla je pukla.
Dobio je ozbiljnije povrede glave i trenutno padanje u nesvijest.
To se desilo u traktoru T-40 koji ima jako mali zadnji prozorčić ali je ipak uspjelo da ga pogodi.
Vitlo ''naravno'' nije imalo lamelu niti ikakvu sigurnost od preopterećenja.
Pa vi malo razmislite...............
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
To su strašne stvari kad pukne sajla,ja sam napravio da lamela slajfa kad zapne malo vise bolje vučem manje neg da ostanem ćorav.
A sto se tiče vitla bez daske to je čista ludost,i nema normalnog vitla bez 600e da sam napraviš,a kupiš cena gore.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Ja bez mreze ne bih smeo raditi nebitno dal vitlo ima ili nema lamelu, a vitlo sa lamelom i daskom izadje oko 1000e
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Jedan je napravio neku mocno sa difeer.na landinu 85ks. i vuče uvek celo drvo da bi bio baja,al je već triput pokido 14-icu sajlu. nerazmišlja očigledno o posledicama samo da bude najjači u klasi.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Ja sam gledao oni vojni kamioni kako vitlaju, ta vitla su sva bez lamela i izvlace bas dosta u jednom povlacenju ali kidaju sajlu koju god stavis.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Sta mislite koja redukcija je najbolja za vitlo? Posto treba da narucim da se pravi najveca redukcija je 62 -8 zuba. Jel to dovoljno da traktor ne gusi kad radi posto bih cupao neke sljive na imanju a kasnije i za sumu, jel to dobra brzina za vitlo?
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
To ti je prebrzo,neznam kolko je jak traktor ali nek ti ga uspori jos preko drugog lanca i jos dva lančanika i imas i brze i sporije. Da je bar 1:12 ovako ti je 1:77
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Ne verujem da moze veca jer to radi onaj sistem direktno na kardan i gore iza sedista bubanj sa sajlom i velikim lancanikom. A traktor je 75ks
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Kod mene je fabričko 1:9 i to je dovoljno , imao sam neko pravljeno sa 1:16 ali je to bilo sporo za radove u šumi da se izvlači drvo po drvo. Ali je za neka jača potezanja bilo dobro.
 

Imt560S44

Novi član
Tu od
8 Pro 2015
Poruka
21
Na ovo vitlo sto je pravljeno prenosni odnos je oko 1:10. Sam reduktor je 5.25 a odnos zupcanika je malo manji od 1:2
20150314_095855.jpg
[/url]














screenshot program[/IMG]
 

Najnoviji postovi

Na vrh