• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
izmedju krpana classic 4t i karasa skoro pa i nema razlike u cijeni,krpan je 6500 a karas 6250kn

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
4 tone zenta 5500kn,karas isto-5500,krpan-6500,nije prevelika razlika,ali 5 tona je dosta razlika zenta 6500,krpan 9100, karas 7000
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ajde javi kaj buš kupil. Baš me interesira ! Imaš u temi slike od moje Zente pa pogledaj. Ili buš kružil od Karasa do Zente pa uživo videl !?
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Ne znam otkuda ti cijena za karasa 5500kn, to mu je cijena na njuskalu, kad ga nazoves onda je to jos i pdv i jos stosta,uglavnom cijena je bila 6250 kad sam se raspitivao.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
koliko tona ti je zenta i sa čim to vučeš,nisam još uživo vidio nijedno,čuo sam da su karasova loše napravljena,a neznam nikoga da ga ima i kako služi
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Zato sam ja i odustal od Karasa ! Najprije jedna cijena pa onda veča. Dogovor nikako postić. Moje vitlo je 4,5 tona i vučem sa Ursusom 335.
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Ja sam isto odustao od Karasa kad je ispalo da razlika u odnosu na Krpana nije 1000kn kao u oglasniku vec nekih 300. Uzeo 4t Krpan classic, kopcam ga na 533, u petak bilo prvo ozbiljno izvlacenje drva, za moje potrebe sasvim ok

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
kod karasa je problem sa tim cijenama stalno se mjenjaju ustvari sada je na njuškalu 4 t 5700, a da dođeš sa kešom vjerojatno ide i za manje keš čuda radi,kako da nitko nema tko koristi ta vitla da kaže iskustvo el valja ili nevalja,da ga imam i nevalja rekao bi svima nekupuj ni za što,ako valja onda valja
 

brko

Član
Tu od
15 Stu 2013
Poruka
75
dobro izgleda vitlo masivno,ja bi uzeo 5 t,samo da mi proširi dasku na 150,i ručka za vuču i kočnicu mi treba na ljevoj strani,ne paše mi na desno,navodno se da prepravit
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Kolega kupio karasa početkom prošle godine i prvo kaj cijena nije kak piše u oglasu nego je bila 6500 za 4,5t i jedva se dog za dostavu,htio mu naplatit a prvobitno rekao kao gratis dostava
Kvaliteta po meni tak tak,dosta loša,sajlu dobio obićnu,jako aljkavo naprvljeno,varovi ko da vario neki amater
Ja uzeo par mjeseci kasnije krpan 4t obično i prezadovoljan,izvitlao oko 100 metara do sad bez nekih problema nadam se da če i dalje ok bit

A i svi dobro znamo da ima puno vrsta željeza i da tu cijena varira,hoču reć da se bi kladio da ih radi od najjeftinijeg (najmekšeg) lima,je*eš 1000 kn uštede ak se pomota daska,pukne sajla nakon 20m vitlanja i ak svaki puta kad ga pogledaš se tučeš po glavi ko moj kolega
 
Posljednje uređivanje:

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
Ja imam karasa 5t 3 godine i prezadovoljan sam,a radi se bas puno snjim,do sada hvala bogu nikakih kvarova nit ista savijeno na njemu,upotrebljava se skoro svakodnevno,vitlo je pretezno na imt 560.Imo sam krpana 4t,radio je svoj poso,ali sam imo i kvarova nista strasno,ali u planu mi je kupovina još jednog vitla a uzeo bi krpana 5si ili još jednog karasa.
 

forrastic

Novi član
Tu od
10 Ožu 2016
Poruka
3
Koji su to sitni kvarovi na krpanu, namjeravam uzeti vitlo, gledam ova kućne radinosti i ta krpanova 4 t, imam ursusa maloga 335 pa se gruntam šta uzeti. Koje je debljine pločevina na Krpanu i Karasu, našao sam jedno kučno rađeno od U profila pa da usporedim te debljine.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Koji su to sitni kvarovi na krpanu, namjeravam uzeti vitlo, gledam ova kućne radinosti i ta krpanova 4 t, imam ursusa maloga 335 pa se gruntam šta uzeti. Koje je debljine pločevina na Krpanu i Karasu, našao sam jedno kučno rađeno od U profila pa da usporedim te debljine.

Krpan ti je od karasa jači i kvalitetniji .
Karas se lako mota a cijena mala razlika
Bolje uzmi krpana
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Sa krpanom dolazi valjana sajla a sa karasom misli da dolazi obična...
Ima na karasovoj stranici video na kojem se vidi koja sila je potrebna kod vitlanja većih komada, frajer se sa nogom upire u vitlo dok vuče polugu...toga kod krpana nema...
 

forrastic

Novi član
Tu od
10 Ožu 2016
Poruka
3
Jel netko zna koja je debljina osovine na Krpanu 4 tone, koji lageri idu, koji lanac ide colovni ili slabiji, koliko zuba imaju zupčanici, koji je razmak za priključak poteznica
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Sa krpanom dolazi valjana sajla a sa karasom misli da dolazi obična...
Ima na karasovoj stranici video na kojem se vidi koja sila je potrebna kod vitlanja većih komada, frajer se sa nogom upire u vitlo dok vuče polugu...toga kod krpana nema...

Ma razlika velika je krpan je avion za karas .
Karas je teško i goniti.
Gledao ga na 539 umirao je traktor na tankim komadima.
To bi krpan samo tako dizao
 

Najnoviji postovi

Na vrh